Sudety MTB Challenge 2018 – kalendarz, trasa, profile

HomeZapowiedzi

Sudety MTB Challenge 2018 – kalendarz, trasa, profile

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Robota skończona, nadszedł więc czas na odkrycie kart! Ujawniamy kompletną trasę Sudety MTB Challenge 2018! Ostro pracowaliśmy nad tym, by w nadchodzącej edycji połączyć trzy przyświecające nam zasady: a) możliwie zminimalizowanie wyścigowej logistyki, bez uszczerbku na jakości tras, b) uczynienie z krótszego dystansu MEGA, prawdziwej, sześciodniowej etapówki c) połączenie Waszych ulubionych tras z całkowicie nowymi segmentami. Nie było łatwo, ale udało się!

W 2018 roku wyścig rozpocznie się tradycyjnie w Stroniu Śląskim, a zakończy się w Głuszycy. Po drodze zaliczymy tylko jeden dodatkowy przystanek w Bardo.



Prolog: Stronie Śląskie – 19.6 km – 629 m


Solidna rozgrzewka przed wyzwaniem kolejnych pięciu dni. „Sudety MTB Challenge” 2018 w pigułce. Szutrowe drogi, leśne single, techniczne zjazdy wymagające koncentracji na zboczach Czarnej Góry. Leśne drogi „szerokie na 2 kierownice” i podjazd po łące. Na 19 km skondensowaliśmy to co dużymi porcjami zaserwujemy Wam w kolejnych dniach.




Etap 1: Stronie – Stronie – 70.6 km / 47.6 km – 2317 m / 1493 m


Dzień pod znakiem singli „bez końca” i długich podjazdów. Leśne drogi wokół Czarnej Góry i u podnóża Śnieżnika. A co najważniejsze single ciągnące się kilometrami granicą Polski i Czech. Po latach powrót na słynne już Kowadło. Kilka zupełnie nowych odcinków znalezionych przez zaprzyjaźnionych riderów, często odwiedzających te okolice. Tam gdzie latami jechaliśmy „w prawo”, tym razem pojedziemy „w lewo”. Na pewno stali bywalcy MTB Challenge nie będą się nudzić.




Etap 2: Stronie – Bardo – 61.6 km / 47.1 km – 2017 m / 1469 m


Odświeżony, klasyczny etap do Barda. Nieco skrócony w porównaniu do zeszłych lat jednak okraszony nowymi atrakcjami. Początek, to dojazd na Przełęcz Gierałtowską. Stamtąd dobrze znane ścieżki i Borówkowa Góra ze słynnym podjazdem i zjazdem. Ostatnie kilometry trasy to powrót na znany sprzed lat niebieski szlak prowadzący do Barda. Na koniec, nie może być inaczej… Szybki zjazd drogą krzyżową z góry Kalwaria!




Etap 3: Bardo – Głuszyca – 55.2 km / 47.5 km – 1981 m / 1604 m


Najkrótszy z tegorocznych etapów wzbogacony o nowe sekcje. Pierwsze kilometry, to łagodne podjazdy na rozgrzewkę. Od Srebrnej Góry już tylko „dzieje się”. Singiel A-Line „Tras Enduro Srebrna Góra” (ominięty w 2017 ze względu na pogodę), Skały na Kalenicy, a za nimi piękny nowy singiel prowadzący przez szczyt góry Włodarz do Przełęczy Jugowskiej. „Solid up and down!”




Etap 4: Głuszyca „Ultra” – 63.4 km / 43.6 km – 2314 m / 1517 m


Cień wielkiej góry – Wielkiej Sowy! Przedostatni etap i powrót na dawno nie uczęszczane przez nas szlaki. Po raz pierwszy na imprezie MTB zjedziemy niebieskim szlakiem z Wielkiej Sowy. Zaglądniemy na nowe piękne odcinki wokół Koziej Równi i Grabiny. Dzieje się dużo, a to tylko przedsmak tego co będzie się działo na 5 etapie.




Etap 5: Głuszyca „Nitro” – 62.7 km / 42.4 km – 2503 m / 1579 m


„Dropper post friendly”! Powrót do klasycznych sekcji kultowego maratonu w Głuszycy. Ponad 60 km solidnego MTB. Szerokie dojazdowe drogi ograniczone do minimum. Etap naszpikowany ambitnymi sekcjami i singlami na „jedno koło”. Kochamy to, kochamy prawdziwe MTB!

Jak zwykle teren całego wyścigu będzie bardzo urozmaicony i przejedziemy chyba po wszystkich możliwych typach tras, które znane są kolarzom górskim!

Dystanse etapów są umiarkowanie długie, jednak w połączeniu z dużą dozą technicznych trudności i przewyższeń z pewnością ukończenie Sudety MTB Challenge nie będzie kaszką z mleczkiem! Warto więc zacząć myśleć o przygotowaniach już teraz!

Kliknij i zapisz się na Sudety MTB Challenge już dziś

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0