Plan na weekend 10/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 10/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Było ściganie w Hiszpanii, było ściganie na Cyprze, ale to nic w porównaniu do Pucharu Świata, który odbędzie się w ten weekend w RPA. I nie chodzi tylko o samą stawkę zawodników, poziom sportowy. To jedna z niewielu okazji do oglądania rywalizacji dzięki świetnej realizacji ekipy Red Bull TV. Także zapamiętajcie sobie – wyścig kobiet w sobotę o 11:00 a mężczyzn o 13:30.

Ponieważ cały czas jednak kolarstwo górskie kręci się głównie wokół Europy i obu Ameryk, to zawody w takim RPA mimo wysokiej rangi nie zawsze ściągają wszystkich zawodników. Dlatego też w kalendarzu UCI obok Pucharu Świata mamy zawody XCO w Hiszpanii, Puerto Rico czy Argentynie.

Polskich zawodników wystartują w trzech wyścigach. W nietransmitowanym wyścigu U23 w tej kategorii sprawdzi się po raz pierwszy Mateusz Nieboras (JBG-2 CryoSpace). W wyścigu elity kobiet zobaczymy Maję Włoszczowską (Kross Racing Team) oraz Paulę Gorycką (Struby Bixs). Z kolei w wyścigu elity mężczyzn trzymać kciuki będziemy za Bartka Wawaka (Kross Racing Team).

Na starcie zabraknie niestety Yany Bolomoinej, która kilka miesięcy temu zaliczyła z pozoru niegroźny upadek na bruku i cały czas nie może wrócić do pełni formy. W wyścigu mężczyzn chyba wszyscy spodziewają się przede wszystkim konfrontacji na linii Nino Schurter – Mathieu van der Poel.

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się o tym już w sobotę.

W kraju finał serii przełajowej Cyclocross Wielkopolska, który rozegrany zostanie w Skokach. Na Mazowszu z kolei inne rozstrzygnięcie – Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0