Dariusz Banaszek z nowym Zarządem na czele PZKol

HomeSport

Dariusz Banaszek z nowym Zarządem na czele PZKol

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W dniu 22 grudnia 2017 roku odbył się Nadzwyczajny Walny Zjazd Delegatów, który został zwołany w związku z Aferą w PZKol. Aferą, która jak twierdzi Prezes Dariusz Banaszek została wymyślona przez media, a zwłaszcza dziennikarzy Marka Bobakowskiego (Sportowe Fakty) oraz Kamila Wolnickiego (Przegląd Sportowy), którzy działali na zlecenie bliżej nieokreślonych osób.

Podczas Zjazdu mogliśmy wysłuchać wielu głosów, w tym byłego Prezesa Wacława Skarula oraz byłego / przyszłego Dyrektora Sportowego Andrzeja Piątka. Z kolei przedstawiciel Komisji Rewizyjnej przedstawił w szczegółach sytuację finansową Związku, z której jasno wynika, że w kasie – oprócz zobowiązania wobec Mostostalu – brakuje około 1,5 miliona złotych na poczet zleconych działań. Aktualnie wszystkie konta bankowe zablokowane są przez komornika, a PKN Orlen zawiesił płatność kolejnej faktury do czasu wyjaśnienia „afery”. Afery, której przecież nie ma.

Na postawione pytania oraz zarzuty Prezes Dariusz Banaszek próbował odpowiedzieć, ale jedyne co mi zostało w głowie w tej wypowiedzi to „A wy nie pijecie?” jako odpowiedź na zarzut wydawania związkowych pieniędzy na zakup wódki…

Podczas jawnego głosowania przeciwnym odwołaniu Prezesa Dariusza Banaszka było 48 Delegatów, „za” zagłosowało 16, a 5 wstrzymało się od głosu. Tym samym Prezes Dariusz Banaszek utrzymał swoje stanowisko.

Następnie wybrany został nowy Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego:

  • Janusz Pożak (51 głosów)
  • Andrzej Domin (48)
  • Zbigniew Klęk (47)
  • Katarzyna Dzięcioł – Białowieżec 47
  • Przemysław Bednarek (46)
  • Andrzej Chmurzewski 41
  • Artur Szarycz 35
  • Robert Radosz 30

Na koniec Zjazdu przyjęto uchwałę upoważniającą Zarząd do wzięcia kredytu pod zastaw toru na spłatę zobowiązania wobec Mostostalu Puławy.

Nie lada wyzwanie, zważywszy na fakt, że Minister Witold Bańka w dość stanowczym tonie zakomunikował, że finansowanie PZKol ze środków Ministerialnych zostaje wstrzymane, a zawodnicy otrzymają należne im stypendia oraz środki na szkolenie za pośrednictwem Polskiego Związku Olimpijskiego.Pełen zapis wideo z dzisiejszego Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów znajduje się na fanpage PZKol.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0