Szymon Godziek na nowym sprzęcie od NS bikes

Szymon Godziek na nowym sprzęcie od NS bikes

REKLAMA
Najlepsze momenty Red Bull Rampage 2017
Szymon Godziek ponownie na starcie kultowych zawodów Red Bull Rampage
Wyniki – 26-28 października 2018
Cooper Harbor – zawiera lokowanie produktu ;)
Szymon Godziek w najważniejszych zawodach freeride’owych – Red Bull Rampage 2018

Szymon Godziek w 2017 zaliczył najlepszy sezon w swojej karierze. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB World Tour potwierdziło przynależność polskiego zawodnika do ścisłej światowej czołówki kolarzy grawitacyjnych. Oprócz startów w zawodach wziął udział w niezwykle widowiskowych projektach.

W sierpniu na rowerze szosowym skoczył nad peletonem Tour de Pologne, a także był bohaterem filmu „Extension Man“, w którym jako pierwszy rider na świecie zaprezentował trick „backflip superman seatgrab onehander“. W sezon 2018, który powinien zaowocować kolejnymi sukcesami, Szymon wchodzi z nowym partnerem sprzętowym. Przez kolejne trzy lata nasz zawodnik MTB Freestyle będzie jeździł na sprzęcie gdańskiej firmy NS bikes.

Bardzo sie cieszę z rozpoczętej współpracy z firmą NS bikes, ponieważ otwiera przede mną nowe możliwości i ładuje dodatkową motywacją. W roku 2018 chciałbym więcej czasu spędzić na rowerze downhillowym w górach i na dużych hopach. Obecnie jestem na pierwszym wyjeździ w Utah, gdzie mam ze sobą Fuzza. Jest to wypad, w którym nastawiam się na freeride. Spedzimy w Utah w kamperze ponad dwa tygodnie i skupimy się na mocnym treningu, budowaniu nowych tras i zbierania materiałów foto i wideo. Od dawna nie mogłem się doczekać tego, żeby poczuć na Fuzzie czerwony i luźny „dirt“ w Utah oraz tego, by znaleźć i zjechać nietypowe linie Freeride. Rower spisuje się mega dobrze! Wyjazd ten traktuję również jako trening przed Red Bull Rampage, ponieważ w roku 2018 chcę zrobić wszystko, żeby dostać zaproszenie i wrócić na najważniejsze freeride‘owe zawody na świecie.

Szymon ma ambitne plany na 2018 rok. Oprócz startów w PŚ FMB World Tour zawodnik i jego team będą pracować nad kilkoma nowymi projektami. Zapraszamy do śledzenia poczynań Polaka na jego kanałach social media – Instagramie i Facebooku.

COMMENTS

DISQUS: 0