Wyniki 30 września – 1 października 2017

Wyniki 30 września – 1 października 2017

Bike Atelier MTB Maraton wjeżdża na Jurę
Plan na weekend 21/2017
Finał Bike Atelier MTB Maratonu już 27 września w Tychach! [PR]

W kilku cyklach generalki domknięte, nagrody, pucharki, dyplomy rozdane. Także Puchar Polski miał w miniony weekend swoją ostatnią odsłonę i w zasadzie – biorąc pod uwagę zawirowania w Pruszkowie – trudno powiedzieć jaka będzie jego przyszłość.

Mijający nie tylko weekend to kilka wyścigów przełajowych. Wysoką formę od początku sezonu prezentuje Marek Konwa, który wygrał m.in. na Słowacji oraz Magdalena Sadłecka która wystartowała w Czechach i Szwajcarii zajmując odpowiednio szóste i piąte miejsce. Co ciekawe w minioną niedzielę Jolanda Neff zaliczyła prawdopodobnie swój pierwszy start w cyclocrossie. Na tyle udany, że wygrała drugą eliminację EKZ CrossTour. Czy będzie więcej takich startów? Dowiemy się o tym wkrótce.

Poniżej wyniki najważniejszych wyścigów przełajowych rozegranych w Europie oraz wyniki wszystkich zawodów w cross country oraz maratonie MTB rozegranych w miniony weekend w kraju:


ŚWIAT

Toi Toi Cup - Slany, Czechy

  1. Philipp Walsleben – Boebank Corendon
  2. Adam Toupalik – Boebank Corendon
  3. David van der Poel – Beobank Corendon
  • Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 6 / +0:53
  • Grzegorz Grabarek (Leszno 64sto) – miejsce 30 / +6:53
  • Patryk Kostecki (Domin Sport) – miejsce 33 / +7:28

  1. Pavla Havlikova – KC Kooperativa
  2. Inge van der Heijden – Team Orange Babies Cycling Team
  3. Jana Czeczinkarova – SRAM Mitas Trek
  • Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – miejsce 6 / +1:40

Soundal Classics - Neerpelt, Belgia

  1. Laurens Sweeck – Era Circus
  2. Quinten Hermans – Telenet Fidea Lions
  3. Jens Adams – Pauwels Sauzen Vastgoedservice

  1. Ellen van Loy – Telenet Fidea Lions
  2. Nikki Brammeier – Wielka Brytania
  3. Helen Wyman – Wielka Brytania

Grand Prix Poprad - Poprad, Słowacja

Elita


  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Ondrej Glajza – Johnson Controls AS Mlada Boleslav
  3. Martin Haring – Dukla Banska Bystrica
  • Tomasz Bala – (Mayday Team Lublin) – 6 okr

  1. Janka Stevkova – Outsiterz
  2. Jana Czecznikarova – SRAM Mitas Trek
  3. Magdalena Misonova – Adastra Sokol Veltez

Junior


  1. Matus Cernek – MSK Zlar n.Hronom – CK
  2. Sebastian Żurek – Mayday Team Lublin
  3. Matus Baniar – MSK Zlar n.Hronom – CK

  1. Mathieu van der Poel – Beobank Corendon
  2. Wout van Aert – Crelan Vastgoedservice
  3. Laurens Sweeck – Era Murprotect

  1. Sanne Cant – Beobank Corendon
  2. Lucinda Brand – Rabo Liv
  3. Sophie de Boer – Kalas H.Essersnnof

EKZ CrossTour - Bern, Szwajcaria

  1. Marcel Woldhaber – Scott Sram MTB Racing
  2. Simon Zahner – Team EKZ
  3. Corne van Kessel – Telenet Fidea

  1. Jolanda Neff – Kross Racing Team
  2. Pavla Havlikova – Kooperativa Cyclocross Team
  3. Lucie Chainel – Team Chazal Canyon
  • Magdalena Sadłecka  (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – miejsce 5 / +1:11,8

Telenet Super Prestige - Gieten, Holandia


POLSKA

CykloOpawy XCO - Puchar Polski XCO - Głuchołazy

Elita


  1. Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (U23)
  2. Michał Topór – Superior Zator (U23)
  3. Krzysztof Łukasik – Mitutoyo AZS Wratislavia
  4. Tomasz Budziński – Hurom Sławno Kellys (U23)
  5. Filip Helta – SGR Specialized (U23)

  1. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Gabriela Wojtyła – Superior Zator (U23)
  3. Aleksandra Podgórska – SGR Specialized

Junior


  1. Stanisław Nowak – Superior Zator
  2. Jarosław Żur – UCI MTB Team Head Pro Team
  3. Jakub Kowalczyk – Mitutoyo AZS Wratlislavia

Juniorka


  1. Agnieszka Szpocińska – Hurom Sławno Kellys
  2. Natalia Jeruzalska – KKW Superior Wałbrzych
  3. Julita Fira – Head Team Luboń Skomielna Biała

Cyklosport


  1. Szczepan Grosel – Niezrzeszony
  2. Maciej Samborski – Niezrzeszony
  3. Wojciech Pawłowski – Mitutoyo AZS Wratislavia

Masters I


  1. Michał Kostrzewa – Niezrzeszony
  2. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team
  3. Tomasz Sawicz – KS ETI LKKG Lublin

Masters II


  1. Grzegorz Maleszka – Niezrzeszony
  2. Piotr Żebrowski – Niezrzeszony
  3. Rafał Łukawski – KS Stomil Poznań

Bike Atelier Maraton – Ustroń

  1. Michał Neumann – Romet Factory Team
  2. Maciej Pitach – Dar-Bud Team
  3. Mateusz Zoń – Trek-Velonews.pl

  1. Karolina Sowa – 1996
  2. Zuzanna Krzystała – Mikesz Team
  3. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco

Kellys Cyklokarpaty – Wierchomla

Giga


  1. Andrzej Jarosz – 72D OSHEE WINDSPORT TEAM
  2. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  3. Tomasz Bal – LUBOŃ Skomielna Biała Head Team

Mega


  1. Piotr Sajdak – Movimento UKS PG Wojnicz
  2. Kamil Pomarański – Cyclo Trener Team
  3. Sławomir Dziwisz – Niezrzeszony

  1. Magdalena Golonka – KSPO brakeparts.pl
  2. Katarzyna Galewicz
  3. Dagmara Ochot

Maratony Kresowe – Supraśl

  1. Sarunas Pacevius – Sprint SBR Bank
  2. Marius Pinaitis – MyBike
  3. Patryk Muśko – Muśko Team

  1. Yulija Tsalahuz
  2. Agnieszka Pomian – Bliska Team
  3. Izabela Kosowska – Grupa Szalonych Rowerzystów

Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy – Kwidzyn

Grand Fondo


  1. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Dariusz Batek – MTB CST TEAM

  1. Anna Sadowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Rita Malinkiewicz – MTB CST TEAM
  3. Anna Urban – Stowarzyszenie Łódzkiego Towarzystwo

Medio


  1. Piotr Rzeszutek – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
  2. Bartłomiej Kołodziejczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Rafał Chmiel – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Aleksandra Zabrocka – Baszta Bytów
  2. Katarzyna Hendrzyk-Majewska – Real 64 Sto
  3. Marzena Janczarska – Gdańsk

Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Giga


  1. Michał Wyżlic – KOMOBIKE SCOTT
  2. Kamil Kuszmider – TRW MTB Racing
  3. Piotr Truszczyński – KOMOBIKE SCOTT

  1. Magdalena Kosko – Beat Bike PRO RELO Team
  2. Małgorzata Lutecka – IFON KolarzKlub
  3. Zofia Sołtys – VELMAR – MERIDA-CST-BLACHY PRUSZYŃSKI-TEAM

Mega


  1. Michał Kamiński – GO SPORT AK-SPED TEAM
  2. Dominik Jakubowski – KOMOBIKE SCOTT
  3. Łukasz Bielecki – ABSOLUTE BIKES REDINGO TEAM

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Magdalena Kuszmider – IFON KolarzKlub
  3. Barbara Kleczar – GO SPORT AK-SPED TEAM

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – Wolsztyn

Giga


  1. Marcin Sapa – Real 64-Sto
  2. Grzegorz Grabarek – Real 64-Sto
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Anna Sadowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Barbara Borowiecka – Klub Osób Niewidomych Omega
  3. Katarzyna Hendrzyk-Majewska – Real 64-Sto

Mega


  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Marek Strug – Colex Racing Team
  3. Piotr Marciniak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  2. Martyna Paszkowska – Superior Bike Team
  3. Marta Maciejewska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Lellek Group - Gold Hill MTB Maraton - Głuchołazy

Giga


  1. Krzysztof Łukasik – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Rafał Hebisz – Kellys Oshee Racing
  3. Adrian Jusiński – TRW MTB Racing

  1. Magdalena Zielińska – KKS Sokół Kęty
  2. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia

Mega


  1. Mikołaj Jurkowlaniec – IM Motion Specialized Skoda Gall ICM Team
  2. Dominik Dańkowski – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Jakub Kowalczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia

  1. Maja Drelak – UKS Sport Bralin

Legia MTB Maraton - Warszawa

  1. Piotr Drela – Absolute Bikes Redingo Team
  2. Piotr Antoniuk – Dimension Data
  3. Rafał Więckiewicz – Wero Rowery Sochaczew

  1. Agnieszka Witkowska

Lipa MTB Maraton - Lipno

  1. Michał Przybytek – EDF Trek Gdynia
  2. Michał Wyżlic – Komobike Scott
  3. Michał Różański – Trigar MTB Team

  1. Daria Hejnowska – GTR Golub Dobrzyń

Garmin MTB Series - Stężyca

  1. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  2. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  3. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  4. Bartosz Banach – Torus Apteka Gemini Gdańsk
  5. Przemysław Ebertowski – King Oscar Gniewino

  1. Aleksandra Zabrocka – MLKS Baszta Bytów
  2. Katarzyna Łysek
  3. Rita Malinkiewicz – CST MTB Team

Zachodnia Liga MTB - Moryń

  1. Gwidon Pintal – Szczepan Bike Giant Gorzów Wlkp
  2. Artur Malec – 2×3 Racing Team
  3. Grzegorz Strojny – Cubica Racing Team

  1. Milena Bogucka – Bike Team roletki.home.pl
  2. Julia Michałowska – SRS Szczecinek
  3. Anna Urtnowska – Cubica Racing Team

Mazury MTB - Mrągowo

Maraton


  1. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Artur Korc – Centrum Rowerowe Olsztyn Team

Półmaraton


  1. Paweł Ciunel – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  2. Michał Dargacz – Renault Team
  3. Radomir Chmiel – Michelin Team

  1. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  2. Anna Pietkiewicz – MTB Suwałki
  3. Magda Chmielewska

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0