Bike Maraton i Kielce Bike – Expo już 23 września

Bike Maraton i Kielce Bike – Expo już 23 września

Inter Cars MTB Team – BM – Wisła
Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Ludwikowice Kłodzkie
Kolarski weekend w gminie Grębocice 5–6.08.2017
Tylko Jelenia Góra. UCI Marathon Series i Bike Maraton nr 4
Rafał Alchimowicz (Interferie Optyk Okular) – Bike Maraton, Miękinia

Wielki powrót Bike Maratonu do Kielc będzie miał oczywiście miejsce podczas tegorocznych targów Bike – Expo. Swego czasu to właśnie tam kończył się jeden z sezonów największego w Polsce cyklu maratonów MTB, a finałowy maraton startował w jednej z targowych hal, co było wydarzeniem bez precedensu. Dziś maratony rokrocznie towarzyszą kieleckim targom, a w tym roku nadeszła wreszcie kolej na Bike Maraton, który tę tradycję zapoczątkował. Najbliższy BM to mocny kandydat na imprezę sezonu, choć konkurencja w tej kategorii jest silna, a i sam BM generuje w niej wielu konkurentów.

Sama obecność na Kielce Bike – Expo nie wystarczy – w związku z tym organizatorzy wspólnie przygotowali kilka niespodzianek i atrakcji, które mają podkreślić wyjątkowość tej edycji. Poza klasyfikacjami i dystansami, do których Bike Maraton zdążył nas już przyzwyczaić, poza wyścigami dla dzieci, poza kategoriami indywidualnymi i drużynowymi, będziemy mieli w Kielcach ponownie kolejną odsłonę Pucharu Polski XCM. Totalną nowością i szansą na wspólną zabawę i sportową integrację kolarskiej branży jest natomiast Kielce Bike – Expo Challenge – swoiste branżowe Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, w których startować mogą reprezentanci licznych przecież w Kielcach wystawców. Ukłon w stronę lokalnej kolarskiej społeczności to wspólna klasyfikacja z cyklem MTB Cross Marathon. Dodatkowo odbędzie się wyścig w klasyfikacji E-bike – rowerów elektrycznych.

Jeśli chodzi o emocje pozasportowe, choć ściśle ze sportem związane, to Bike Maraton zaprasza również na premierę filmu “Nino Schurter – Prawdziwy góral w pogoni za chwałą”. Projekcja odbędzie się w targowej hali “Omega”. Tam również odbywać się będą dekoracje. Zmiana jest jeszcze jedna – nietypowa dla BM godzina startu. Zawody rozpoczną się o godz. 13:00, w sobotę 23 września.

Jak zwykle będziemy mieli też trzy dystanse – tym razem o długości 29, 49 i 68 km. Wyjątkowych edycji w tym sezonie Bike Maraton miał przynajmniej kilka – jeleniogórski maraton UCI z Jolandą Neff na 1. miejscu, kolejny maraton UCI w Szklarskiej Porębie, Mistrzostwa Polski XCM w Wałbrzychu i złota dla Batka i Ziółkowskiej. Były edycje górskie, trudne, wymagające i wyczerpujące. Były bardziej płaskie, dające trochę oddechu od walki w górach. Czas zatem na kolejną, tym bardziej że do końca sezonu już naprawdę blisko, a następna, również wyjątkowa edycja w Świeradowie już 7 października. Nie możemy przecież zapomnieć, że tysiące uczestników BM walczy o miejsca w klasyfikacji generalnej, a izerski finał cyklu to zawsze wielkie wydarzenie.

Największe targi i największy maraton – takie połączenie wydaje się więc oczywiste i zdaje się gwarantować sukces. Jeśli, zapewne słusznie, założymy że nikogo z branży rowerowej i kolarskiej nie może w najbliższych dniach w Kielcach zabraknąć, to zapowiada się kapitalna, nie tylko sportowa, impreza.

Kielce Bike – Expo i Bike Maraton już 23 września. Więcej na http://bikemaraton.com.pl

COMMENTS

DISQUS: 0