Szymon Godziek na nowym sprzęcie od NS bikes

HomeINFORMACJE PRASOWE

Szymon Godziek na nowym sprzęcie od NS bikes

Najlepsze momenty Red Bull Rampage 2017
Red Bull Rampage – historia pięknego szaleństwa
Cooper Harbor – zawiera lokowanie produktu ;)
11. edycja Red Bull Rampage w nowej lokalizacji! [live]
Szymon Godziek ponownie na starcie kultowych zawodów Red Bull Rampage

Szymon Godziek w 2017 zaliczył najlepszy sezon w swojej karierze. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB World Tour potwierdziło przynależność polskiego zawodnika do ścisłej światowej czołówki kolarzy grawitacyjnych. Oprócz startów w zawodach wziął udział w niezwykle widowiskowych projektach.

W sierpniu na rowerze szosowym skoczył nad peletonem Tour de Pologne, a także był bohaterem filmu „Extension Man“, w którym jako pierwszy rider na świecie zaprezentował trick „backflip superman seatgrab onehander“. W sezon 2018, który powinien zaowocować kolejnymi sukcesami, Szymon wchodzi z nowym partnerem sprzętowym. Przez kolejne trzy lata nasz zawodnik MTB Freestyle będzie jeździł na sprzęcie gdańskiej firmy NS bikes.

Bardzo sie cieszę z rozpoczętej współpracy z firmą NS bikes, ponieważ otwiera przede mną nowe możliwości i ładuje dodatkową motywacją. W roku 2018 chciałbym więcej czasu spędzić na rowerze downhillowym w górach i na dużych hopach. Obecnie jestem na pierwszym wyjeździ w Utah, gdzie mam ze sobą Fuzza. Jest to wypad, w którym nastawiam się na freeride. Spedzimy w Utah w kamperze ponad dwa tygodnie i skupimy się na mocnym treningu, budowaniu nowych tras i zbierania materiałów foto i wideo. Od dawna nie mogłem się doczekać tego, żeby poczuć na Fuzzie czerwony i luźny „dirt“ w Utah oraz tego, by znaleźć i zjechać nietypowe linie Freeride. Rower spisuje się mega dobrze! Wyjazd ten traktuję również jako trening przed Red Bull Rampage, ponieważ w roku 2018 chcę zrobić wszystko, żeby dostać zaproszenie i wrócić na najważniejsze freeride‘owe zawody na świecie.

Szymon ma ambitne plany na 2018 rok. Oprócz startów w PŚ FMB World Tour zawodnik i jego team będą pracować nad kilkoma nowymi projektami. Zapraszamy do śledzenia poczynań Polaka na jego kanałach social media – Instagramie i Facebooku.

COMMENTS

DISQUS: 0