Marek Konwa pracowicie gromadzi punkty UCI

HomeINFORMACJE PRASOWE

Marek Konwa pracowicie gromadzi punkty UCI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Marek Konwa w miniony weekend zaliczył dwa wyścigi przełajowe dzień po dniu. Mistrz Polski zajął 1. miejsce w Pucharze Polski CX w Mikołowie oraz 4. miejsce w Pucharze Słowacji C2 w Podbrezovej.

Marek Konwa – 1. miejsce w Pucharze Polski CX w Mikołowie

Advertisement

Dla mnie to pierwsza edycja Pucharu Polski, w której wystartowałem w tym sezonie przełajowym. Pogoda typowo przełajowa, od rana deszcz, a co za tym idzie – błotnista trasa. Po starcie z samego końca powoli się rozkręcałem i stopniowo mijałem kolejnych zawodników. Chwilę udało mi się pojechać z Bartkiem Miklerem, który ostatecznie nie wytrzymał mojego tempa i był tuż za mną przez większą część wyścigu. Dopiero w końcówce zdecydowanie powiększyłem przewagę i pewnie wygrałem Puchar Polski w Mikołowie!

4. miejsce na Pucharze Słowacji C2 w Podbrezovej

Ponownie tuż za podium, tym razem na Pucharze Słowacji UCI C2. Mocna obstawa, jak to bywa na wyścigach zagranicznych, forma stabilna. Poranne opady deszczu dodały smaczku rywalizacji, ponieważ było ślisko, ale mimo to przyczepnie. Przez cały wyścig zacięta rywalizacja, aż do samej mety. Zakończyłem kolejny wyścig tuż za podium, wygrywa ponownie Thomas Paprstka.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0