Kalendarz MTB Pomerania Maraton 2018 pełny nowości

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Kalendarz MTB Pomerania Maraton 2018 pełny nowości

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Seria wyścigów zacznie się już 24 marca w Luzinie, dwa tygodnie później czyli 7 kwietnia kolarze sprawdzą nową trasę w Łęczycach , 12 i 13 maja odbędzie się pierwsza etapówka na Pomorzu czyli MTB Pomerania Festiwal w Pucku, 20 maja zawodnicy odwiedzą bardzo malowniczą i ciężką trasę w Kolbudach, a cały cykl zakończy ściganie na szybkiej trasie we Władysławowie 10 czerwca.

W przeciągu dwóch miesięcy zawodnicy będą mogli ścigać się na dwóch zupełnie nowych trasach w Łęczycach i Pucku. Warto dodać, że impreza w Pucku czyli MTB Pomerania Festiwal będzie pierwszą etapówką MTB na Pomorzu. Sobotnia czasówka wystartuje z mola w Pucku, a niedzielny maraton zostanie rozegrany w Sławutkówku na terenie nowo powstałego Parku Ewolucji, co będzie nie lada gratką dla najmłodszych adeptów dwóch kółek, którzy na każdym maratonie mogą ścigać się na dystansach Junior.

Wprowadzono małe zmiany w klasyfikacji generalnej, gdzie każdy wyścig będzie punktowany i będą liczyły się 4 najlepsze starty z 5 edycji. W 2018 roku zawody będą odbywały się na dwóch dystansach Speed i Mega, ale jak zapewnia organizator z terenu wyciśnie się ile da, a dzięki temu trasy będą obfitować  w dużą ilość przewyższeń i pięknych krajobrazów.

Wielu kolarzy zna pomorskie tereny i wie, że potrafią zachwycać, a zarazem dać mocno w kość. Zapowiada się bardzo ciekawy początek sezonu na Pomorzu, więc rezerwujcie terminy. Zapisy ruszają 1 stycznia 2018 roku.

  • MTB Pomerania Luzino – 24 marca 2018 – sobota
  • MTB Pomerania Łęczyce – 7 kwietnia 2018 – sobota
  • MTB Pomerania Festiwal – 12 i 13 maja 2018 – sobota i niedziela
  • MTB Pomerania Kolbudy – 20 maja 2018 – niedziela
  • MTB Pomerania Władysławowo – 10 czerwca 2018 – niedziela

Więcej informacji na stronie internetowej cyklu oraz fanpagea wszystkie najnowsze informacje o kalendarzu 2018 w kraju i za granicą dowiesz się klikając tu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0