Marek Konwa i Michalina Ziółkowska notują kolejne dobre wyniki

HomeINFORMACJE PRASOWE

Marek Konwa i Michalina Ziółkowska notują kolejne dobre wyniki

Marek Konwa kolejny start w Toi Toi Cup C2 zakończył tuż za podium, na 4. miejscu. Michalina Ziółkowska wywalczyła drugą lokatę w La Tramun Singletrackmarathon, ostatnim tegorocznym wyścigu z cyklu UCI MTB Marathon World Series.

Marek Konwa – 4. miejsce w Toi Toi Cup C2 w Hlinsku

III edycja Pucharu Czech za mną. Dyspozycja coraz lepsza, ale tym razem zabrakło trochę szczęścia. Kilka razy byłem zmuszony zmieniać rower z powodu defektów – bywa i tak. Trasa bardzo ciężka fizycznie, strome zjazdy i podjazdy, które trzymały do samego końca… Ostatecznie, po dobrej gonitwie ukończyłem wyścig tuż za podium, na które dziś była duża szansa. Next time!

Michalina Ziółkowska – 2. miejsce w La Tramun Singletrackmarathon (UCI MTB Marathon World Series)

Na drugim miejscu ukończyłam ostatni tegoroczny wyścig z cyklu UCI MTB Marathon World Series – La Tramun Singletrackmarathon. Był to z pewnością wyjątkowy maraton ze względu na trasę, która w przeważającej części wiodła przez wymagające singletracki, a start usytuowany był kilkadziesiąt kilometrów od znajdującej się w Gironie mety. Zaczynaliśmy tuż po wschodzie słońca bardzo selektywnym 10 km podjazdem. Podążałam za Alice Pirard (która ma duże doświadczenie zdobyte w PŚ w XC), ale kiedy wjechaliśmy w trudny, kamienisty singiel w dół, straciłam ją z pola widzenia. Traciłam ok. 2 minuty, jednak podjazdy w środkowej części pozwoliły mi odrobić straty i znaleźć się tuż za nią. Niestety, kiedy znów wjechaliśmy w kamieniste sekcje brakowało mi szybkości i ponownie straciłam kontakt. Końcówki nie udało mi się już nadrobić i ukończyłam wyścig na drugim miejscu. Tym pozytywnym akcentem kończę sezon startowy, teraz czas na odpoczynek i zbieranie sił na kolejny rok!

COMMENTS

DISQUS: 0