Red Bull Rampage 2017

Red Bull Rampage 2017

11. edycja Red Bull Rampage w nowej lokalizacji! [live]
Red Bull Rampage – historia pięknego szaleństwa
Szymon Godziek gotowy do dalekich lotów. Red Bull Rampage już za tydzień
Gdzie i jak oglądać Red Bull Rampage 2017
Szymon Godziek w najważniejszych zawodach freeride’owych – Red Bull Rampage 2018

Red Bull Rampage czyli festiwal freestyle’u elektryzuje wszystkich widzów (startujących pewnie też) już od 16 lat. Tak, pierwszy Red Bull Rampage odbył się w 2001 roku, a nagroda za zwycięstwo wynosiła zaledwie 8 tysięcy dolarów. Dziś, 16 lat później zawodnicy walczą o 200 tysięcy dolarów. Ale to nie pieniądze są magnesem w tej imprezie, a oprawa, możliwość dokonania niemożliwego i absolutnie najwyższy poziom adrenaliny. Oglądając RBR w poprzednich latach nie raz sam miałem przyspieszone bicie serca i tak naprawdę nie umiem sobie wyobrazić co przeżywają zawodnicy.

Z okazji tegorocznej edycji Red Bull przygotował dwie, a w zasadzie trzy bardzo fajne rzeczy. Dwie pierwsze to poniższe wideo.

W pierwszym Cam McCaul oraz Carson Storch po kolei na konkretnych przykładach omawiają kolejne triki, które w poprzednich latach wykonywali zawodnicy. Przy okazji też sami prezentują je w dobrym oraz złym wykonaniu. Uważne obejrzenie tego wideo pozwoli czerpać jeszcze więcej frajdy z wieczornej relacji.

Drugie wideo to tak naprawdę szczękopad od początku do końca, ale w zasadzie najważniejsze zdanie pada na samym początku: “Patrz na trasę przed Tobą, patrz tam gdzie jedziesz, a nie gdzie aktualnie się znajdujesz.” Ponadto omówiona jest precyzja z jaką wykonywane są najbardziej spektakularne loty. Fajnie się siedzi na kanapie i ogląda w telewizorze, ale z perspektywy ridera to jest totalnie inna bajka. Na przykład kiedy masz zaplanowany skok i odbijając się od ziemi jeszcze nie widzisz miejsca lądowania…

Wisienką na torcie tegorocznej relacji z Red Bull Rampage będzie polski komentarz w wykonaniu nikogo innego, a samego Szymona Godźka, który w tych zawodach brał w 2014 oraz 2015 roku.

Start w piątek, 27 października 2017 o godzinie 18.00. Relacja live tylko na redbull.tv.

Przydatne linki:

  • historyczne klasyfikacje Red Bull Rampage – link
  • wywiad z Szymonem Godźkiem na temat wyzwania jakim jest komentarz RBR na żywo – link
  • galeria rowerów, na których będą startować zawodnicy – link
  • budowa tegorocznych linii RBR – link
  • sylwetki wszystkich 21 zawodników oraz sonda kto wygra Red Bull Rampage 2017 – link
  • #redbullrampage na Instagramie z wieloma filmami z treningowych przejazdów – link

COMMENTS

DISQUS: 0