Bike Maraton Kielce Bike – Expo. Nie za płasko, nie za łatwo, nie za sucho…

HomeINFORMACJE PRASOWE

Bike Maraton Kielce Bike – Expo. Nie za płasko, nie za łatwo, nie za sucho…

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

eśli ktoś zlekceważył trasę w Kielcach, to po sobotnim wyścigu pewnie zmienił o niej zdanie. Sama w sobie zapowiadała się ciekawie i wymagająco, a jej interwałowy charakter promował najbardziej wytrzymałych zawodników. Deszcz, chłód i błoto znów dopisały się na listę startową, kilka najbardziej grząskich i zatopionych miejsc trzeba było ominąć, a wodę spod kilku wiaduktów po prostu wypompować. W sobotnie przedpołudnie teren przed halami Targów Kielce zajęło sportowe miasteczko Bike Maratonu i zawodnicy szykujący się do startu. Była to przedostatnia, jedenasta edycja Bike Maratonu 2017. Przed nami już tylko edycja finałowa – 7 października w Świeradowie – Zdroju.

Trudy dystansu GIGA znów najlepiej znieśli zawodnicy teamu JBG2, którzy zajęli całe podium. Pierwszy był Wojciech Halejak, drugi Karol Rożek, a trzeci Adrian Brzózka. Trasa w Kielcach, co zgodnie podkreślali zawodnicy z czołówki, postawiła poprzeczkę na odpowiedniej wysokości. W elicie kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Katarzyna Solus – Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), drugie Karolina Sowa (72d Windsport Powered by Oshee), a trzecie Barbara Borowiecka (Klub Osób Niewidomych Omega).

Na dystansie MEGA odjechał rywalom Łotysz Lauris Purnins (mysport.lv), który samotnie finiszował po pierwsze miejsce w klasyfikacji open. Za nim do mety dojechał Marcin Kawalec (Im-motion Specialized Skoda Gall ICM Team), a trzeci był Paweł Garczyk (Oborniki Śląskie Racing Team). Wśród kobiet pierwsze miejsce dla Aliny Serafin (THP Team), drugie dla Katarzyny Laskowskiej (finisher.pl), a trzecie dla Klaudii Cichackiej (Baran Cycling Team).

Najkrótszy dystans – MINI – przyniósł zwycięstwo Szczepanowi Paszkowi (bikestacja.pl), drugi był Piotr Śliwiński (Bikeboard), a trzeci Łukasz Reiter (Im-motion Specialized Skoda Gall ICM Team). Jeśli chodzi o panie, to najszybszą z nich na tym dystansie została w Kielcach Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski), druga na mecie była Magdalena Zawierta, a trzecia Patrycja Zawierta (obie WKK Wieruszów Młodzik). Kielecki Bike Maraton to również rywalizacja branżowa i Kielce Bike – Expo Challenge – tu ścigać się mogli reprezentanci wszystkich targowych wystawców. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Szczepan Paszek, a wśród kobiet Ewa Duszyńska. Mieliśmy też podczas Bike Maratonu w Kielcach kolejny wyścig Pucharu Polski XCM PZKol, oczywiście na dystansie GIGA.

Od końca sezonu i walki w klasyfikacji generalnej dzieli nas już tylko krok. Wieczorem 7 października wszystko będzie już jasne. Organizatorzy już teraz zapraszają na finałowy wyścig w jesienne Góry Izerskie. Na rozkładzie jazdy Bike Maratonu 2017 widać już ostatni przystanek – Świeradów – Zdrój. Pełne wyniki: http://bikemaraton.com.pl/maratony/kielce-bike-expo/wyniki/

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0