“Najlepszy” – prawdziwa historia Polaka, który zachwycił świat!

“Najlepszy” – prawdziwa historia Polaka, który zachwycił świat!

Pokazy “Return to Earth” w Multikinie
Wibmer’s Law – najnowszy film Fabio Wibmera już jest!
“Above the noise” – kolejny energetyczny film o MTB
Czy rower może się przeterminować? Ograniczenia sprzętowe po kilku latach użytkowania
North of Nightfall na ekranach Multikina

„Najlepszy” – nowy film reżysera „Bogów” zachwycił już pierwszych widzów. „Brak mi słów. Fakt, że ta historia zdarzyła się naprawdę, jest niesamowite”; „Jestem roztrzęsiony. Dawno nie widziałem takiego filmu- trzeba go zobaczyć”; „To jest film dla ludzi, którzy upadają i podnoszą się” – mówili po pokazie podczas 42. FPFF w Gdyni. Kinowa premiera filmu 17 listopada, tymczasem dzisiaj prezentujemy drugi, oficjalny zwiastun.

Film został uhonorowany już dwukrotnie nagrodą publiczności – na 42. FPFF w Gdyni oraz 15. MFF TOFIFEST w Toruniu.

„Najlepszy” to film inspirowany historią życia Jerzego Górskiego. To przejmująca opowieść, która daje nadzieję na to, że każdą słabość można zamienić w siłę i odbić się z największego życiowego dna. „Każdy z nas jest najlepszy. Tylko trzeba w to uwierzyć i spróbować działać, żeby przekonać o tym samego siebie. Jeśli obejrzycie ten film, a potem będziecie mieli chwilę słabości, przypomnijcie go sobie i pomyślcie, że warto spróbować walczyć o siebie.” – mówi Jerzy Górski.

„Najlepszy” to fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, opowieść o Polaku, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. Jerzy Górski ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

„Myślę, że w życiu szukamy takich historii i takich bohaterów, którzy będą w stanie coś w nas zmienić. Fascynuje mnie to, w jaki sposób Jurek był w stanie podnosić się z każdego upadku, a ja wciąż mam kłopot z tym, żeby rzucić choćby palenie. Myślę, że to są właśnie powody, dla których tę historię trzeba opowiedzieć wszystkim. Pewnie każdy zobaczy w niej coś dla siebie – odnajdzie własnego demona, którego może będzie chciał pokonać” – mówi reżyser, Łukasz Palkowski.

W filmie pojawią się najbardziej utalentowani polscy aktorzy młodego i starszego pokolenia: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego. Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o. Koproducenci: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia Sp. z o.o., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film” we Wrocławiu, Monternia.pl Sp. z o.o.

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis.8 listopada w sprzedaży pojawi się również książka „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” – wciągająca opowieść biograficzna, której bohaterem jest Jerzy Górski. Autorem książki jest Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska i założyciel Akademii Triathlonu.

Powieść niesie ze sobą potężną dawkę motywacji i inspiracji dla każdego, kto wątpi w siebie, od lat walczy z nałogami i złymi nawykami, a powiedzenia w stylu „wszystko jest możliwe” traktuje jako komunały. Historia Jerzego Górskiego wbija w fotel, porusza do głębi i zmusza do przemyśleń bez względu na to, w którym miejscu naszego życia jesteśmy.

COMMENTS

DISQUS: 0