Wyniki – 21-22 października 2017

Wyniki – 21-22 października 2017

Jordan Sarrou (BH SR Suntour KMC) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia
Katarzyna Solus Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Scott Scale Rio #‎seRIOusgames‬

Po pierwsze do historii przechodzą Mistrzostwa Europy na torze, które rozegrane zostały w Berlinie. Wracamy z minimalnie gorszym dorobkiem medali niż rok wcześniej (cztery vs pięć), ale za sukcesy także należy uznać dwa nowe rekordy Polski. Po kolei:

  • Alan Banaszek – Mistrz Europy w wyścigu punktowym
  • Justyna Kaczkowska – srebrny medal w wyścigu na dochodzenie
  • Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik i Nikol Płosaj – brązowy medal w drużynowym wyścigu na dochodzenie
  • Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski – brązowy medal w madisonie
  • 3:58:523 – nowy rekord Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn
  • 4:24.705 – nowy rekord Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet
  • 34.886 – nowy rekord Polski w wyścigu na 500m ze startu zatrzymanego (Urszula Łoś)

W ramach Pucharu Słowacji odbyły się kwalifikacje do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które za dwa tygodnie rozegrane zostaną w czeskim Taborze. Najlepsze wyniki zdecydowanie odnotowali Marek Konwa (VWSU MTB Team), który był 4. open oraz Stanisław Nowak (Superior Zator), który na metę przyjechał niespełna minutę po Konwie, zajmując 6. miejsce. W juniorach, bardzo dobre, drugie miejsce zajął Piotr Kryński (VWSU MTB Team), który na finiszu przegrał z Czechem Josefem Hladikiem. Ze stratą około minuty do zwycięzcy na metę przyjechali także trzej Polacy – Maciej Stępień, Nikodem Grzenkowicz oraz Maciej Borkowski.

Magdalena Sadłecka dalej buduje formę i zdobywa doświadczenie oraz punkty UCI w międzynarodowej stawce. W miniony weekend startowała w zawodach UCI C2 (Cyclocross de Balan Adrennes) we francuskiej miejscowości Balan, gdzie zajęła 11 miejsce.

W kraju przełaje, przede wszystkim ORLEN Puchar Polski w Mikołowie, gdzie swoją wysoką formę potwierdził Marek Konwa. Był to dla niego pierwszy start w kraju w tym sezonie. Dotychczas startował w Czechach i na Słowacji, gdzie zdobywał kolejne punkty UCI.

W weekend odbyło się także ściganie w krajach Beneluxu. W sobotę Superprestige w Boom, gdzie wydawało się, że Mathieu van der Poel jest niezagrożony, na trzecim okrążeniu zalicza poważny upadek. Pozbieranie się oraz ustawienie roweru zajmuje mu dużo czasu, na trasę wraca z 50 sekundami straty. Do końca wyścigu nadrabia 30 sekund, ale to za mało, żeby wygrać. Po raz pierwszy triumfuje aktualny Mistrz Świata Wout van Aert. Dzień w później w Pucharze Świata determinacja Holendra jest tak duża, że od samego początku odjeżdża, nie pozostawiając złudzeń żadnemu z rywali. Tym samym Mathieu van de Poel ma na koncie zwycięstwa we wszystkich trzech edycjach Pucharu Świata.



W wyścigu kobiet triumfuje Maud Patheijns, która z przewagą prawie minuty nad drugą Sophie de Boer dociera na metę. O trzecie miejsce walczą do końca Sanne Cant i Loes Sels. Ten pojedynek wygrywa aktualna Mistrzyni Świata. Nasza uwaga jednak skupiona jest na na okolicach 10 miejsca, gdzie jedzie Jolanda Neff. To dla niej pierwszy w historii start w Pucharze Świata. Nie mając zbyt wielu punktów na koncie startuje z ostatniej linii. Mimo to już na pierwszej rundzie wyprzedza ponad 30 zawodniczek. Na jednej z rund wykręciła trzeci najlepszy czas. Ostatecznie 14 miejsce. Teraz czas na przerwę od ścigania i powrót do nauki. Kolejny zaplanowany start to Puchar Świata w Namur.



W Brazylii zakończyła się ósma edycja Brasil Ride. W elicie wygrała dwójka Henrique Avancini / Jiri Novak. W Masterach Bart Brentjens / Abraao Azevedo na najwyższym stopniu podium stanęli po raz piąty! Wśród kobiet nie było mocnych na dwójkę Raiza Goulao / Margot Moschetti.

Relacja z ostatniego etapu Brasil Ride 2017:



ŚWIAT

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym - Koksijde, Belgia

  1. Mathieu van der Poel – Beobank Corendon
  2. Lars van der Haar – Telenet Fidea Lions
  3. Wout van Aert – Crelan Charles

  1. Maud Kaptheijns – Crelan Charles
  2. Sophie de Boer – Parkhotel Valkenburg Destil Cycling Team
  3. Sanne Cant – Beobank Corendon
  • Jolanda Neff – Kross Racing Team – miejsce 14 / +2:19

Puchar Słowacji w kolarstwie przełajowym - Podbrezowa, Słowacja

  1. Tomas Paprstka – Expres Cz Scott Team Kolin
  2. Martin Harin – Dukla Banska Bystrica
  3. Emil Hekele – Stvens Bikes Emilio Sport
  • Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 4 / +1:24
  • Stanisław Nowak – Superior Zator – miejsce 6 +2:19
  • Dawid Jona – miejsce 12 / +4:16
  • Wojciech Ceniuch – miejsce 15 / +4:39
  • Tomasz Budziński – miejsce 20 / -3 okr
  • Bogdan Czarnota – miejsce 21 / – 4 okr
  • Marcin Budziński – miejsce 23 / – 4 okr

  1. Janka Stevkova – Outiterz
  2. Vendula Kuntova – Ghost Team
  3. Nikola Bajgerova – Eleven Mercedes Mitas
  • Kinga Kalmebkiewicz – miejsce 11 / +2:38
  • Brygita Piersiak – miejsce 12 / +2:39
  • Agnieszka Szpocińska – miejsce 14 / +3:56


POLSKA

ORLEN Puchar Polski w kolarstwie przełajowym - Mikołów

Elita


  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Bartosz Miklerk – Victoria Jarocin Helman Sport
  3. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin (U23)

  1. Agnieszka Szpocińska – Hurom LKK LUKS Sławno Kellys (U23)
  2. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)
  3. Brygita Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)

U23


  1. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin
  2. Dawid Jona – GK Gliwice
  3. Marcin Budziński – Hurom LKK LUKS Sławno Kellys

  1. Agnieszka Szpocińska – Hurom LKK LUKS Sławno Kellys
  2. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Brygita Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska

Junior


  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  3. Nikodem Grzenkowicz – GKS Cartusia Kartuzy

Masters I


  1. Michał Kucewicz – CST MTB Team
  2. Szczepan Paszek – Bikestacja.PL / KCNC
  3. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Arkadiusz Jusiński – Niestowarzyszony
  3. Jakub Wolcendorf – Niestowarzyszony

Masters III


  1. Jerzy Stękiel – Niestowarzyszony
  2. Marek Kubuszok – Bike Atelier MTB Team
  3. Wojciech Bartolewski – KS Scout Częstochowa

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Andrzej Misina – GK Gliwice
  3.  Marek Sorbian – Bliżyńskie Stowarzyszenie Cyklistów

Amator


  1. Marcin Majchrzyk – Knurów
  2. Patryk Gruszka – Ruda Śląska
  3. Błażej Komander – Baby Legs CC

Wyścig przełajowy klasa B - Huciska

Elita


  1. Adam Żuber – Ośka Warszawa
  2. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Helman Sport
  3. Tomasz Bala – Mayday Team Lublin

Kobiety open


  1. Anna Wiese – Niestowarzyszona
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Anna Tkocz – Niestowarzyszona

U23


  1. Jan Krukowski – MLKS Baszta Bytów
  2. Bartosz Świerblewski – Victoria Jarocin Helman Sport
  3. Maciej Chmielewski – Warszawski Klub Kolarski

  1. Aleksandra Jackiewicz – UKS Wygoda Białystok
  2. Wioleta Brzeziok – LIV FENIKS Womens Cycling Team
  3. Anita Jęderko – MGLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy

Junior


  1. Krzysztof Domin – Domin Sport
  2. Radosław Rocłowski – MLKS Baszta Bytów
  3. Dawid Bojarczak – UKS Wygoda Białystok

Cyklosport


  1. Mateusz Kwiatkowski – Dar Bud Team
  2. Paweł Kazanowski – Mayday Team Lublin
  3. Kuba Chojnacki – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

Masters I


  1. Paweł Arciszewski – Niestowarzyszony
  2. Paweł Baron – GK Gliwice
  3. Tomasz Helman – Victoria Jarocin Helman Sport

Masters II


  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Dominik Oględziński – Niestowarzyszony
  3. Michał Bojarczak – Bliska Team

Masters III


  1. Jerzy Stękiel – Niestowarzyszony
  2. Marek Kubuszok – Bike Atelier MTB Team
  3. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Leszek Ziętkowski – Niestowarzyszony
  3. Remigiusz Zachara – TC Orzeł Spytkowice

Amator


  1. Marcin Majchrzyk – Knurów
  2. Mirosław Lewiński – Ryczówek
  3. Sławomir Gajdzik – KK Świerklany

Duathlon na wydmach - Gdańsk

Cross Duathlon


  1. Jan Czapliński – Komobike Scott
  2. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  3. Tomasz Marzec – Doktorbajk

  1. Aleksandra Zabrocka – MLKS Baszta Bytów
  2. Edyta Jakubowska-Olech – MTB Eldar Świecie
  3. Maria Krefft – MLKS Baszta Bytów

Maraton MTB


  1. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  2. Bartosz Banach – Torus Gdańsk
  3. Marcin Sapa – Sto-64

  1. Marta Kamińska – Nexus Team
  2. Justyna Nowaczyk – VO2Max MTB Team
  3. Anna Jagiełło – 7R Logistic Politechnika Gdańska

Góra Zamkowa XC - Bartoszyce

tbc

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0