Nowy Dyrektor Sportowy w Polskim Związku Kolarskim

Nowy Dyrektor Sportowy w Polskim Związku Kolarskim

PKN Orlen strategicznym sponsorem Polskiego Związku Kolarskiego
CCC wycofuje się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team): start w biało czerwonych barwach to priorytet

8 września na stronie PZKol pojawiło się ogłoszenie w sprawie konkursu na stanowisko Dyrektora Sportowego. Przez ostatnie cztery i pół roku tę funkcję piastował Andrzej Piątek, który w sierpniu br. został dyscyplinarnie zwolniony. Sprawa zatoczyła dość szerokie kręgi, a Prezes Dariusz Banaszek w zasadzie do dziś nie poinformował środowiska dlaczego i na jakiej podstawie doszło do zwolnienia. Zapowiadana konferencja prasowa się nie odbyła…

Za to rozpisany konkurs na stanowisko Dyrektora Sportowego został rozstrzygnięty i nowym DS PZKol został Jacek Kasprzak, trener tegorocznego Mistrza Świata w scrachu Adriana Teklińskiego. Na co dzień pracuje w klubie KTK Kalisz, z którym związany jest od wielu lat, gdzie aktualnie zajmuje funkcję wiceprezesa klubu oraz trenera koordynatora. W PZKol dotychczas pełnił funkcję trenera kadry narodowej w kolarstwie torowym w konkurencjach średniodystansowych.

Trudno powiedzieć czy na stanowisko zgłosiło się więcej osób – transparentność to niestety w Pruszkowie nie obowiązuje. W każdym razie w kontekście Igrzysk w Tokio i zapowiadanej walki o medale właśnie w kolarstwie torowym wybór trenera aktualnego MŚ ma pewien sens. Życzymy powodzenia, a na pewno za jakiś czas zgłosimy się z garścią pytań na temat kolarstwa górskiego i planów szkoleniowych na najbliższe trzy lata. W końcu Związki Sportowe żyją od Igrzysk do Igrzysk.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0