Ruszają Kaczawskie Ścieżki

HomeINFORMACJE PRASOWE

Ruszają Kaczawskie Ścieżki

Dobra informacja dla miłośników dwóch kółek – realizacja projektu budowy zrównoważonych tras rowerowych w Górach Kaczawskich nabiera tempa. Nadleśnictwo Złotoryja, Gmina Świerzawa i Gmina Wojcieszów zdobyły dofinansowanie na budowę tras. Teraz pozostaje tylko czekać na gotowe ścieżki. Idea tras rowerowych w Górach Kaczawskich czekała na realizację od 2015 roku, kiedy to Fundacja POMBA wykonała projekt budowlany. Początkowo koncepcja zakładała budowę blisko 45 km singletracków na terenie Nadleśnictwa Złotoryja, Gminy Świerzawa i Gminy Wojcieszów. Potem do projektu dołączyła Gmina Pielgrzymka, dzięki czemu ostatecznie w ramach projektu powstanie ponad 55 km tras.

Warto zaznaczyć, że w ramach inwestycji powstaną nie tylko trasy rowerowe, ale również wieże widokowe, z których będzie można podziwiać piękno Gór Kaczawskich oraz malownicze panoramy rozciągające się we wszystkich kierunkach. Wieże staną na górach Zawada, Dłużek i Okole.

Trasy powstaną na czterech obszarach leśnych, oddalonych od siebie o 10 km. Obszary nie są duże, ale każdy z nich ma swój unikalny charakter i inne ukształtowanie terenu. Dlatego koncepcja zakłada stworzenie czterech sieci połączonych dojazdami po drogach publicznych. Każda z tych sieci będzie dedykowana innej grupie rowerzystów i posiadać swój niepowtarzalny charakter, odzwierciedlający unikalne walory geograficzne i turystyczne obszarów, na których bedą zbudowane.

Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, w ich zakończenie jest przewidziane na rok 2018.

Realizacja projektu pozwoli rowerzystom odkryć Góry Kaczawskie – tereny niezwykle malownicze i ciekawe turystycznie, które do tej pory były dla miłośników dwóch kółek mało atrakcyjne z powodu braku ciekawych tras.

COMMENTS

DISQUS: 0