DARE2b MTB Maraton zapowiada czwarty sezon cyklu. „MTB i nie ma zmiłuj”

HomeINFORMACJE PRASOWE

DARE2b MTB Maraton zapowiada czwarty sezon cyklu. „MTB i nie ma zmiłuj”

Zaczęło się w roku 2015 od jednej imprezy w podtarnowskim Skrzyszowie, która okazała się być początkiem nowego cyklu imprez MTB. Rok 2016 to już trzy imprezy, w tym pamiętna Piwniczna rozgrywana w warunkach które skutecznie odstraszyły wielu śmiałków. Rok 2017 to już cztery imprezy, każda z edycji naszpikowana „soczystym” MTB bez kompromisu.

Od soboty 20 stycznia 2pm Group ujawnia swój kalendarz na rok 2018 i ponownie zaskakuje pięcioma edycjami w tym dwiema zupełnie nowym, ale patrząc na mapę nie można mieć wątpliwości, obrany kierunek został podtrzymany – „MTB i nie ma zmiłuj”. Zgodnie z tym co w latach ubiegłych, cykl startuje 20 maja Skrzyszowie i niech was nie zmyli fak.t że start i meta są na płaskim. To co następuje po wjechaniu w teren zadowoli każdego miłośnika MTB, sztywne szutrówki i rozległe panoramy na przemian z technicznymi zjazdami w dzikich ostępach długo pozostają w pamięci.

Po tym wstępie cykl wjeżdża w Beskidy i już 10 czerwca odpala następny etap w Stryszawie obok Suchej Beskidzkiej. Beskid Mały w postaci pasma Leskowca pełen uroczych beskidzkich widoków i typowych technicznych odcinków poprzeplatanych sztywnymi podjazdami. Tyle w tej chwili można powiedzieć na temat tras, prace trwają a szczegóły zostaną ujawnione później. 21 lipca Dare2b MTB Maraton wraca na dobrze znane startującym w tym cyklu zawodnikom trasy Pogórza Rożnowskiego. Zakliczyn po raz trzeci gościć będzie MTB bikerów serwując wysoko ocenianą w latach ubiegłych trasę tej edycji. Organizator nie wyklucza kosmetycznych zmian, lecz trzon pozostanie ten sam. Zakliczyn – Jamna -Bukowiec – Rosulec i wszystko jasne, każdy kto jechał powinien w tym momencie poczuć „ciary” na plecach.

Czwarta odsłona nastąpi 19 sierpnia w Beskidzie Sądeckim w Piwnicznej Zdroju a dokładnie w Suchej Dolinie, gdzie gościć zawodników będzie SkiHotel. Trasa która tak bardzo zapadła w pamięci w roku 2017 ponownie wprawi Was w bezdech, nie tylko z powodu przewyższeń czy wytyczonej linii zjazdowej, ale również widoków jaki serwowane będą od samego startu aż do mety. Ostatnia petarda odpalona zostanie 16 września w Tyliczu na terenie stacji narciarskiej „Master Ski”. Jak informuje organizator trasy utrzymają wytyczony kierunek, a ilość asfaltu zmniejszona zostanie do symbolicznych odcinków. Tu też prace nad trasami trwają i niewiele można na ten moment oficjalnie potwierdzić. Pozostaje trzymać Organizatora za słowo i …… stawić się na starcie już 20 maja w Skrzyszowie.

Partnerem Strategicznym cyklu DARE2b MTB Maraton 2018 jest Spółka „ELZAT” świadcząca usługi w zakresie budowy sieci i instalacji elektrycznych. Partnerami Głównymi są DARE2b oraz marka Vemont producenci odzieży i obuwia do różnych form aktywności outdoorowej. Wśród sponsorów także Decathlon, Lemonbike, Serwis i Wypożyczalnia Rowerów „U Żaby” i Shimano Polska.

COMMENTS

DISQUS: 0