Barbara Borowiecka (Szczepan Bike): “bardzo dobrze czuję się w przełajach”

Barbara Borowiecka (Szczepan Bike): “bardzo dobrze czuję się w przełajach”

REKLAMA
Faworyci 83. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym – Szczekociny 2020
Wyniki – 1-3 listopada 2019
Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) podsumowuje początek sezonu przełajowego
Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2019 – Strzelce Krajeńskie [wyniki]
Wyniki – 5-6 października 2019

Wywalczyłam brązowy medal Mistrzostw Polski! Zaczynając ściganie i trenowanie do przełajów na początku października 2017 chyba nikt, łącznie ze mną, nie podejrzewał, że zajdę tak wysoko.
Trasa była jak dla mnie szybka i wymagająca ciągłego skupienia. Powstało dużo zamarzniętych kolein, na dodatek pokrytych cienką warstwą błota, co dało bardzo wyślizganą nawierzchnię. Będę miło wspominać ten weekend również ze względu na sama organizację mistrzostw. Brawo dla organizatorów i podziękowanie za zamówienie ładnej pogody :)

Jeśli chodzi o przebieg rywalizacji to w trakcie wyścigu nie obyło się bez moich błędów technicznych i wywrotek. Dwa razy musiałam zakładać łańcuch, co spowodowało utratę drugiej pozycji, którą wypracowałam sobie na pierwszym okrążeniu. Na prostych i pojazdach stopniowo doganiałam rywalki, walka toczyła się do samego końca. To właśnie na ostatnim okrążeniu wyprzedziłam Magdę Sadłecką.

Teraz czas odpocząć i przemyśleć co dalej. Bardzo dobrze czuję się w przełajach. Myślę, że to właśnie na tą odmianę kolarstwa postawię w tym roku.

Fot. PZKol / Dariusz Krzywański

COMMENTS

DISQUS: 0