Stingray, Leopard, Storm – okulary Accent

HomeSprzęt

Stingray, Leopard, Storm – okulary Accent

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Okulary na rower jesienią? Nie wiem jak Wy, ale ja jeżdżąc jesienią i zimą na rowerze bez okularów miałbym zalaną całą twarz łzami. Rzecz jasna nie z racji wzruszenia pięknym polskim krajobrazem, a z powodu łzawienia oczu od zimnego powietrza. Cały czas liczymy na złotą polską jesień, wyższe temperatury i słońce, z drugiej strony dni są krótsze i szybciej jest ciemno. Dlatego właśnie postanowiliśmy zaprezentować kilka modeli okularów Accent z wymiennymi soczewkami.

Zacznijmy od okularów Stingray. Ich design jest już mocno rozpoznawalny i stały się już mocno popularne wśród kolarzy. Wyposażone są w jedną dużą soczewkę poliwęglanową i wygodny silikonowy nosek. Szkła posiadają filtr UV400. Z tych okularów wyposażona była Reprezentacja Polski na tegoroczny Tour de Pologne. Stingray’e występują w wielu wersjach kolorystycznych w każdym zestawie są szkła przyciemniane oraz przezroczyste. Więcej o tym modelu można przeczytać na stronie dystrybutora.

Drugie okulary, którym się przyjrzeliśmy to model Leopard. Jeżeli chodzi o samą budowę to nie dopatrzymy się wielu zmian w porównaniu do Stingray. Jeżeli komuś nie odpowiadają dziurki w soczewkach, które ma Stingray, to Leopard będzie lepszym wyborem. Zbudowane są z tych samych materiałów, do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne i w komplecie zawsze jasne szkła. Do tego rzecz jasna ściereczka i twardy pokrowiec. Szkła w tym modelu są trochę większe i sięgają prawie do samej skroni. Cenę i szczegóły znajdziecie na stronie dystrybutora.

Co by było jakbyśmy połączyli cechy obu opisanych wyżej modeli? Jeżeli weźmiemy okulary z szerszymi szkłami i dodamy charakterystyczne otwory wentylacyjne na szkłach to powstanie nam model Storm. Kolejny raz mamy tu poliwęglanowe soczewki, miękkie noski, lekkie oprawy i filtr uv400. Okulary te występują w kilku wersjach kolorystycznych i do każdej pary dodane są soczewki przezroczyste. Tutaj zatrzymajmy się na chwilę, warto zaznaczyć, że we wszystkich wymienionych modelach przezroczyste soczewki są wyposażone w dodatkową powłokę przeciwmgielną, tak by nasze okulary nie parowały. Więcej o okularach Storm znajdziecie na stronie producenta.

Przy okazji wpisu o okularach warto przypomnieć poradnik, o tym jak dobrać okulary.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0