Plan na weekend 10/2018

Plan na weekend 10/2018

Wyniki – 10-11 marca 2018
Objazd trasy Pucharu Świata w Stellenbosch
Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team): “jak się chce, to się da”

Było ściganie w Hiszpanii, było ściganie na Cyprze, ale to nic w porównaniu do Pucharu Świata, który odbędzie się w ten weekend w RPA. I nie chodzi tylko o samą stawkę zawodników, poziom sportowy. To jedna z niewielu okazji do oglądania rywalizacji dzięki świetnej realizacji ekipy Red Bull TV. Także zapamiętajcie sobie – wyścig kobiet w sobotę o 11:00 a mężczyzn o 13:30.

Ponieważ cały czas jednak kolarstwo górskie kręci się głównie wokół Europy i obu Ameryk, to zawody w takim RPA mimo wysokiej rangi nie zawsze ściągają wszystkich zawodników. Dlatego też w kalendarzu UCI obok Pucharu Świata mamy zawody XCO w Hiszpanii, Puerto Rico czy Argentynie.

Polskich zawodników wystartują w trzech wyścigach. W nietransmitowanym wyścigu U23 w tej kategorii sprawdzi się po raz pierwszy Mateusz Nieboras (JBG-2 CryoSpace). W wyścigu elity kobiet zobaczymy Maję Włoszczowską (Kross Racing Team) oraz Paulę Gorycką (Struby Bixs). Z kolei w wyścigu elity mężczyzn trzymać kciuki będziemy za Bartka Wawaka (Kross Racing Team).

Na starcie zabraknie niestety Yany Bolomoinej, która kilka miesięcy temu zaliczyła z pozoru niegroźny upadek na bruku i cały czas nie może wrócić do pełni formy. W wyścigu mężczyzn chyba wszyscy spodziewają się przede wszystkim konfrontacji na linii Nino Schurter – Mathieu van der Poel.

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się o tym już w sobotę.

W kraju finał serii przełajowej Cyclocross Wielkopolska, który rozegrany zostanie w Skokach. Na Mazowszu z kolei inne rozstrzygnięcie – Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0