Inauguracja Garmin MTB Series 2017 już w najbliższą niedzielę

HomeZapowiedzi

Inauguracja Garmin MTB Series 2017 już w najbliższą niedzielę

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jesień to doskonały czas na udział w zawodach MTB. Już w niedzielę rozpoczyna się cykl Garmin MTB Series 2017, w którym startują profesjonaliści oraz amatorzy dwóch kółek, którzy załapali bakcyla ścigania i chcą zasmakować rywalizacji z innymi zawodnikami na trasie zawodów. To niepowtarzalna okazja do sprawdzenia się w wymagającym terenie, a także możliwość zaciętej sportowej rywalizacji z nutką adrenaliny.

Sukcesy dotychczasowych edycji powodują, że organizatorzy cyklu zawodów MTB z firmy Labosport Polska stale urozmaicają cykl, poszukując przede wszystkim kolejnych dogodnych lokalizacji. Zawodnicy biorący udział w tegorocznej edycji Garmin MTB Series, będą mogli wystartować w trzech etapach tydzień po tygodniu. Jest to jedyny cykl zawodów MTB, w którym zawodnicy mogą rywalizować tydzień po tygodniu, a klasyfikacją generalną cyklu jest suma czasów ze wszystkich etapów.

Tegoroczny cykl Garmin MTB Series 2017 rozpocznie się w najbliższą niedzielę 24 września zawodami w Wejherowie. Następnie zawodnicy pierwszy raz zagoszczą w urokliwej Stężycy (1 października) i rywalizować będą na malowniczej trasie biegnącej przez Kaszubski Park Krajobrazowy. Wielki finał cyklu, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się 8 października w Rumi. Na czas Garmin MTB Series 2017 Kaszuby staną się polską stolicą MTB.

  • Etap I – 24.09.2017 – Wejherowo
  • Etap II – 01.10.2017 – Stężyca
  • Etap III – 08.10.2017 – Rumia

Amatorzy kolarstwa górskiego rywalizujący na Kaszubach będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: MINI o długości około 25 kilometrów (1 pętla) oraz MAXI około 50 kilometrów (2 pętle). Możliwość wyboru sprawia, że w zawodach może wziąć udział każdy. Pierwszy dystans jest adresowany dla wszystkich miłośników „dwóch kółek”, drugi natomiast przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych zawodników. W myśl zasady „Minimum asfaltu, maksimum frajdy –  na wszystkich, którzy zdecydują się na start w Garmin MTB Series 2017 czekają urozmaicone trasy i wymagające odcinki.

Zapiszcie się na zawody i spróbujcie – do zobaczenie na trasach Garmin MTB Series!

To już ostatni moment, aby zapisać się na tegoroczną edycję cyklu Garmin MTB Series. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.mtbseries.pl, a szczegółowe informacje o cyklu dostępne są również na facebookowym profilu imprezy.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0