Ruszyły zapisy na Bike Maraton 2018

Ruszyły zapisy na Bike Maraton 2018

Amator donosi: “Tym razem ja się zachowałem jak dzieciak” – Bike Maraton, Świeradów Zdrój
Słoneczna inauguracja Bike Maratonu. Miękinia wciąż na topie
Zaproszenie na Bike Maraton do Ludwikowic Kłodzkich
Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Bielawa
Bike Maraton Bielawa. Wracamy w Góry Sowie

Organizatorzy Bike Maratonu otworzyli listy startowe. Już można wypełniać formularze zgłoszeniowe na najbardziej wyczekiwane imprezy nadchodzącego sezonu.

Pierwsza edycja BM odbędzie się już 14 kwietnia w Miękini, ale zapisy, jak zwykle, ruszają już zimą, a w niespełna dobę po ich rozpoczęciu, na liście zgłoszeń mamy już kilkaset nazwisk. W tym roku trzymane do ostatniej chwili w tajemnicy lokalizacje tegorocznych edycji Bike Maratonu wywołały sporo emocji i pozytywnego zamieszania. Coś co wydawało się nie do zmiany i nie do ruszenia, ruszyło się i zmieniło (np. z pozoru “niezmienialna” data zawodów w Świeradowie, dająca wreszcie okazję do ścigania się bez jesiennych słot, chłodów i przymrozków), kilka edycji zmieniło daty, nie ma Ludwikowic Kłodzkich, zostały Zdzieszowice, a największą niespodzianką pozostaje finał w Sobótce. Poza tym mamy to co najlepsze: Miękinię, Polanicę, Szklarską Porębę, Bielawę, Obiszów, Wisłę, Wałbrzych. Maratony w kalendarzu UCI będziemy mieć w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Gorze.

Wśród niespodzianek, żeby nie powiedzieć: sensacji, z pewnością na pierwsze miejsce wysuwa się jednak Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie na dystansie 100 km wraz z punktowymi bonusami do klasyfikacji generalnej. To powinien być obowiązkowy punkt programu dla każdego miłośnika MTB w Polsce i chyba najjaśniejszy punkt tegorocznego kalendarza.

Zapisy na stronie bikemaraton.com.pl już działają. Rejestrować można się już bez żadnych przeszkód i ograniczeń, wybierając pojedyncze starty bądź oferowane przez organizatorów, atrakcyjne cenowo pakiety, począwszy od najmniejszego – za 3 wybrane edycje, a na największym ( 11 startów) skończywszy. Jednorazowy start opłacony przynajmniej na 10 dni przed imprezą będzie kosztował 70 PLN. Przykładowy pakiet dający prawo startu w pięciu edycjach kosztuje 320 PLN, więc po prostu się opłaca i daje nieco oszczędności. Wyższa opłata startowa dotyczyć będzie tylko specjalnej edycji Ultra w Szklarskiej Porębie. Pamiętać trzeba też o jednorazowej opłacie w wys. 20 PLN za numer startowy, który posłuży nam przez cały sezon, na wszystkich edycjach.
Dzieci i młodzież zawsze zapłacą mniej. Mniej też zapłacimy, robiąc to odpowiednio wcześniej. Warto o tym pamiętać i już teraz się zarejestrować i opłacić planowane wizyty na Bike Maratonie 2018.

Bike Maraton to oczywiście nie cały plan teamu Macieja Grabka na nadchodzący sezon. Szosowy Klasyk (3 edycje) pojawi się w kalendarzu cyklu Via Dolny Śląsk, kultowy Uphill Race Śnieżka odbędzie się 17 czerwca, a etapówka Bike Adventure, która lada moment zamknie już listy startowe, wystartuje 30 czerwca. Nie zabraknie również emocji związanych z XC: Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race odbędzie się 22 września. I to również nie wszystko, bo będzie również co robić w świecie biegów górskich, które najczęściej towarzyszyć będą kolejnym edycjom Bike Maratonu: cykl 6 biegów górskich Runner’s World Super Bieg rusza w Polanicy 13 maja.

COMMENTS

DISQUS: 0