Wiele nowości Meridy na Kielce Bike-Expo

HomeZapowiedzi

Wiele nowości Meridy na Kielce Bike-Expo

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Nie tylko złoty rower Vincenzo Nibalego będzie atrakcją stoiska Meridy na Kielce Bike-Expo. Znajdzie się na nim także wiele nowości jednej z czołowych dwukołowych marek świata. Będą to m.in. gravelowy model Silex, premierowa wersja aerodynamicznego Reacto, nowa odsłona aluminiowego hardtaila Big.Nine czy odmienione turystyczne modele Crossway i miejskie Crossway Urban. W przeglądzie nowej kolekcji Meridy nie zabraknie również rowerów elektrycznych.

Złoty rower, na którym Vincenzo Nibali wygrał królewski etap Giro d’Italia, będzie jedną z największych atrakcji Kielce Bike-Expo. Będzie go można podziwiać w dniach 21-23 września na stoisku E-16 Merida Polska. Wyjątkowy model Merida Scultura Centenario jest hołdem złożonym bogatej historii legendarnego Giro d’Italia. Ramę roweru pokryto płatami złota, na których znajdują się nazwiska dotychczasowych zwycięzców wyścigu, także Nibalego, triumfatora Giro d’Italia z 2013 r. i 2016 r. Na ramie znajduje się napis „Centenario” („Stulecie”), a cały projekt nawiązuje do charakterystycznego trofeum przyznawanego zwycięzcy Giro. Lider Bahrain-Merida wygrał na tym rowerze królewski etap tegorocznego wyścigu i zajął 3. miejsce w kl. generalnej Giro. Maszyna zwycięzcy wszystkich trzech wielkich tourów nie będzie jedyną atrakcją stoiska Meridy. Podczas największych targów rowerowych Europy Środkowo-Wschodniej zaprezentuje ona także wiele nowości na sezon 2018. Swoją polską premierę będzie miało w Kielcach m.in. odmienione Reacto, od lat jeden z najpopularniejszych rowerów aero na rynku. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się podobne do swojej wcześniejszej wersji, są to dwa różne rowery. Premierowy model jest lżejszy od poprzednika, dużo bardziej komfortowy, wyprzedza go także pod względem aerodynamiki. Mimo wielu zmian zachowano wyjątkową sztywność, a także prostotę serwisowania roweru.

– Jest idealny. Nie ma już wymówek, by wstrzymywać się przed jazdą na rowerze aero – mówi Joaquim „Purito” Rodriguez, legenda kolarstwa, ambasador grupy Bahrain-Merida. W Kielcach zostanie zaprezentowana wersja Reacto Team, na której już w najbliższą niedzielę kolarz tej grupy Sonny Colbrelli będzie walczył o mistrzostwo świata.

Silex – każda droga jest Twoja

Rower gravelowy Meridy stał się faktem. Silex, który będzie miał swoją polską premierę w Kielcach, już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie światowych mediów, a pierwsze recenzje roweru są bardzo pozytywne.

– Stworzyliśmy superkomfortowy rower endurance z mnóstwem prześwitu na oponę. To właśnie oznacza dla nas gravel – mówi Patrick Laprell z centrum badawczo-rozwojowego Meridy. Silex to jeżdżąca wszechstronność, która pozbawia ograniczeń. Można załadować na niego bagaż i zabrać go w długą podróż, można mknąć nim na szosie czy zjechać w las, każda droga to dla niego dobra droga. – Najważniejsza jest na nim przyjemność z jazdy – podkreśla Laprell. Gwarantuje ją przede wszystkim rama. – Geometria Sileksa jest wyjątkowa, żaden inny rower nie zapewnia takiej pozycji do jazdy, w pozytywnym znaczeniu – tłumaczy projektant Meridy. Rower jest zwinny, szybki i komfortowy. Nawet w podstawowych wersjach wykorzystuje wiele zaawansowanych rozwiązań, które pomagają prowadzić prosto do celu, bez względu na to, jaka trasa do niego wiedzie.

Merida zaprezentuje w Kielcach także nową odsłonę swoich popularnych rowerów turystycznych Crossway. Odświeżona rama Crossway TFS ułatwi długie wyprawy i codzienne przejażdżki m.in. dzięki stożkowej główce ramy, która zwiększa precyzję sterowania. Szybszą i lżejszą wersją roweru jest stylowy Crossway Urban. Ma inny kształt rur i sztywny widelec. Dodatkowe wyposażenie i system zabezpieczenia koła przed kradzieżą zwiększają jego gotowość do udanego życia w mieście. W Kielcach będzie można obejrzeć także miejskie modele Merida Cityway i Classicway oraz nowe wersje rowerów trekkingowych Freeway.

Nowe „górale” i nie tylko

Podczas nadchodzących targów na stoisku Meridy swoje miejsce znajdą również rowery górskie. Pojawi się wśród nich m.in. nowa wersja One-Forty, z którą można się poczuć na trasie jak na wielkim placu zabaw. Pomaga w tym nowa geometria ramy. Zapewnia ona nie tylko wielką frajdę, zwinność i energiczne prowadzenie, ale też dużą pewność na wymagających ścieżkach. Na bardzo wiele pozwala czułe zawieszenie roweru z nowym metrycznym damperem, które przekłada się również na efektywne pedałowanie. Całość uzupełnia napęd 1x, w sam raz do nieskrępowanej górskiej zabawy. Jedna z czołowych dwukołowych marek świata odświeżyła także aluminiowe wersje swoich popularnych 29” hardtaili Big.Nine. W Kielcach będzie można zobaczyć ten rower z całkowicie przeprojektowaną ramą. Smukłe rury dają nie tylko nowy wygląd, ale także łagodniejszą geometrię z krótszą górną rurą i wyższą główką ramy. Na targowych stoisku E-16 będzie można przyjrzeć się również karbonowym wersjom Big.Nine’a i rasowemu ścigaczowi z pełnym zawieszeniem, Meridzie Ninety-Six Team. Miłośnicy rowerów przełajowych też będą mieli na czym zawiesić oko. W Kielcach będzie można zobaczyć jedną z wersji modelu Cyclo Cross przygotowaną na sezon 2018. W nowej kolekcji Merida Polska znajdą się także rowery elektryczne. Wybrane modele, które dodają energii na trasie, będzie można zobaczyć na stoisku E-16. Nie zabraknie na nim także nowości ze świata akcesoriów rowerowych, w tym nowych strojów rowerowych Merida. Na osobnym stoisku C-36 zostanie zaprezentowane ogumienie rowerowe popularnych marek związanych z Meridą: CST i Maxxis.

Testy, rozmowy, spotkania

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników targów będzie możliwość przetestowania rowerów Merida. Pojawią się one na terenie Kielce Bike-Expo w Mobilnym Centrum Testowym Meridy.

– Przeżyłem skok technologiczny, bo pierwszy raz jechałem na tak zaawansowanym rowerze z wyższej półki – powiedział jeden z uczestników dotychczasowych testów Meridy. W jej ciężarówce w Kielcach znajdą się m.in. modele znane z najważniejszych wyścigów świata. Szczegółowe informacje dotyczące Mobilnego Centrum Testowego można na znaleźć na www.rowerymerida.pl/testy. Podczas Kielce Bike-Expo będzie można  również porozmawiać z tymi, którzy wygrali już niejeden wyścig i z pewnością niejeden jeszcze wygrają. W czwartek 21 września o 13.00 w sali konferencyjnej E3 odbędzie się spotkanie z reprezentantkami Cykloklasy Merida, pierwszych w Polsce klas kolarskich dla dziewczyn na poziomie szkoły podstawowej. Być może znajdują się wśród nich przyszłe mistrzynie? Dziewczyny opowiedzą, jak łączą naukę z treningami i zaprezentują próbkę swoich możliwości. W spotkaniu weźmie udział także ich trener i wychowawca Dariusz Skupień. Następnie, ok. 13.30, dziewczyny z Cykloklasy Merida przekażą pałeczkę Dariuszowi Batkowi, nowemu mistrzowi Polski w maratonie MTB, srebrnemu medaliście mistrzostw świata w sztafecie MTB i wielokrotnemu medaliście mistrzostw Polski. Zawodnik CST MTB Teamu opowie w sali E3 o swoim rowerze startowym oraz ewolucji, która dokonała się na przestrzeni lat w wyścigowym sprzęcie.

– Mam wrażenie, że to rower przyszłości. Czasami wydaje mi się, że przewiduje, co za chwilę zrobię – powiedział o swojej Meridzie Big.Nine 9000 Batek. Podczas spotkania każdy będzie mógł przyjrzeć się rowerowi z bliska i porozmawiać z jego właścicielem na temat sprzętowych nowinek i roli, którą pełnią na trasie. Przez wszystkie dni Kielce Bike-Expo do dyspozycji gości targów będą także pracownicy Merida Polska, m.in. product managerowie odpowiedzialni za nową kolekcję rowerów. Wszystkich zainteresowanych zapraszają oni do rozmowy na stoisku E-16.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0