Wyniki – 11-12 listopada 2017

Wyniki – 11-12 listopada 2017

Mistrzostwa Świata XCE 2017 – skróty wideo
Przemysław Gierczak: “trasa nie będzie ani płaska ani szybka.”
Mistrzostwa Świata w kolarstwie miejskim (Urban) – Chengdu, Chiny

Walka o tęczę zawsze będzie walką o tęczę. Nawet jeśli to “tylko” XCE, które na tysiąc sposobów próbuje ożywić UCI. Tym razem po reaktywacji Pucharu Świata XCE przyszedł czas na światowy czempionat w chińskim Chengdu. Na starcie stanęło 19 mężczyzn oraz 7 kobiet, znakomita większość to zawodnicy z Europy. Marta Turoboś w kwalifikacjach wykręciła bardzo obiecujący drugi czas. Niestety w finale nogi wystarczyło “tylko” na czwarte miejsce. Łukasz Szymczuk po upadku w ćwierćfinale zakończył rywalizację na 15. miejscu.

W sobotę Marek Konwa wziął udział w Toi Toi Cup rangi UCI C1, gdzie zajął piąte miejsce. W niedzielę były zawody w Koziegłowach, na trasie styczniowych Mistrzostw Polski, więc w zasadzie obecny był także każdy, kto poważnie podchodzi do tematu. Była to też jedna z niewielu okazji do konfrontacji krajowej czołówki z aktualnym MP – Markiem Konwą, który ostatecznie wygrał, ale tylko przewagą 9 sekund nad Bartkiem Miklerem. Trzecie miejsce zajął Marisz Gil, a stratę poniżej minuty do zwycięzcy zanotował także Adam Żuber.

Na belgijsko-holenderskiej scenie przełajowej w niedzielę mieliśmy kolejny pojedynek między nowym Mistrzem Europy Mathieu van der Poel’em a aktualnym Mistrzem Świata Wout van Aert’em. Wydawało się, że to będzie kolejny wyścig “na solo” dla Holendra, ale na początku ostatniego okrążenia złapał gumę. Wypracowana przewaga dawała komfort pozwalający na bezpieczne dobiegnięcie do boksu i wymianę roweru. Niestety to nie był koniec pecha – zaraz po opuszczeniu boksu coś zablokowało się w napędzie i usunięcie usterki niestety zajęło trochę czasu. W tym czasie MVDP został wyprzedzony przez Wout van Aert’a oraz Toona Aert’a i musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Zanim wyniki to odnotowania wymaga jedna, lokalna impreza, która odbyła się w miniony weekend. To jedna z tych zaliczanej do Pucharu Galaktyki – dre rowery cyclocross odbyły się po raz piąty. Ale żeby zrozumieć co tam się działo po prostu musicie obejrzeć poniższą galerię…

Dziś na naszym Gdyńskim podwórku kolejna edycja przełajowych "Mistrzostw Wszechświata" DRE Rowery Cyclocross #5 ;) Super…

Opublikowany przez Inside Cycling na 12 listopada 2017


fot. Przemysław Miszkiewicz


ŚWIAT

Mistrzostwa Świata XCE - Chengdu, Chiny

  1. Titouan Perrin Ganier – Francja
  2. Simon Gegenheimer – Niemcy
  3. Lorenzo Serres – Francja
  • Łukasz Szymczuk – Polska – miejsce 15

  1. Kathrin Stirnemann – Szwajcaria
  2. Ella Holmegard – Szwecja
  3. Perrine Clauzel – Francja
  4. Marta Turoboś – Polska

Telenet Superprestige - Gavere, Belgia

  1. Wout van Aert – Crelan Charles
  2. Toon Aerts – Telenet Fidea Lions
  3. Mathiue van der Poel – Beobank Corendon

  1. Ellen van Loy – Telenet Fidea Lions
  2. Nikki Brammeier – Wielka Brytania
  3. Kim van de Steene – Tarteletto – Isorex

EKZ CrossTour / Fluckiger Cross - Madiswil, Szwajcaria

  1. Lars Forster – Szwajcaria
  2. Nicola Rohrbach – Szwajcaria
  3. Andri Frischknecht – Szwajcaria

  1. Eva Lechner – Włochy
  2. Jasmin Egger Achermann – Szwajcaria
  3. Francesca Baroni – Włochy
  • Paula Gorycka – Struby Bixs – miejsce 12 / +6:50

Toi Toi Cup - Unicov, Czechy

  1. Daan Soete – Telenet Fidae Cycling Team
  2. Jan Nesvadba – Expres.cz – Scott Team Kolin
  3. Tomas Paprstka – Expres.cz – Scott Team Kolin
  • Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 5 / +1:42

  1. Pavla Havlikova – KC Kooperativa Jablonec
  2. Elisabeth Ungemanova – KC Kooperativa Jablonec
  3. Janka Stevkova – Outsiterz

Jaarmarktcross - Niel, Belgia

  1. Toon Aerts – Telenet Fidea Lions
  2. Laurens Sweeck – Era Circus
  3. Corne van Kessel – Telenet Fidea Lions

  1. Nikki Brammeier – Wielka Brytania
  2. Alice Maria Arzuffi – Steylaerts Betfirst
  3. Ellen van Loy – Telenet Fidea Lions


POLSKA

ORLEN Puchar Polski w kolarstwie przełajowym - Szczekociny

Elita


  1. Bartosz Mikler – Victoria Helman Sport Jarocin
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Adam Żuber – Ośka Warszawa

U23


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Bartosz Świerblewski – Victoria Helman Sport Team
  3. Dawid Jona – GK Gliwice

Kobiety Open


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia w Kartuzach (U23)
  2. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)
  3. Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno (U23)

Junior


  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Maciej Stępień – Victoria Helman Sport Team
  3. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

Cyklosport


  1. Mateusz Kwiatkowski – Dar Bud Team
  2. Maciej Samborski – Niestowarzyszony
  3. Paweł Kazanowski – Mayday Team Lublin

Masters I


  1. Piotr Rakiewicz – Gucwa Velo Trainer
  2. Jarosław Wolcendorf – jJkoobcycles.com
  3. Paweł Lempart – Team Sport

Masters II


  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Arkadiusz Jusiński – Renault Team

Masters III


  1. Wojciech Bartolewski – Scout Częstochowa
  2. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  3. Tomasz Jarząbek – Euro Bike Kaczmarek Electric

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Marek Sorbian – Bliżyńskie Stowarzyszenie Cyklistów
  3. Remigiusz Zachara – TC Orzeł Sptykowice

Amator


  1. Grzegorz Mazur – Lublin
  2. Marek Żelazny – Wrocław
  3. Wojciech Partyka – AZS Politechnika Świętokrzyska

ORLEN Puchar Polski w kolarstwie przełajowym - Koziegłowy

Elita


  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Bartosz Mikler – Victoria Helman Sport
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric

U23


  1. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike TEam
  3. Bartosz Świerblewski – Victoria Helman Sport

Kobiety Open


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia w Kartuzach (U23)
  2. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)
  3. Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)

Junior


  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  3. Hubert Drobek – LKS Trasa Zielona Góra

Masters I


  1. Piotr Rakiewicz – Gucwa Velo Trainer
  2. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Arkadiusz Jusiński – Renaula Team
  3. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski

Masters III


  1. Wojciech Bartolewski – KS Scout Częstochowa
  2. Jerzy Stękiel – Niestowarzyszony
  3. Tomasz Jarząbek – Euro Bike Kaczmarek Electric

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Leszek Ziętkowski – Niestowarzyszony
  3. Andrzej Misina – GK Gliwice

Amator


  1. Grzegorz Mazur – Lublin
  2. Piotr Kałużny – Warszawa
  3. Jacek Foltyn – Warszawa

DRE rowery Cyclocross #5 - Gdańsk

  1. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  2. Mikołaj Moskalewicz
  3. Wiktor Stankiewicz

Niepodległościowy Maraton MTB - Wieruszów

  1. Dariusz Drelak – UKS Sport Bralin
  2. Tomasz Dygacz – Taurus30 Cycling Team
  3. Karol Przewdzięk – UKS Sport Bralin

  1. Milena Drelak – UKS Sport Bralin
  2. Maja Drelak – UKS Sport Bralin
  3. Anna Michalak – Warżała – PM Rider Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0