Dobry rok dla BMC w Polsce

HomeINFORMACJE PRASOWE

Dobry rok dla BMC w Polsce

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Wygrana w Tour de Pologne, liczne sukcesy w zawodach triathlonowych i MTB oraz nowy rekord Polski w jeździe godzinnej – marka BMC miała w 2017 r. bezpośredni związek z wieloma ważnymi wydarzeniami kolarskimi w Polsce. Jak wskazuje BMC Polska, rowery szwajcarskiej marki cieszą się nad Wisłą coraz większą popularnością. Na zakończenie roku wydano też drugi numer magazynu „Ride BMC in Poland”, który można pobrać bezpłatnie w formie elektronicznej.

„Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni odbiorem marki BMC w Polsce, której rowery w poprzednich latach w praktyce nie były oficjalnie dostępne na polskim rynku. Zostaliśmy zauważeni zarówno przez fanów BMC, jak i przez grupę potencjalnych klientów. Co ważne, stale rozszerzamy polską sieć dystrybucji rowerów z logo BMC – można je w efekcie znaleźć w większej liczbie sklepów” – mówi Krzysztof Spławski, menedżer ds. sprzedaży i produktów w BMC Polska.

Tour de Pologne dla BMC Racing Team

Tegoroczna edycja Tour de Pologne należała do najbardziej emocjonujących w ostatnich dekadach. Po zaciętej walce z Rafałem Majką i Woutem Poelsem wygrał młody kolarz BMC Racing Team – Dylan Teuns. To największy sukces w karierze Belga. Marka BMC była ponadto obecna na mecie każdego etapu – na stoisku TVP można było bowiem bliżej zapoznać się z wybranymi modelami szosowymi BMC.

Zwycięstwa w MTB

W 2017 r. rowery górskie BMC Teamelite i BMC Fourstroke były sprzętem startowym zespołu JBG2 Professional MTB Team. Kolejny rok z rzędu „czerwony pociąg” wygrywał w większości wyścigów organizowanych w Polsce. Na rowerach górskich marki BMC jeździli jednak także m.in. kolarze zespołu OK Racing, w tym Patrycja Świerczyńska, jedna z najbardziej utalentowanych i perspektywicznych polskich juniorek.

Triathlonowa dominacja

BMC Polska wspiera też czołową polską drużynę triathlonową – GVT BMC Triathlon Team, która zdecydowanie zdominowała tegoroczny sezon. Zawodnicy tego zespołu stanęli na podium aż 101 razy. Zdobyli 9 medali mistrzostw Polski, w tym 5 złotych. W części rowerowej triathloniści startowali na topowych modelach BMC Timemachine lub BMC Teammachine.

Rekord Polski w jeździe godzinnej

W lipcu br. Wojciech Ziółkowski pobił rekord Polski w jeździe godzinnej. Na pruszkowskim welodromie kolarz przejechał 49,470 km, bijąc poprzedni rekord o niemal 2 km. Spektakularny wynik został ustanowiony na rowerze torowym BMC Trackmachine TR01.

Sprzętowe nowości

Rok 2017 minął też pod znakiem premier nowych rowerów. Marka BMC zaprezentowała udoskonalone oblicze rowerów szosowych BMC Teammachine oraz całkiem nową serię rowerów górskich BMC Agonist. Teammachine stały się jeszcze bardziej wydajne i wprowadzono wersję z hamulcami tarczowymi. Agonist to z kolei najbardziej komfortowe rowery wśród modeli cross country w całej ofercie BMC.

Więcej BMC w Polsce

BMC Polska zapowiada kontynuację dotychczasowych działań, dzięki którym pozycja marki ma być nad Wisłą jeszcze mocniejsza. „W przyszłym roku będziemy kontynuować nasze działania, zwiększając ich zasięg, a także wsparcie dla sprzedawców. Widzimy również, jak wiele jeszcze można zrobić w obrębie promocji i wspierania kolarstwa w Polsce” – tłumaczy Krzysztof Spławski.

Dobre ceny

Z okazji kończącego się sezonu BMC Polska przygotowało też specjalną ofertę. Jak informuje Krzysztof Spławski, ceny wybranych modeli z tegorocznej kolekcji zostały obniżone, a część rowerów z oferty na rok 2018 oferowana jest stale w obniżonych cenach.

Nowy numer „Ride BMC in Poland”

Na zakończenie mijającego roku BMC Polska wydało także drugi numer bezpłatnego magazynu „Ride BMC in Poland”. W liczącym 52 strony numerze, który można pobrać w wersji elektronicznej, znalazły sie m.in. teksty dotyczące nowych rowerów szosowych i górskich BMC, alpejskich tras, zwycięstwa BMC Racing Team w Tour de Pologne, a także obszerny wywiad z Maciejem Chmurą, czyli czołowym polskim triathlonistą.

Drugi numer magazynu „Ride BMC in Poland” można pobrać za darmo tutaj (format PDF):
https://bmc-switzerland.pl/ridebmc

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0