Garmin MTB Series – cykl dla każdego!

HomeRelacje

Garmin MTB Series – cykl dla każdego!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W tym roku odbyła się czwarta edycja cyklu maratonów kolarstwa górskiego na Pomorzu – Garmin MTB Series. Inauguracja cyklu ponownie odbyła się w Wejherowie, gdzie kolarze rywalizowali 24.09. Następnie cykl po raz pierwszy gościł w Stężycy na Kaszubach (01.10), a miastem gospodarzem wielkiego finału cyklu ponownie była Rumia.

Każda kolejna edycja Garmin MTB Series cieszy się coraz większym powodzeniem. Dwa dystanse do wyboru i różnorodność lokalizacji sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na linii startu stają zarówno jedni z najlepszych kolarzy w Polsce, jak również amatorzy kolarstwa górskiego, którzy chcą zmierzyć się z innymi na ciekawych, leśnych trasach.

Garmin MTB Series to jedyny cykl zawodów kolarstwa górskiego, w którym zawodnicy mogą rywalizować tydzień po tygodniu. Zawodnicy rywalizujący w ramach poszczególnych etapów Garmin MTB Series 2017, za każdym razem mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów:

  • MINI (ok. 25 km)
  • MAXI (ok. 50 km)

Cykl Garmin MTB Series jest największą tego typu imprezą na Pomorzu. Wszystkie trasy cyklu Garmin MTB Series zostały poprowadzone głównie przez piękne kaszubskie lasy, w myśl zasady „Minimum asfaltu, maksimum frajdy”, które przyświeca organizatorom od samego początku. Najważniejszy jest niewątpliwie fakt, że wszyscy zawodnicy startujący w Garmin MTB Series 2017, mogli znaleźć coś dla siebie!

Jak podkreślali sami zawodnicy, największą zaletą zawodów jest różnorodność tras. Trasa w Wejherowie prowadziła starą, leśną drogą z kilkoma krótkimi singlami. Trasa była szybka i ciekawa, ale bez karkołomnych zjazdów, pojawiły się natomiast wymagające i techniczne podjazdy. Stężyca, która pierwszy raz zagościła na mapie cyklu zaoferowała kolarzom możliwość niezwykle szybkiego ścigania. Mieli okazję pokonać dużą ilość morenowych pagórków, a na trasie mijali mnóstwo mniejszych i większych jezior, które zapewniły niezapomniane widoki. Trasa w Stężycy była też mniej wymagająca, dlatego idealnie nadawała się np. na debiut w zawodach MTB.

Na zakończenie cyklu na zawodników czekała najtrudniejsza trasa w Rumi – „krainie błota i korzeni”. To niewątpliwe etap najbardziej wymagający i selektywny, a zawodnicy ścigający się w dolinie rzeki Zagórska Struga, mogli poczuć się jak w prawdziwym górskim wąwozie! Czekało na nich mnóstwo ciekawych momentów, przewyższeń, podjazdów oraz zjazdów. Momentami było wręcz ekstremalnie, co stanowiło wyzwanie dla wszystkich lubiących wymagające trasy MTB.

fot.maratomania.pl

Zawody z cyklu Garmin MTB Series były niezwykle widowiskowe, a rywalizacja niezwykle zacięta, co przede wszystkim ważne i atrakcyjne dla kibiców, którzy dopingowali kolarzy na trasach w poszczególnych miejscowościach. Klasyfikacja generalna cyklu to łączna suma czasów wszystkich etapów. W tym roku o podziale miejsc na poszczególnych etapach decydowały setne sekundy, a o ostatecznych rozstrzygnięciach w „generalce” zadecydowały zawody w Rumi!

Do udziału we wszystkich zawodach w cyklu Garmin MTB Series 2017 zgłosiło się łącznie ponad 1500 zawodniczek i zawodników. Najwięcej na dystans MINI: 1212 osób, z czego blisko 88 % to mężczyźni! Na dystans MAXI zgłosiły się 342 osoby, a mężczyźni stanowili ponad 94 % startujących.

Przeważającą większość wszystkich startujących w tegorocznym cyklu Garmin MTB Series 2017 stanowili mieszkańcy województwa pomorskiego. Średni wiek zawodników startujących na dystansie MINI to 36 lat, a na MAXI 37 lat.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych etapów otrzymywali pamiątkowe statuetki. Aby zostać finisherem cyklu należało ukończyć wszystkie trzy etapy cyklu.  Każdy zawodnik, który ukończył cykl otrzymywał koszulkę FINISHER 2017.

Kolarze rywalizujący podczas wszystkich etapów cyklu Garmin MTB Series 2017 na dystansie MAXI przejechali łącznie ponad 14 tysięcy kilometrów, a zawodnicy dystansu MINI blisko 28 tysięcy kilometrów!!!

Zawodnicy zjedli niemal 25 kg drożdżówki i wypili ponad 2000 litrów wody! Do znakowania trasy użyto prawie 1,5 km taśmy ostrzegawczej. Ponadto na trasach zawodów obecnych było prawie 60 funkcjonariuszy służb zabezpieczających i porządkowych oraz 12 pań – przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich ze Stężycy i okolic!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0