Wyniki – 9-10 grudnia 2017

HomeWyniki

Wyniki – 9-10 grudnia 2017

Wyniki – 5-6 stycznia 2019
Albert Karolonek (Warszawski Klub Kolarski) o swoim sezonie przełajowym
Rower przełajowy Specialized Crux Piotra Kurczaba
MŚ CX 2015 – Tabor [transmisja tv]
Udany start zawodników Volkswagena w przełajach na Słowacji

Środek sezonu przełajowego, w wielu krajach za mniej więcej miesiąc zostaną rozegrane krajowe czempionaty. Oznacza to nic innego, że do gry wchodzą kolejni zawodnicy, którzy ostatnie tygodnie może nie tyle odpoczywali, co regenerowali się po ciężkim sezonie letnim. I tak “z przytupem” wróciła Pauline Ferrand Prevot, która w niedzielę wygrała z półminutową przewagą na Sanne Cant. Za tydzień do ścigania wraca Marianne Vos. Na drugim stopniu podium w ten weekend zobaczyliśmy “naszą” Jolkę – Jolanda Neff musiała ustąpić miejsca tylko Evie Lechner. W tym samym wyścigu Magdalena Sadłecka zajęła 14. miejsce.

W wyścigach elity mężczyzn miejsca nie oddają bracia van der Poel – zarówno Mathieu, jak i David triumfowali w swoich wyścigach.

W kraju przede wszystkim CX Katowice, gdzie po raz piąty z rzędu świetną robotę wykonał Michał Kucewicz. Przy okazji wystarczyło mu mocy, by wygrać w swoim wyścigu. Jest moc! Na starcie zabrakło Marka Konwy, który od kilku dni zmaga się z wirusem.


ŚWIAT


Mistrzostwa Europy MTB Beachrace - Schveningen, Halandia

  1. Jasper Ockeloen – Holandia
  2. Robbert de Nijs – Holandia
  3. Ronan van Zandbeek – Holandia

  1. Riejanne Markus – Holandia
  2. Claudia Koster – Holandia
  3. Rozanne Slik – Holandia

EKZ CrossTour - Eschenbach, Szwajcaria

  1. Marcel Meisen – Steylaerts Betfirst
  2. David van der Poel – BeoBank Corendon
  3. Fabien Canal – Equipe cycliste armee de terre

  1. Eva Lechner – Clif Pro Team
  2. Jolanda Neff – Kross Racing Team
  3. Nicole Koller – Mobel Marki MTB Pro Team
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric – miejsce 14 / +6:51

DVV verzerkeringen trofee - Essen, Belgia

  1. Mathieu van der Poel – BeoBank Corendon
  2. Laurens Sweeck – Era Circus
  3. Toon Aerts – Telenet Fidea Lions

  1. Sanne Cant – BeoBank Corendon
  2. Nikki Brammeier – Wielka Brytania
  3. Katherine Compton – Stany Zjednoczone

Toi Toi Cup - Kolin, Czechy

  1. David van der Poel – BeoBank Corendon
  2. Diether Sweeck – Era Circus
  3. Tomasz Paprstka – Czechy

  1. Nikola Noskova – Czechy
  2. Pavla Havlikova – Czechy
  3. Nikola Bajerova – Czechy

Vlaamse Druivencross - Overijse, Belgia

  1. Mathieu van der Poel – BeoBank Corendon
  2. Corne van Kessel – Telenet Fidea Lions
  3. Tom Meeusen – BeoBank Corendon

  1. Pauline Ferrand Prevot – Canyon SRAM
  2. Sanne Cant – BeoBank Corendon
  3. Lucinda Brand – Holandia


POLSKA


ORLEN Puchar Polski - V CX Katowice - Katowice

Elita mężczyzn


  1. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Ondrej Glajza – Johnson Controls

U23


  1. Dawid Jona – GK Gliwice
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Wojciech Ceniuch – Piast Szczecin

Junior


  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk
  3. Nikodem Grzenkowicz – GKS Cartusia

Kobiety open


  1. Katerina Mudrikova – ACK Stara Ves nad Ondrejnici (U23)
  2. Gabriela Wojtyła – Superior Zator (U23)
  3. Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno

Masters Kobiety


  1. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Cyklosport


  1. Przemysław Rozwalka – StrefaSportu.pl MW Invest
  2. Adam Adamkiewicz – Leszno 64sto
  3. Maciej Samborski – Niezrzeszony

Masters I


  1. Michał Kucewicz – CST MTB Team
  2. Szczepan Paszek – Bikestacja.pl / KCNC
  3. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Masters II


  1. Rafał Chmiel – Niezrzeszony
  2. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Arkadiusz Jusiński – Renault Team

Masters III


  1. Ondrej Glajza – Sportowy Klub Horal Alto
  2. Wojciech Bartolewski – KS Scout Częstochowa
  3. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Andrzej Misina – GK Gliwice
  3. Marek Sorbian – Bliżyńskie Stowarzyszenie Cyklistów

Mała Liga Cyclocross - Warszawa

Elita / Junior / Masters I


  1. Sebastian Żurek – Mayday Team Lublin (Junior)
  2. Adam Studziński – Skinline Sportwear Team (Masters I)
  3. Piotr Paszko – UKS Wygoda Białystok (Junior)
  4. Michał Szadura – KK Szybkie Kopyto (Masters I)
  5. Hubert Szperna – Niewiadów Boro (Masters I)

Elita / Juniorka


  1. Katarzyna Deręgowska – KS Oxygen Ursus (Elita)
  2. Anna Jarosz – niezrzeszona (Juniorka)

Masters II / Masters III / MAsters IV


  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski (Masters II)
  2. Łukasz Pierzynowski – Ośka Warszawa (Masters II)
  3. Marek Stram – Stram bikefitting serwis (Masters II)
  4. Przemysław Łazarski – niezrzeszony (Masters II)
  5. Roman Abramczyk – Trezado BikeTires.pl (Masters II)

Amator I / Amator II / Amator III


  1. Kamil Karwat – Rowerylady.pl (Amator II)
  2. Kacper Markowski – Niezrzeszony (Amator I)
  3. Jakub Okła – MetroBikes.pl (Amator I)
  4. Piotr Próchnicki – Ramę na ramię (Amator II)
  5. Jacek Olbryś – GO Sport AK Sped Team (Amator I)

Maria Kostacińska – Różowe Kotałki


Legia MTB Zimowy - Warszawa

  1. Grzegorz Marcinkiewicz – Nasz Bike Team
  2. Michał Kostrzewa – PRB Kombud
  3. Bartosz Struzik – Niezrzeszony

  1. Sylwia Zduniak – Niezrzeszona
  2. Anna Mandes – Izabelin na Start

COMMENTS

DISQUS: 0