Annika Langvad: przełaj vs rower górski

HomeWywiady

Annika Langvad: przełaj vs rower górski

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W wyścigach otwierających sezon przełajowy za oceanem obok doświadczonych w cyclocrossie zawodniczek na starcie stanęła także Annika Langvad, ubiegłoroczna mistrzyni świata w kolarstwie górskim. Jednym z powodów startu w zawodach jest fakt, że w tym roku jedna z edycji Pucharu Świata odbędzie się w listopadzie w duńskim Bogense. Więc warto trochę poćwiczyć, żeby pokazać się z jak najlepszej strony.

Jak się okazało już pierwsze starty pokazały dobrą dyspozycję Dunki, która w Jingle Cross oraz pierwszej edycji Pucharu Świata zajęła odpowiednio 6 i 7 miejsce tracąc do podium sekundy.

Amerykański Cyclocross Magazine po każdym ze startów odpytał Annikę na mecie. Warto posłuchać, między innymi o odczuciach czołowej zawodniczki MTB, która jak sama mówi ma znikome doświadczenie w przełajach. Jest też o różnicach między przełajem i kolarstwem górskim:


Jingle Cross – Night RaceJingle Cross – Puchar Światafot. Russ Ellis


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0