Plan na weekend 8/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 8/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sezon przełajowy definitywnie zakończony… Mathieu van der Poel osiągnął zamierzony cel stając 30 (!!!) razy na najwyższym stopniu podium. Imponujący wyczyn. Niestety do pełni szczęścia zabrakło tęczowej koszulki. Ale na walkę o tęczę nie będzie musiał czekać cały rok. Już w marcu stanie na starcie wyścigów cross country, długoterminowo myśląc o starcie na IO w Tokio i walce o medale tam. Po drodze jednak trzy okazje do walki o wspomnianą tęczową koszulkę. Na początek wrzesień 2018 i szwajcarskie Lanzerheide.

Zanim jednak wybiegniemy aż tak daleko to już w ten weekend dwa, wysoko punktowane i mocno obsadzone wyścigi – etapówka Cyprus Sunshine Cup (SHC) na Cyprze oraz Copa Catalana International w hiszpańskim Banyoles – chyba po raz pierwszy na półwyspie iberyjskim będziemy mieć wyścig XCO kategorii HC. To efekt wielu lat pracy organizatorów.

Wysoko punktowane wyścigi na początku sezonie to nie lada okazja do podbicia swojej pozycji w rankingu UCI. Na Cyprze na starcie zobaczymy m.in. Jaroslava Kulhavego, Yanę Bolomoiną czy Gunn Ritę Dahle Flesja. Na liście startowej także Carod Titouan, Karl Markt, Tomas Litscher, Grant Ferguson, Lars Foster oraz Githa Michiels, Linda Indergand, Anne Tauber, Annika Langvad.

Polskę reprezentować będzie Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Listy startowe dla Copa Catalana nie zostały jeszcze opublikowane. Z pierwszej ręki wiem, że na starcie pojawi się męska cześć ekipy Kross Racing Team.

Mimo że jeszcze luty,to na szosie rusza już wiosenna kampania – w weekend Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. Do obejrzenia oczywiście w Eurosport.

W kraju na razie królują zimowe wyścigi – w najbliższą niedzielę Zimowy Poland Bike w Markach oraz Zimowe Ostatki XC w Topoli Małej k. Ostrowa Wielkopolskiego. Więcej informacji w kalendarzu zawodów.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0