Plan na weekend 40/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 40/2017

Drugi i w zasadzie ostatni weekend „finałów”, tych w zbliżający się weekend będzie aż pięć. I znowu nigdzie nie zabraknie startujących, choć pewnie pogoda nie będzie aż tak przychylna jak ostatnio. Może to dlatego, że zbliżający się weekend otwiera oficjalnie sezon przełajowy w kraju? W niedzielę w Lublinie „Godzina w Piekle”, która jest pierwszą eliminacją Orlen Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Niestety „grafik płakał jak projektował”:

Trudno dostrzec tu „nową jakość” o której w dzisiejszym komunikacie możecie przeczytać na stronie PZKol. Warto zaznaczyć to czego nie ma na plakacie – 0 10:15 przewidziany jest także wyścig dla amatorów z klasyfikacją open i podziałem na płeć.

Gwoli przypomnienia pełny kalendarz przełajowy dla Polski, ale także Czechów, Słowacji, Niemców plus Puchar Świata i imprezy mistrzowskie znajduje się tu.

W najbliższą sobotę także jedna, jedyna w roku taka impreza – Memoriał Marka Galińskiego. W latach poprzednich odbywał się w Gielniowe, rok temu ponadto były to Mistrzostwa Polski. W 2017 zmiana daty na jesienną oraz zmiana lokalizacji na Mroczków Gościnny, gdzie znajdowała się jedna z kilku rund treningowych „Diabła”. Dzieci i młodzież startują za darmo, dorośli płacą symboliczne 10 złotych.

Jeśli nie chcesz się jeszcze rozstawać z rowerem górskim i ściganiem to warto zajrzeć do kalendarza na październik i odnotować w niedzielę 15 października Lubenia MTB Maraton w Straszydle oraz Maraton MTB w Golubiu Dobrzyniu. Ponad to w kolejne soboty Duathlon na wydmach w Gdańsku i Łebie. Ostatnią okazją do ścigania na MTB będą niepodległościowe maratony MTB w Wieruszowie oraz Łodzi.

Wracając do przełajów, to na pewno na starcie w Lublinie nie zobaczymy Magdy Sadłeckiej, która dostała zaproszenie na zawody do Francji (Lutterbach). I nie zobaczymy Magdy na starcie w kraju co najmniej do listopada – okres ten spędzi startując za granicą i przygotowując się do Mistrzostw Europy, które w dniach 4-5 listopada rozegrane zostaną w czeskim Taborze.

W Lublinie generalnie może nie być zbyt mocnej obsady z prostej przyczyny – to mimo rangi Pucharu Polski i tytularnego sponsora firmy Orlen jest nadal lokalny wyścig, a dla wielu zawodników mieszkających w południowej Polsce dużo bardziej opłaca się wybrać do Czech czy Słowacji, gdzie są zawody UCI C2 – czyli wyższy poziom sportowy i szansa na zdobycie przynajmniej kilku punktów.

W Europie ściganie tradycyjnie w Belgii (Berencross oraz Hotondcross), ale także Danii (Kronborg Park Cross) oraz Wielkiej Brytanii (National Trophy Series). Za oceanem z kolei tradycyjnie dwódniówka – Charm City Cross w Baltimore.

Jeśli chodzi o MTB to w kalendarzu UCI m.in. tradycyjne „dożynki” czyli Roc d’Azur zaliczany do UCI MTB Marathon Series oraz Salcano MTB Cup, aż UCI HC, co może skusić zawodników, którzy będę chcieli dość łatwo zebrać kilka punktów i zadbać o trochę lepsze rozstawienie w przyszłym sezonie.

Sobota – 7 października 2017:

  • Bike Maraton – Świeradów (FINAŁ)
  • Memoriał Marka Galińskiego – Mroczków Gościnny

Niedziela – 8 października 2017:

  • Bike Cross Maraton – Łopuchowo
  • Garmin MTB Series – Rumia (FINAŁ)
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Wawer (FINAŁ)
  • METROBIKES.pl MTB Cross Maraton – Pińczów (FINAŁ)
  • ORLEN Puchar Polski – Godzina w piekle – Lublin

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0