XII edycja Kellys Cyklokarpaty za nami, relacja z Rzyk

HomeINFORMACJE PRASOWE

XII edycja Kellys Cyklokarpaty za nami, relacja z Rzyk

W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna edycja Kellys Cyklokarpaty. Tym razem przenieśliśmy się do Rzyk, które były nowym punktem na mapie tych maratonów, ale jednocześnie jednym z bardziej wyczekiwanych przez wszystkich zawodników w sezonie, ze względu na trudną, typową górską trasę. Ciężkie podjazdy, techniczne zjazdy i spore przewyższenia (2863m na dystansie Giga), czyli prawdziwe zwieńczenie kolarstwa górskiego, które to przyciąga coraz większą ilość zawodników, chętnych do zmierzenia się z prawdziwą trasą MTB i sprawdzenia swojej kondycji.

Zachęceni świetną trasą i piękną pogodą, która tym razem dopisywała przez cały dzień, na starcie pojawiło się 392 zawodników w tym 37 kobiet, którym należą się wielkie brawa za zdecydowanie się na przejazd trudnego technicznie i wydolnościowo wyścigu.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (29,6 km), Mega (52,2 km) i Giga (69,9 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 1h 51min. 2 minuty po nim na mecie pojawił się Jan Miłek (SST Lubcza). Trzeci na metę wjechał Kamil Cygan (www.KamilCygan.pl | JSC Jasło) z czasem 1h 54min. Wśród kobiet zwyciężyła Maja Latawiec (HEAD TEAM Luboń Skomielna Biała), wyprzedzając rywalki aż o 15min i kończąc wyścig z czasem 2h 24min.Druga na metę wjechała Olga Sołtys (THULE – JMP), a trzeci pojawiła się Natalia Kmak (Truck Partner Zettransport Nowy Sącz) z czasem 2h 41 min.

Na dystansie Mega najlepszy okazał się Piotr Sajdak (Movimento UKS PG Wojnicz), wyprzedzają rywali o 9min i kończąc wyścig z czasem 3h 16min. Drugi na metę wjechał Sebastian Berger (Grupetto-Cyklopedia Gorlice). Trzeci pojawił się Krzysztof Celary (BIKEBOARD) z czasem 3h 27min. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Galewicz, która wyprzedziła rywalki aż o 30min i ukończyła wyścig z czasem 4h 21min. Po niej na metę wjechały Kamila Sowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) oraz Monika Podos (TTC MPEC Tarnów) z czasem 4h 51min.

Na dystansie Giga zwyciężył Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM), wyprzedzając rywali o 15min i kończąc wyścig z czasem 4h 25min. Jako drugi na metę wjechał Sebastian Opoka (CYCLO TRENER TEAM). Trzeci na mecie pojawił się Paweł Powroźnik (Baran Cycling Team) z czasem 4h 52min. Tym razem Panie postawiły na mniejsze dystanse, które na tej edycji były równie wymagające.

Organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania, zapewniając wszystkim uczestnikom urozmaiconą trasę prawdziwego MTB, z długimi podjazdami i technicznymi zjazdami, gwarantując tym samym dużo adrenaliny i chęć do kolejnych startów w ich cyklu maratonów rowerowych. Po wyścigu na każdego zawodnika czekał również posiłek regeneracyjny w postaci ryżu oraz możliwość umycia roweru.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając udostępnionych urządzeń myjących.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w miasteczku zawodów. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o różnych poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu oraz tym razem pokazały wyjątkowy hart ducha i wolę walki. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, dyplom oraz maskotka ufundowana przez Hotel Czarny Groń.

Maraton Kellys Cyklokarpaty w Rzykach był pierwszą wrześniową edycją, która była jednocześnie pierwszym etapem konkursu BOMBA NIE WYBIERA. Kolejne etapy czekają zawodników w Szczawnicy (23 września) oraz w Wierchomli (30 września). Po pierwszy etapie, w konkursowej klasyfikacji generalnej wśród kobiet na pierwszym miejscu znajduje się Katarzyna Galewicz, natomiast wśród mężczyzn jest to Andrzej Jarosz.
Więcej informacji o konkursie BOMBA NIE WYBIERA > http://cyklokarpaty.pl/bomba-nie-wybiera/

Już 23 sierpnia Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, który tym razem odbędzie się w Szczawnicy. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/szczawnica/.

COMMENTS

DISQUS: 0