Mistrzostwa Świata w kolarstwie miejskim (Urban) – Chengdu, Chiny

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Świata w kolarstwie miejskim (Urban) – Chengdu, Chiny

UCI cały czas poszukuje właściwej formuły dla zawodów w takich odmianach jak BMX, Trial czy Eliminator (XCE). W tym roku te trzy dyscypliny połączono w ramach Mistrzostw Świata w kolarstwie miejskim, o ile określenie „Urban” powinno się tak właśnie tłumaczyć. Nie mniej jednak faktem jest, że spośród wszystkich odmian kolarstwa te trzy właśnie w dużej mierze bazują na „naturalnych” miejskich przeszkodach.

Na lokalizację nie pierwszy raz w tym roku wybrano Państwo Środka z którym UCI chce się bliżej zaprzyjaźnić. Raptem kilka dni temu w innej prowincji odbyła się uroczysta gala podsumowująca sezon. Cały czas kolarstwo stoi przede wszystkim Starym Kontynentem. Co prawda coraz więcej dzieje się zarówno w za oceanem, jak i chociażby w Australii. Nie chodzi jednak tylko o same zawody, ale także o zawodników. W bliskiemu naszemu sercu cross country (XCO) dominują zawodnicy z Europy, jest kilka osób z obu Ameryk oraz Australii. Czasem, sporadycznie pojawiają się zawodnicy z Azji czy Afryki…

Wracając do Mistrzostw Świata w kolarstwie miejskim – będziemy mieli swoich reprezentantów! Tegorocznymi Mistrzami Polski w eliminatorze są Łukasz „Lusiek” Szymczuk (KKW Superior Wałbrzych) oraz Marta Turoboś (Hurom Sławno Kellys). Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz pomocy sponsorów oboje będą reprezentować kraj tej imprezie. Zarówno kwalifikacje, jak i finały zaplanowane są na 12 listopada. UCI zapowiada relację na żywo, ale o tym za kilka dni.

Tuż przed wylotem poprosiliśmy trenerów obu zawodników o parę zdań komentarza:

Piotr Walerak – KKW Superior Wałbrzych:

Ze względów finansowych w zasadzie w ostatniej chwili temu udało się wszystko dopiąć. Teraz na biegu organizujemy wizy, bilety etc. Uznaliśmy, że warto się postarać i stworzyć Łukaszowi możliwość startu w Chengdu, bo po pechowym starcie na Mistrzostwach Europy pozostał niedosyt – był w świetnej formie, ale defekty przeszkodziły w walce o dobrą pozycję. Na ME po złapaniu gumy, na prostym odcinku, dopóki guma nie zleciała z obręczy w zakręcie, cały czas siedział na kole Federspiela – obecnego Mistrza Świata. Dlatego myślę, że pomimo iż startuje bez idealnego przygotowania, bo w końcówce sezonu bardziej skupił się na Enduro i 4X, to może pokazać niezłą dyspozycję w Chengdu.

Przemysław Gierczak – Hurom Sławno Kellys:

Wizja wyjazdu do Chin pojawiła się po odzyskaniu przez Martę tytułu MP. Dzięki wsparciu partnerów, a przede wszystkim firmy CST udało się sfinalizować udział w MŚ. Jedziemy z nadziejami na dobry rezultat, przygotowania były krótkie ale intensywne. Cel minimum to TOP10, cel max – finał A. Zapraszam wszystkich do śledzenia profilu Marty na FB i Instagramie.

Przydatne linki:

  • Strona internetowa Mistrzostw Świata w kolarstwie miejskim (Urban) – link
  • Fanpage drużyny KKW Superior Wałbrzych – link
  • Fanpage Łukasza Szymczuka – link
  • Instagram Łukasza Szymczuka – link
  • Fanpage drużyny Hurom Sławno Kellys – link
  • Fanpage Marty Turoboś – link
  • Instagram Marty Turoboś – link


COMMENTS

DISQUS: 0