Plan na weekend 9/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 9/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Oprócz Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostwa Świata to jest ten drugi wyjątek, kiedy zwrócę Waszą uwagę na kolarstwo torowe. Dziś w holenderskim Apeldoorn rozpoczęła się walka o dwadzieścia (!!!) tęczowych koszulek. PZKol, PKOl i MSiT wysłali w sumie 25 zawodniczek, 4 trenerów i pewnie jeszcze kilka osób obsługi technicznej – pełny skład tu. Będzie walka, jak nie o medale, to o punktowane miejsca, bo od nich zależy finansowanie poszczególnych zawodników.

Mistrzostwa trwają od środy do niedzieli. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tu. Dokładny program dostępny jest tu. Transmisja na YT niestety jest zablokowana, a wybrane fragmenty będą dostępne na Eurosporcie, trochę więcej na Eurosport Playerze.

Jeśli nie wiesz o co chodzi w kolarstwie torowym albo chciałbym swoją wiedzę poszerzyć, to Marek Tyniec ma naprawdę spoko przewodnik po niuansach każdej z dyscyplin.

W ten weekend także kolejne wiosenny klasyk czyli Strade Bianche. Póki co drogi Toskanii są białe od śniegu, ale zobaczymy co wydarzy się do soboty. Na starcie bardzo mocne składy, w tym wielu Polaków – Kwiatkowski, Wiśnowski, Gołaś czyli Sky, Przemek Niemiec, Tomasz Marczyński a także Bodnar jako pomocnik Petera Sagana. Z kolei w kobiecym Strade Bianche Katarzyna Niewiadoma została wskazana jako liderka Canyon SRAM. Z kolei w składzie Movistaru zobaczymy Małgorzatę Jasińską. W niedzielę z kolei startuje Paryż Nicea.

Wracając jednak do tego, co interesuje nas najbardziej, czyli kolarstwa górskiego. W niedzielę w Chelva (UCI C1) pierwszy start kontrolny Mai Włoszczowskiej, która razem z pozostałymi zawodnikami Kross Racing Team przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii. W kalendarzu UCI mamy także wyścig XCO (UCI C1) na Cyprze – zaliczany do Cyprus Sunshine Cup.

Trudno wróżyć jaka będzie frekwencja na tych wyścigach, bo coraz więcej zawodników kieruje się już do RPA, gdzie 10 marca odbędzie się pierwsza runda Pucharu Świata.

Także w Hiszpanii od niedzieli do piątku trwa Andalucia Bike Race (UCI S1).

W Polsce w kalendarzu widać tylko jedne zawody – przedostatni wyścig serii Northec MTB Zimą, tym razem w Karczewie. Więcej tu, a finał zaplanowany jest na 18 marca w Długosiodle.

Przy okazji przypominam, że jeśli planujesz swój sezon 2018, to nasz kalendarz zawodów jest gotowy.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0