Carpathian MTB Epic – wyjątkowa etapówka MTB w rumuńskich Karpatach

HomeZapowiedzi

Carpathian MTB Epic – wyjątkowa etapówka MTB w rumuńskich Karpatach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


CARPATHIAN MTB EPIC 2017 czyli nowa etapówka MTB na mapie zawodów w Europie startuje już 21 września. Jej uczestnicy będą mieli okazję odkryć ostatnie prawdziwie dzikie górskie regiony rumuńskich Karpat. Do pokonanie będzie w sumie 157 kilometrów i 5750 metrów przewyższenia. Swój start potwierdziło już wielu zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów. Zapowiada się niesamowita przygoda i już dziś warto śledzić te zawody. W dalszym ciągu jest możliwość zapisania się i wystartowania w jednodniowym maratonie MTB rozgrywanym 24 września jako impreza towarzysząca.

W ciągu 4 dni uczestnicy będą mieli do pokonania 157 kilometrów i 5750 metrów przewyższenia pośród niedostępnych Karpat – ostatnich dzikich gór w tej części Europy, które gwarantują niesamowitą scenerię wydarzenia. Już teraz swój udział potwierdziło ponad 100 zawodników i zawodniczek, którzy zjadą do Cheile Grădiștei – Fundata Resort w Rumuni. Obok licencjonowanej ELITY UCI pojawią się także amatorzy, którzy także chcą zmierzyć się z tymi epickimi trasami w samym sercu Karpat.

Na tą pierwszą edycję zawodów miejsca zostały już wyprzedane, jednak w dalszym ciągu można zapisać się na 1-dniowy Carpathian MTB Challange rozgrywany 4-go dnia. Warto już teraz zarezerwować sobie miejsce w kalendarzu na przyszły rok, gdyż organizator zapowiedział cykliczność tej etapówki. Suma nagród w tej edycji to ponad 30 tys. EUR, a samych nagród finansowych 12 540 EUR. Wysokie nagrody, niezwykła sceneria, właściwa oprawa gwarantują, że na starcie pojawi się wiele mocnych nazwisk i zawodników z kilkunastu krajów.

Na trasie pełnej technicznych trudności, niesamowitych widoków zapierających dech w piersiach dolin oraz naturalnych monumentów, będzie można sprawdzić się w prawdziwym międzynarodowym towarzystwie – swój start potwierdzili zawodnicy z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Węgier, Słowacji, Rumuni, Bułgarii, Mołdawii a także z Ugandy. Pojawią się także zawodnicy z Polski, za których będziemy trzymać kciuki.

Swego rodzaju „świętym Graalem MTB” jeśli chodzi o etapówki MTB stały się zawody, gdzie do pokonania jest średnio ok. 50 kilometrów dziennie po trasach technicznych, także single trails, ale zapewniających odpowiedni flow i sensowną sumę przewyższeń. „Dlatego właśnie zdecydowałem się wystartować w pierwszej edycji CARPATHIAN MTB EPIC” – wypowiada się Frédéric Gombert, mistrz Francji w maratonie MTB z 2016 roku.

Z kolei zawodniczka z Bułgarii, Aneliya Karagyozyan, mistrzyni tego kraju w XCO, podkreśla że mocnym punktem tego wyścigu, który przekonał ją do startu są malownicze widoki i wspaniałe góry – „Myślę, że sceneria w której przyjdzie mi się ścigać, będzie moją ulubioną częścią tego wyścigu”.

„Od znajomych kolarzy, którzy widzieli trasę wyścigu CARPATHIAN MTB RACE, jest naprawdę spory odzew, ponieważ Rumunia i Karpaty jest to miejsce, którego nigdy wcześniej nie rozważali pod względem startu” – mówi Brytyjka Catriona Sutherland, pasjonatka MTB i autorka wielu tekstów w magazynach rowerowych.

Na starcie pojawią się także uczestnicy tegorocznego Absa Cape Epic – Lucian Logigan i Vlad Dascalu z Rumunii. „Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Jestem bardzo podekscytowany tą pierwszą edycją zawodów, która odbędzie się w moich rodzinnych stronach. To będzie trudne doświadczenie, ponieważ będziemy ścigać się na sporych wysokościach ponad 2000 metrów i na technicznych trasach. Nawet jeśli Cape Epic jest sporo dłuższy i mający więcej przewyższeń, to CARPATHIAN MTB EPIC nie wydaje się łatwy przy tym wyścigu – będzie na pewno co jechać przez te 4 dni” – mówią zgodnie zawodnicy.

Wyścig CARPATHIAN MTB EPIC będzie miał szeroką promocję medialną w internecie a także w telewizji. W Rumunii kanały Pro TV i Spot.ro będą transmitowały to wydarzenie, a lokalne radio i pasa przeprowadzą regularne skróty wiadomości.  Zawody odbywają się w formule „full service” – organizator oprócz zabezpieczonej trasy, pomiaru czasu i pamiątek zapewnia także nocleg, pełne wyżywienie i atrakcje dodatkowe w specjalnie zorganizowanej wiosce zawodów na ten czas. Oczywiście zapewniony będzie także pełny serwis rowerów, zaplecze medyczne i pełne bezpieczeństwo.

Organizatorem tej imprezy jest firma MPG (Media Production Group), za którą stoi 10 lat doświadczenia w przeprowadzaniu ponad 4000 różnych zawodów sportowych m.in. kilkuset maratonów MTB w których wzięło udział 80 tysięcy osób. We wrześniu będzie obchodzić właśnie 20-lecie swojej działalności, która sprowadza się do organizowania atrakcyjnego spędzania wolnego czasu dla zdrowia i kondycji fizycznej oraz dla zabawy dla dziesiątek tysięcy uczestników imprez. Firma opracowała i wdrożyła unikalny koncept multi-sportowy, używając do tego zaawansowanego systemu IT i koordynując 5 dyscyplin sportowych i rozrywek, organizując ponad 750 wydarzeń w 70 miastach Rumunii, Bułgarii i Mołdawii – kolarstwo górskie, biegi miejskie i przełajowe, zawody tenisowe, zawody dla firm. Więcej informacji o firmie na stronie www.mpg.com.ro.

Sponsorem głównym wydarzenia jest Bank Transylwanii i Gatorade.

Oficjalny trailer video jest dostępny na YouTube:

Wydarzenie na Facebooku w którym będą pojawiały się informacje: https://www.facebook.com/events/1339697066116826/

Fanpage cyklu zawodów: https://www.facebook.com/RidersClub.ro/

Oficjalna strona internetowa: http://carpathianmtb.ro/

Autorem zdjęć i filmu jest: MPG Romania, Cosmin Dumitrache


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0