Marta Turoboś przełajową Mistrzynią Polski

Marta Turoboś przełajową Mistrzynią Polski

REKLAMA
Końcówka sezonu udana dla zawodników CST
Gustaw Dądela Mistrzem Polski 4X
Dobre występy CST Riders na Słowacji
Słodko gorzki smak mistrzostw świata dla CST MTB Team
Srebrne zakończenie sezonu dla CST 7R MTB Team

Za nami 81. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym, zakończone wielkim sukcesem zawodniczki ze Sławna.

W sobotę i w niedzielę odbyły się zawody mistrzowskie w przełajowej odmianie kolarstwa. Rok temu, przy siarczystym mrozie, zawody rozegrano w Sławnie. Tym razem trasę wytyczono w Koziegłowach, a pogoda była nieco bardziej łaskawa, bo termometry wskazywały zaledwie kilka stopni poniżej zera.

W takich okolicznościach doskonały występ zanotowała ekipa Hurom Sławno Accent Team. Klub ze Sławna wygrał klasyfikację drużynową, na co złożyły się przede wszystkim wspaniałe wyniki Marty Turoboś i Agnieszki Szpocińskiej. Marta po świetnie rozegranym wyścigu zostawiła wszystkie rywalki za sobą, zdobywając złoto i tytuł Mistrzyni Polski, a Agnieszka dołożyła srebro w kategorii U23. Pozostali członkowie drużyny również pojechali najlepsze zawody w sezonie przełajowym.

Nowa Mistrzyni długo nie mogła uwierzyć w to co się stało:

Nic nie zapowiadało mojego zwycięstwa. Dzisiejszy start nie był dla mnie priorytetem, a moja forma też nie wydawała się być na właściwym poziomie. Miałam podejść do zawodów na luzie, a mimo to przed wyścigiem bardzo się stresowałam. Jednak wszystko ułożyło się po mojej myśli, bardzo do gustu przypadła mi też zmrożona trasa. Jestem bardzo szczęśliwa, choć do teraz nie wierzę w swój sukces…

COMMENTS

DISQUS: 0