Kask Endura MT 500

HomeSprzęt

Kask Endura MT 500

O produktach Endury można powiedzieć wiele – jednym się bardzo podobają, innym mniej. Szkotom nie można jednak odmówić tego, że jak coś robią to jest to całkiem dobrze przemyślane. To miał być test, ale bardziej będzie to krótka opowieść, o tym jak odstawiłem swój kask xc i zmieniłem go na MT 500.

Kaski ,takie powiedzmy enduro-podobne z mocno zbudowanym tyłem raczej zawsze nie leżały mi za bardzo. Bo za ciepło ,bo jakoś tak dziwnie uwiera i trochę za brzydko. Na MT 500 też z początku zerkałem trochę jak na dziwoląga, ale po zapoznaniu się z bajerami jakimi obdarzyła ten kask Endura, stwierdziłem – „ok, sprawdźmy to’.

Najważniejszym atutem tego kasku jest skorupa „Koroyd”. Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się to, co rzuca się najbardziej w oczy, czyli zielona konstrukcja w kształcie plastrów miodu. Jej zadanie to dokładnie amortyzować każdy upadek i pochłaniać siłę uderzenia, a szczegóły tej technologii poznacie na poniższym wideo:

Kask poza tym ma wszelakie bajery, jakich wymaga się od tego typu kasku. Po pierwsze odchylany daszek, pod którym zmieścimy zarówno gogle, jak i zamocujemy w otwory zwykłe okulary. Z tyłu głowy jest także pomocna w noszeniu gogli klamra. Na czubku głowy jest coś ekstra – otóż tutaj producent przewidział mocowanie kamer sportowych oraz oświetlenia. Co więcej, samo mocowanie dostajemy w komplecie z kaskiem. Kask waży w zależności od rozmiaru 425 – 450 g i zapłacimy za niego 659 pln. 

Wracając do historii, o której wspomniałem na początku. Kask pierwszy raz wypróbowałem na kilkudniowym wyjeździe w góry, miało być na rowerach enduro, więc myślę sobie: a wezmę tą endure nie będę w kasku xc wiochy robił… Niby z początku sceptycznie… Potem okazało się, że jest całkiem wygodny, potem że praktyczny i w sumie lekki, no i tym sposobem minęły dwa miesiące i kasku xc od tamtej pory nie ubrałem. MT 500 to mój nowy numer jeden. No i ładny jest!

Specyfikacja kasku:

– Zaawansowany kask Enduro wyposażony w daszek o szerokim zakresie regulacji
– Konstrukcja oparta na technologii Koroyd zapewnia połączenie ochrony z niską masą oraz odpowiednią wentylację
– Zintegrowane mocowanie dla kamer/oświetlenia/akcesoriów – uchwyt akcesoriów oraz oświetlenia w zestawie
– Duże otwory wentylacyjne obejmują strefę “air intake” zapewniającą zwiększony przepływ powietrza
– Pełna kompatybilność z goglami włącznie z uchwytem w tylnej części
– Uchwyt na okulary z przodu
– System mikro-regulacji dopasowania obsługiwany jedną ręką
– Szybkoschnące wyściółki antybakteryjne
– Każdy kask jest objęty pełną gwarancją i programem Endura Crash Replacement
– Certyfikat CE standard EN1078:2012 + A1:2012

COMMENTS

DISQUS: 0