Wyniki 14-15 października 2017

Wyniki 14-15 października 2017

Koppenberg po raz pierwszy dla Mathieu van der Poel’a
Wyniki – 26-27 listopada 2016
Plan na weekend 43/2017

Ostatni z największych w kraju amatorskich cykli maratonów MTB zakończony, Cezary Zamana zamknął 11 sezon Mazovii MTB etapem w Toruniu. Teraz dla kolarzy górskich czas na roztrenowanie, wakacje, odpoczynek, by już za miesiąc, na przełomie listopada i grudnia wziąć się ponownie za treningi i przygotowanie do kolejnego sezonu. Nie wszyscy kolarze górscy odpoczywają – bo płynnie w sezon przełajowy weszli chociażby Marek Konwa, Magdalena Sadłecka czy Stanisław Nowak, którzy startują i w kraju i za granicą, gdzie mają okazję zdobyć kilka cennych punktów do rankingu UCI.

Miniony weekend to także Mistrzostwa Polski 4X, na reaktywowanym torze w Szczawnie Zdroju. Koszulki z orłem dumnie będą mogli nosić przez najbliższy rok Gustaw Dądela oraz Sonia Skrzypnik. W juniorach triumfował Wojciech Spochacz.

Swoją drogą, za trzy tygodnie w czeskim Taborze Mistrzostwa Europy. Niestety póki co PZKol nie podał żadnych informacji na temat kwalifikacji, zgrupowania, itp.

fot. Polski Związek Kolarski


ŚWIAT


Telenet Superprestige - Zonhoven, Belgia

  1. Mathieu van der Poel – Beobank Corendon
  2. Wout van Aert – Crelan Charles
  3. Lars van der Haar – Telenet Fidea Lions
  • Grzegorz Grabarek – Polska – miejsce 31 / -1 okr

 

  1. Maud Kaptheijns – Crelan Charles
  2. Sanne Cant – Beobank Corendon
  3. Nikki Brammeier – Wielka Brytania

EKZ CrossTour - Aigle

  1. Marcel Wildhaber – Scott SRAM MTB Racing
  2. Simon Zahner – Team EKZ
  3. Wietse Bosmansa – Era Circus

  1. Helen Wyman – Kona Factory Racing
  2. Pavla Havlikova – Kooperativa Cyclocross Team
  3. Jasmin Egger-Achermann – Ateam2rad.ch
  • Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – miejsce 8 / +2:00

Toi Toi Cup - Hlinsko, Czechy

  1. Tomas Paprstka – Czechy
  2. Martin Haring – Słowacja
  3. Jan Nesvadba – Czechy
  4. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Paweł Szczepaniak – miejsce 22 / -2 okr

 


  1. Pavla Havlikova – Czechy
  2. Jana Czeczinkarova – Czechy
  3. Karla Stepanova – Czechy


POLSKA


ORLEN Puchar Polski - Kluczewsko

Elita


  1. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)
  2. Agnieszka Szpocińska – Hurom LKK LUKS Sławno Kellys (U23)
  3. Brygita Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)

  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Helman Sport
  2. Adam Żuber – Niestowarzyszony
  3. Dawid Jona – GK Gliwice (U23)

U23


  1. Dawid Jona – GK Gliwice
  2. Stanisław Nowak – Superior Zator
  3. Marcin Budziński – Hurom LKK LUKS Sławno Kellys

Junior


  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  3. Nikodem Grzenkowicz – GKS Cartusia Kartuzy

Cyklosport


  1. Szymon Mikler – Victoria Jarocin Helman Sport
  2. Michał Markowski – PM Rider Team

Masters I


  1. Jarosław Wolcendorf – Niestowarzyszony
  2. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Michał Kucewicz – CST MTB Team

Masters II


  1. Arkadiusz Jusiński – Niestowarzyszony
  2. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Dominik Oględziński – Niestowrzyszony

Masters III


  1. Wojciech Bartolewski – KS Scout Częstochowa
  2. Jerzy Stękiel – Niestowarzyszony
  3. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Leszek Ziętowski – Niestowarzyszony

Amator


  1. Przemysław Gierczak – LKK LUKS Sławno
  2. Tomasz Czapczyński – UKS Sport Bralin

Puchar Wójta Gminy Poraj - Masłońskie

Elita


  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Helman Sport
  2. Patryk Kostecki – Domin Sport
  3. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Brygita Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)
  2. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska (U23)
  3. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

U23


  1. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin
  2. Maciej Chmielewski – Warszawski Klub Kolarski
  3. Kacper Nowicki – Mayday Team Lublin

Junior


  1. Nikodem Grzenkowicz – GKS Cartusia Kartuzy
  2. Krzysztof Domin – Domin Sport
  3. Antoni Olszar – Grupa Kolarska Gliwice

Cyklosport


  1. Mateusz Kwiatkowski – Dar Bud Team
  2. Szymon Mikler – Victoria Jarocin Helman Sport
  3. Michał Rogosz – LK UKS Pszczyna

Masters I


  1. Artur Staniec – Warszawski Klub Kolarski
  2. Sebastian Brygoła – Niestowarzyszony

Masters II


  1. Dominik Oględziński – Niestowarzyszony
  2. Andrzej Śledziona – KS Scout Częstochowa
  3. Kamil Maj – Niestowarzyszony

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Wojciech Bartolewski – KS Scout Częstochowa
  3. Mariusz Kowalczyk – MGLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Leszek Ziętkowski – Niestowarzyszony
  3. Grzegorz Grzempa – TC Orzeł Sptykowice

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Toruń

Giga


  1. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  2. Daniel Majkowski – FTI Racing Team
  3. Bartek Borowicz – APS Polska Cozmobike

  1. Małgorzata Lutecka – iFon Kolarz Klub

Mega


  1. Michał Kamiński – Go Sport AK-Sped Team
  2. Marcin Sapa
  3. Michał Wyżlic – Komobike Scott

  1. Anna Ostrowska – t4B Bike Team
  2. Barbara Kleczaj – Go Sport AK-Sped Team
  3. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike

Wyścig XC 'Czapka śliwek' - Głuszyca

  1. Tomas Sevcu – HSK CYCLING TEAM
  2. Piotr Sułek – BIKE CENTER ATAK SPORT ŚWIDNICA
  3. Piotr Iciaszek – SPORTFUEL.PL

Mała Liga XC - Celestynów

Elita


  1. Błażej Jakubowski – WGR Team
  2. Mariusz Jawnik – TS Meran
  3. Jacek Olbryś – Go Sport AK-Sped Team

Masters Kobiety


  1. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team
  2. Krystyna Żyżyńska Galeńska – MyBike.pl
  3. Justyna Małek – KK Cyklon Warszawa

Masters I


  1. Adrian Jusiński – TRW MTB Team
  2. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  3. Michał Kostrzewa – PRB Kombud

Masters II


  1. Piotr Małek – KK Cyklon Warszawa
  2. Bartosz Struzik – ProCycling
  3. Michał Dobrzyński – Atlas Sport

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Jerzy Stękiel – Goggle Pro Active Eyewear
  3. Sławomir Kąkol – Timbud Team

Masters IV


  1. Sławomir Wysocki – Patnet Team
  2. Andrzej Witkowski – Super Drob Bike Team
  3. Krzysztof Jeziorski – SMCT

Lubenia MTB Maraton - Straszydle

  1. Mateusz Wilgos – Wielgos Team
  2. Sławomir Dziwisz – Niezrzeszony
  3. Andrzej Miłek – SST Lubcza

  1. Dominika Żurek  – Niezrzeszona
  2. Wioletta Dąbrowska – Kwiaty u Wioli Krosno
  3. Justyna Filipowska – Rzeszowska Izba Lekarska

Golub Dobrzyń Agrolok MTB Maraton - Golub Dobrzyń

Giga


  1. Hubert Semczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  2. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  3. Piotr Rzeszutek – Klub Kolarski Lew Lębork

  1. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  2. Edyta Olech-Jakubowska – MTB Eldar Świecie
  3. Paulina Juchniewicz – 7R Logistic Politechnika Gdańska

Mega


  1. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  2. Daniel Lipiński – TTC Beretta
  3. Michał Różański – Trigar MTB Team

  1. Małgorzata Lutecka – iFon Kolarz Klub
  2. Beata Stankiewicz – Team Mustang Pasłęk
  3. Dominika Michalak – Trigar MTB Team

TextilCross Rower - Łódź

Elita


  1. Dawid Jarecki
  2. Bartłomiej Mucha
  3. Mateusz Bajor

Masters I


  1. Jarosław Ziółkowski
  2. Rafał Brzęczek
  3. Łukasz Tomaszkiewicz

Masters II


  1. Piotr Gajewski
  2. Sylwester Szturnoga
  3. Sebatian Młynarczyk

Masters III


  1. Tomasz Socha
  2. Robert Wrzesień
  3. Tomasz Dyba

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0