Kolejna edycja CX Katowice już 10 grudnia

HomeINFORMACJE PRASOWE

Kolejna edycja CX Katowice już 10 grudnia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Już 10 grudnia 2017 roku wystartuje V edycja CX Katowice. Tak, jak i w latach poprzednich wyścig będzie miał rangę Pucharu Polski.

Zawody rozegrają się w Katowickim Parku Leśnym na Dolinie 3 Stawów w części parku od strony ulicy Lotnisko. Pętla wyścigu będzie liczyć niecałe 3 km. W porównaniu do minionych edycji trasa wyścigu została nieco zmodyfikowana i wzbogacona o elementy techniczne, m.in. podbieg po schodach. Całą pętla jest niezwykle urozmaicona, znajdziemy na niej m.in. różnorodne sekcje techniczne, krótkie podbiegi oraz odcinki piaszczyste. Tradycją stało się, że w trakcie imprezy rozgrywany jest tzw. wyścig OPEN, w którym wziąć udział może każdy chętny i nie musi mieć roweru przełajowego. Jest to ukłon w stronę osób które zaczynają przygodę z kolarstwem przełajowym.

Advertisement

W tym roku pojawiła się także nowa kategoria, a mianowicie Masters Kobiety, gdzie organizatorzy liczą na frekwencję wśród startujących zawodniczek. Oficjalny trening na trasie zawodów zaplanowano w przeddzień zawodów w godzinach między 12:00, a 15:00. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Hotelu Silesian przy ulicy Szybowcowej 1A w Katowicach. Biuro będzie czynne w przeddzień zawodów tj. 9 grudnia w godzinach 18:00 – 20:00 oraz w dniu zawodów od godziny 8:00. Zapisy poszczególnych kategorii możliwe są na godzinę przed startem danej kategorii.

Godziny startów poszczególnych kategorii przedstawiono poniżej:
10:00 – start zawodów OPEN ( wszystkie kategorie )
10:01 – Masters III i IV
11:00 – Masters I i II
11:55 – Młodzik
11:56 – Młodziczka
11:57 – Żak, Żakini
12:25 – Junior Młodszy
12:26 – Juniorka Młodsza
13:20 – Elita Kobiet, Juniorka Open, Masters Kobiety
14:10 – Elita Mężczyzn, Junior Open
14:11 – Cyklosport

Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych także podczas tej edycji z całych zawodów będzie dostępna relacja live. Warto wspomnieć o partnerach strategicznych imprezy, którzy aktywnie wspierając Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji przyczyniają się do dynamicznego rozwoju kolarstwa przełajowego w Polsce, a są to: PACK-Center – producent taśm i folii, REGATTA Polska – producent odzieży sportowej i outdorowej, który wspiera nas w ramach programu RUSZ SIĘ!, firma GARMIN, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać oraz Hotel Podium z Wisły wraz z Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, sklep sportowy dotsport.pl, producent smarów do rowerów BRUNOX, Lech FREE, który funduje bezalkoholowe orzeźwienie dla zawodników, firma FORCE oraz Nikwax – producent impregnatów do odzieży sportowej.

Zapisy online możliwe są do 4.12.2017!

Zapisy dla zawodników z licencją Pzkol:
http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/400/puchar-polski-w-kolarstwie-przelajowym-cx-katowice-wyscig-z-licencja-pzkol.html

Zapisy do wyścigu OPEN:
http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/399/puchar-polski-w-kolarstwie-przelajowym-cx-katowice-wyscig-open.html

Dla przypomnienia tak było podczas IV edycji:

Więcej informacji wrótce na stronie www.sportpelenpasji.pl, gdzie dostępny jest regulamin imprezy oraz na wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/478424019158579/

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0