Flesz – 18-12-2017

HomeFlesz

Flesz – 18-12-2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMADwóch kandydatów na prezesa PZKol


Tydzień temu minął termin zgłaszania kandydatów na Prezesa PZKol, którzy będą wybierani w dniu 22 grudnia 2017 w Pruszkowie podczas Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów. Oczywiście o ile odwołany zostanie Dariusz Banaszek, choć ostatnie doniesienia mówią o tym, że sam poda się do dymisji robiąc miejsce nowej osobie.

Swoje kandydatury zgłosiły się dwie osoby – Sebastian Rubin, który jest przewodniczącym Komisji Masters i Cyklosport oraz Artur Szarycz – Prezes Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego.

Wybory odbędą się podczas Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów, który odbędzie się w dniu 22 grudnia o godzinie 12.00. Jak możemy przeczytać na stronie PZKol, NWZD ma charakter nieutajony i zaproszone są wszystkie „osoby, którym na sercu leży dobro polskiego kolarstwa”.


Sportowiec roku w Szwajcarii


W miniony weekend rozstrzygnięty został plebiscyt na Sportowca Roku w Szwajcarii. Dlaczego o tym wspominam? Niespodzianką nie jest fakt, że po raz kolejny wygrał tenisista Roger Federer (36,88%). Na drugim miejscu z ponad 25% głosów znalazł się Nino Schurter, który jeszcze przed ogłoszeniem wyników żartował, że w konkursie powinny być dwie kategorie – jedna tylko przeznaczona dla Federera, a druga dla wszystkich pozostałych sportowców.

Plebiscyt na Sportowca Roku w Polsce trwa do początku stycznia. Wśród nominowanych są Michał Kwiatkowski i Tomasz Marczyński. Głosować można codziennie – tu.


Festive 500 na Zwift


Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia to od kilku lat także wyzwania Festive 500, czyli wykręcenie w okresie 24-31 grudnia 500 km. Do tej pory można było to robić tylko „naprawdę”. Jak można przeczytać na fanpage Rapha, w tym roku zaliczone zostaną także kilometry zrobione na Zwift… W sumie nie wiem co jest większym wyzwaniem – przejechać 500 km w nie zawsze przyjaznej pogodzie, czy może jednak wysiedzenie tego dystansu w relatywnie krótkim czasie na trenażerze.


Jeszcze więcej etapówek


Do ośmiu etapówek zaplanowanych na sezon 2018 dołącza jeszcze jeden wyścig, tym razem w Górach Sowich – Epicka Czwórka. Organizatorami są Strefa MTB Sudety oraz Kaczmarek Electric. Tym samym od maja do sierpnia można przejechać tylko etapówkami, zaczynając na Dukla Wolf Race, przez kultowe Beskidy MTB Trophy, w lipcu Bike Adventure, Koronę Świętokrzyską, Gwiazdę Południa i najdłuższą etapówkę w kraju – Sudety MTB Challenge. W sierpniu trzeba się będzie zdecydować – trzy zachodzące na siebie datami wyścigi – Gwiazda Południa, wspominana Epicka Czwórka oraz Ochotnica 4 Towers. Daty, miejscówki, linki – tu.


Puchar Polski XCO 2018


A jednak! Komisja MTB nie oglądając się na paraliż w PZKol wzięła sprawy w swoje ręce i ogłosiła nie tyle konkurs, co ogłoszenie w sprawie Pucharu Polski w kolarstwie górskim (XCO – cross country). W zasadzie każdy doświadczony organizator zawodów XCO może ubiegać się o prawa do organizacji eliminacji Pucharu Polski. Kryteria opublikowane zostały na stronie PZKol i są w dużej mierze powieleniem tych, które obowiązywały w tym sezonie. Przez wiele miesięcy w kuluarach mówiło się, że w sezonie 2018 PP XCO dzięki zaangażowaniu PKN ORLEN będzie składał się tylko i wyłącznie z zawodów wpisanych do kalendarza UCI. Jak się skończyło wszyscy wiemy. Szczerze wierzę, że jednak nic straconego i wiele punktów do rankingu olimpijskiego na Tokio 2020 Polscy zawodnicy może jeszcze nie w 2018, ale na pewno w 2019 będą zdobywać właśnie w kraju… Póki co, jeśli znacie fajne, dobrze zorganizowane zawody XCO, których trasa jest odpowiednio wymagająca, a organizator ma wsparcie lokalnych władz i sponsorów, to podrzućcie mu tego linka.


Mało niusów? Zapraszam do „Programu cyklicznego” na YouTube.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0