Marta Turoboś przełajową Mistrzynią Polski

Marta Turoboś przełajową Mistrzynią Polski

Świetny debiut teamu CST 7R w Maratonach Kresowych
CST MTB Team podbija wybrzeże
Podsumowanie startowego weekendu CST 7R MTB Team
Dariusz Batek przedłuża kontrakt z CST
CST MTB Team na Mistrzostwach Świata w maratonie MTB

Za nami 81. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym, zakończone wielkim sukcesem zawodniczki ze Sławna.

W sobotę i w niedzielę odbyły się zawody mistrzowskie w przełajowej odmianie kolarstwa. Rok temu, przy siarczystym mrozie, zawody rozegrano w Sławnie. Tym razem trasę wytyczono w Koziegłowach, a pogoda była nieco bardziej łaskawa, bo termometry wskazywały zaledwie kilka stopni poniżej zera.

W takich okolicznościach doskonały występ zanotowała ekipa Hurom Sławno Accent Team. Klub ze Sławna wygrał klasyfikację drużynową, na co złożyły się przede wszystkim wspaniałe wyniki Marty Turoboś i Agnieszki Szpocińskiej. Marta po świetnie rozegranym wyścigu zostawiła wszystkie rywalki za sobą, zdobywając złoto i tytuł Mistrzyni Polski, a Agnieszka dołożyła srebro w kategorii U23. Pozostali członkowie drużyny również pojechali najlepsze zawody w sezonie przełajowym.

Nowa Mistrzyni długo nie mogła uwierzyć w to co się stało:

Nic nie zapowiadało mojego zwycięstwa. Dzisiejszy start nie był dla mnie priorytetem, a moja forma też nie wydawała się być na właściwym poziomie. Miałam podejść do zawodów na luzie, a mimo to przed wyścigiem bardzo się stresowałam. Jednak wszystko ułożyło się po mojej myśli, bardzo do gustu przypadła mi też zmrożona trasa. Jestem bardzo szczęśliwa, choć do teraz nie wierzę w swój sukces…

COMMENTS

DISQUS: 0