Red Bull Rampage 2017

HomeZapowiedzi

Red Bull Rampage 2017

Red Bull Rampage czyli festiwal freestyle’u elektryzuje wszystkich widzów (startujących pewnie też) już od 16 lat. Tak, pierwszy Red Bull Rampage odbył się w 2001 roku, a nagroda za zwycięstwo wynosiła zaledwie 8 tysięcy dolarów. Dziś, 16 lat później zawodnicy walczą o 200 tysięcy dolarów. Ale to nie pieniądze są magnesem w tej imprezie, a oprawa, możliwość dokonania niemożliwego i absolutnie najwyższy poziom adrenaliny. Oglądając RBR w poprzednich latach nie raz sam miałem przyspieszone bicie serca i tak naprawdę nie umiem sobie wyobrazić co przeżywają zawodnicy.

Z okazji tegorocznej edycji Red Bull przygotował dwie, a w zasadzie trzy bardzo fajne rzeczy. Dwie pierwsze to poniższe wideo.

W pierwszym Cam McCaul oraz Carson Storch po kolei na konkretnych przykładach omawiają kolejne triki, które w poprzednich latach wykonywali zawodnicy. Przy okazji też sami prezentują je w dobrym oraz złym wykonaniu. Uważne obejrzenie tego wideo pozwoli czerpać jeszcze więcej frajdy z wieczornej relacji.

Drugie wideo to tak naprawdę szczękopad od początku do końca, ale w zasadzie najważniejsze zdanie pada na samym początku: „Patrz na trasę przed Tobą, patrz tam gdzie jedziesz, a nie gdzie aktualnie się znajdujesz.” Ponadto omówiona jest precyzja z jaką wykonywane są najbardziej spektakularne loty. Fajnie się siedzi na kanapie i ogląda w telewizorze, ale z perspektywy ridera to jest totalnie inna bajka. Na przykład kiedy masz zaplanowany skok i odbijając się od ziemi jeszcze nie widzisz miejsca lądowania…

Wisienką na torcie tegorocznej relacji z Red Bull Rampage będzie polski komentarz w wykonaniu nikogo innego, a samego Szymona Godźka, który w tych zawodach brał w 2014 oraz 2015 roku.

Start w piątek, 27 października 2017 o godzinie 18.00. Relacja live tylko na redbull.tv.

Przydatne linki:

  • historyczne klasyfikacje Red Bull Rampage – link
  • wywiad z Szymonem Godźkiem na temat wyzwania jakim jest komentarz RBR na żywo – link
  • galeria rowerów, na których będą startować zawodnicy – link
  • budowa tegorocznych linii RBR – link
  • sylwetki wszystkich 21 zawodników oraz sonda kto wygra Red Bull Rampage 2017 – link
  • #redbullrampage na Instagramie z wieloma filmami z treningowych przejazdów – link

COMMENTS

DISQUS: 0