Finał Cisowianka Mazovia MTB Marathon już za tydzień

HomeINFORMACJE PRASOWE

Finał Cisowianka Mazovia MTB Marathon już za tydzień

Kto wygra w ostatnim maratonie w tym sezonie? Kto zatriumfuje w całorocznej generalce? Kim będą zwycięzcy w poszczególnych klasyfikacjach? Przed finałem Mazovii (sobota, 14.10) pytań jest wiele, ale nie brakuje też pewniaków. Pierwszym z nich jest imponujące miejsce, na którym finał zostanie rozegrany. To Motoarena, słynny na całą Polskę żużlowy stadion. To tutaj będzie start, meta oraz miasteczko rowerowe. Chyba żaden inny maraton MTB w Polsce nie może pochwalić się tak prestiżową lokalizacją, na dodatek znakomicie nadającą się do uhonorowania zwycięzców.

Zanim jednak wręczone zostaną nagrody i puchary, trzeba będzie wykazać się na trasie. Jak zwykle, do pokonania będą cztery dystanse (Giga: 70 km, Mega: 48 km, Fit: 26 km, Hobby: 9 km). Najciekawsze wyzwanie czekać będzie oczywiście na dwóch najdłuższych. Startujący na nich śmiałkowie zmierzą się z licznymi wzniesieniami w okolicznych lasach, przejadą w pobliże Zamku Bierzgłowskiego, przecinając m.in. malowniczą Strugę Łysomnicką. Duże znaczenie dla zawodników będzie miała pogoda: w wypadku deszczu trzeba będzie dodatkowo walczyć z głębokimi kałużami i podmokłym terenem.

Trzecim sobotnim pewniakiem będą atrakcje. Oprócz tradycyjnych już zawodów dla dzieci MiniMini+ Mazovia, organizowanych z dobrze znaną dzieciom z ekranów telewizyjnych rybką, odbędzie się australijski wyścig Oponeo Bicycle Speedway. To emocjonująca dyscyplina: na torze żużlowym startuje 10 zawodników, a po każdym okrążeniu odpada ten najwolniejszy. Finał zostaje rozegrany między trzema najlepszymi zawodnikami.

Wreszcie, czwartym gwarantowanym elementem tegorocznego finału Cisowianka Mazovia MTB Marathon będzie moc nagród czekających na kolarzy. Dla najmłodszych zawodników cenne podarunki ufundowała firma Mayersport. Poważniejsza rywalizacja na poważniejszych dystansach oznacza poważniejsze nagrody. O te, dla zwycięzców Giga, Mega i Fit zadbała firma Alltop. Najlepsze Panie na dystansach Fit, Mega, Giga (OPEN) otrzymają wyciskarki HUROM. Najlepsi Panowie na dystansach Fit, Mega i Giga (OPEN) otrzymają bagażniki Inter Pack. Najlepsza drużyna otrzyma nagrodę ufundowaną przez VELOART. Wśród nagród w kategoriach wiekowych znajdą się bony do sieci sklepów GoSport, nagrody od firmy Nutrend, kosmetyki Lirene oraz Buffy z limitowanej kolekcji Mazovii. W organizowanych w miasteczku konkursach wygrać będzie można wyciskarki do soków ufundowane przez HUROM. Prestiżowy toruński hotel Filmar przyszykował VIP-owski voucher na trzydniowy pobyt u siebie. Na torunian czekać będzie osobna klasyfikacja dla najlepszego mieszkańca. Jej zwycięzca otrzyma nagrodę od Salonu Rowerowego Giant w Toruniu.

Dodatkowo, zawodnicy, którzy w tym sezonie ukończyli przynajmniej 8 maratonów Cezarego Zamany, otrzymają na mecie w Toruniu pamiątkowe medale. Nie braknie także uroczystej gali, na której nagrodzonych zostanie ponad 400 zawodników, którzy okazali się najlepsi w różnych klasyfikacjach obowiązujących przez cały sezon. O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra. Cisowianka przygotowała też specjalną nagrodę dla zwycięzców klasyfikacji rodzinnej: roczny zapas swojej firmowej wody.

By fantastyczna atmosfera, zapoczątkowana maratonem, a następnie przedłużona ceremonią nagród przeprowadzoną w widowiskowej oprawie, trwała jak najdłużej, Cezary Zamana zaprasza na wieczorną dyskotekę, która odbędzie się na płycie Motoareny. To doskonała okazja, by ze swoimi rywalkami i rywalami z peletonu podsumować kończący się sezon. Honorowy patronat nad finałem Cisowianka Mazovia MTB Marathon objął Prezydent Torunia, Michał Zaleski. Wszystkie szczegóły nt. wyścigu na www.mazoviamtb.pl i na Facebooku (https://www.facebook.com/mazoviamtb/).

Szczegółowy program finału Cisowianka Mazovia MTB Marathon (14 października, Motoarena Toruń)
8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
10.20 – start dystansu Hobby
11.25 – ustawianie pierwszych 10 zawodników z klasyfikacji generalnej zawodników dystansu Fit, Mega i Giga
11.40 – start dystansów Fit, Mega, Giga
12.00 – start wyścigów MiniMini + Mazovia
12.40 – finisz dystansu Fit
12.50 – dekoracja dzieci wyścigów MiniMini + Mazovia
13.00 – dekoracja etapowa dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
13.25 – finisz dystansu Mega
13.30 – dekoracja generalna cyklu na dystansie Hobby
13.50 – dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej na dystansie Hobby
14.00 – losowanie nagród wśród uczestników dystansu Hobby, którzy mają zaliczone minimum 8 maratonów w cyklu 2017
14.10 – finisz dystansu Giga
14.20 – dekoracja etapowa dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.40 – dekoracja etapowa dystansu Mega i klasyfikacji mieszkańców
15.00 – dekoracja etapowa dystansu Giga i klasyfikacji mieszkańców
15:10 – wręczanie medali pamiątkowych za udział w minimum 8 edycjach cyklu 2017
15.20 – wręczenie Finisherów 2017
15.30 – start pierwszego eliminatora wyścigu australijskiego Bicycle Speedway Race
15.40 – start drugiego eliminatora wyścigu australijskiego Bicycle Speedway Race
15.50 – dekoracja generalna klasyfikacji rodzinnej
16.00 – dekoracja generalna na dystansie Fit
16.20 – dekoracja generalna cyklu na dystansie Mega
16.40 – dekoracja SISU dla najwytrwalszych
17.00 – finał wyścigu australijskiego Bicycle Speedway Race
17.20 – dekoracja generalna cyklu na dystansie Giga
17.30 – dekoracja generalna cyklu w klasyfikacji Par Mix
17.40 – losowanie nagród wśród uczestników dystansu Fit, Mega i Giga, którzy mają zaliczone minimum 8 maratonów w cyklu 2017
18.00 – dekoracja generalna cyklu w klasyfikacji drużynowej

COMMENTS

DISQUS: 0