Wszyscy Mistrzowie Polski w kolarstwie [2017]

Wszyscy Mistrzowie Polski w kolarstwie [2017]

Harmonogram startów Reprezentacji Polski podczas MŚ XCO 2017
Filip Helta (SGR Specialized) – Puchar Burmistrza Białej, Biała
Wyniki 27-28 maja 2017

Po tym jak ostatnio w zasadzie co weekend przybywa kolejnych osób, które mogą o sobie mówić, że są Mistrzami Polski, zdecydowałem się podjąć rzeczy odrobinę karkołomnej i zebrać wszystkich w jednym miejscu i spróbować policzyć ilu ich mamy ;) Prawie się udało, bo do kompletu brakuje wyników MP na torze w elicie, które rozegrane zostaną w październiku. Tytuły Mistrza Polski i koszulki z orłem wręczane są od kategorii Junior Młodszy, przez Juniora, Orlika, Elitę oraz kategorie Cyklosport, Masters. I tak:

  • kolarstwo przełajowe – 18 tytułów
  • kolarstwo torowe – 109 tytułów licząc te, które zostaną wręczone podczas październikowych MP na torze
  • kolarstwo górskie – 34 tytuły
  • kolarstwo szosowe – 79 tytułów
  • bmx – 5 tytułów
  • trial – 2 tytuły

Łącznie 247 oficjalnych tytułów Mistrza Polski, a zważywszy na fakt, że jest wiele konkurencji drużynowych, to samych koszulek zostało wręczonych ponad 300(!!!). Z premedytacją pomijam tu wszelkie samozwańcze mistrzostwa Polski amatorów oraz różnego rodzaju branżowe tytuły, bo wtedy lista naprawdę chyba nie miała by końca.


Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym


  • Elita – Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Elita – Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team
  • U23 – Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Juniorka/U23 – Agnieszka Szpocińska – Hurom Sławno Kellys
  • Junior – Stanisław Nowak – Superior Zator
  • Junior Młodszy – Arkadiusz Wach – Hurom Sławno Kellys
  • Juniorka Młodsza – Brygita Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  • Cyklosport – Adam Adamkiewicz – Real 64sto
  • Cyklosport – Weronika Lorkowska – Team Verge Polska
  • Masters I – Piotr Rakiewicz – Gucwa Velo Trainer
  • Masters – Martyna Paszkowska – Superior Zator
  • Masters IIA – Rafał Chmiel – Strzelce Krajeńskie
  • Masters IIB – Marek Bonecki – Diversey Team
  • Masters IIIA – Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  • Masters IIIB – Wojciech Bartolewski – Diversey Team
  • Masters IVA – Andrzej Misina – Grupa Kolarska Gliwice
  • Masters IVB – Zbigniew Krzeszowiec – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  • Masters V – Eugeniusz Bogdziewicz – Nexus Gdynia

Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym


  • Omnium – Elita
  • Omnium – Elita
  • Omnium – Orlik – Dawid Czubak – Team Voster Uniwheels Team
  • Omnium – Orliczka – Wiktoria Pikulik – KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  • Omnium – Junior – Damian Papierski – UKS Koźminianka Koźminek
  • Omnium – Juniorka – Marta Jaskulska – KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  • Omnium – Junior Młodszy – Adam Woźniak – KS Społem Ulisse Central Łódź
  • Omnium – Juniorka Młodsza – Nikola Sermak – LUKS JF Duet Goleniów
  • Wyścig drużynowy – Elita
  • Wyścig drużynowy – Elita
  • Wyścig drużynowy – Orlik – KS Pogoń Mostostal Puławy (Daniel Staniszewski, Patryk Soliński, Mateusz Kazimierczak, Przemysław Kuświk, Jakub Soliński)
  • Wyścig drużynowy – Orliczka – UKS Mróz Colnago Jedynak Kórnik (Nikol Płosaj, Monika Graczewska, Weronika Humelt, Wiktoria Żegleń, Alicja Ratajczak)
  • Wyścig drużynowy – Junior – UKS Copernicus – SMS Toruń (Artur Lewandowski, Kamil Rumiński, Maciej Kwiatkowski, Aleksander Nikiel, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak)
  • Wyścig drużynowy – Junior Młodszy – UKS Copernicus – SMS Toruń (Michał Gałka, Robert Muzalewski, Bartłomiej Frątczak, Radosław Frątczak)
  • Wyścig drużynowy – Juniorka – KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska (Marta Jaskulska, Aleksandra Woźniak, Nikola Sibiak, Pamela Danilczuk)
  • Wyścig drużynowy – Juniorka Młodsza – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki (Mercedes Gala, Martyna Jakubiak, Zuzanna Sierhej, Oliwia Głowacka)
  • Wyścig drużynowy – Masters – Cezary Jędrasik / Lech Ergang / Kacper Kistowski / Paweł Rychlicki
  • Sprint drużynowy – Elita
  • Sprint drużynowy – Elita
  • Sprint drużynowy – Orlik – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz (Mateusz Rudyk, Bartosz Rudyk, Piotr Stanisławek)
  • Sprint drużynowy – Orliczka – KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska (Daria Pikulik, Marlena Karwacka)
  • Sprint drużynowy – Junior – UKS Copernicus – SMS Żyrardów (Daniel Rochna, Wojciech Urbański, Karol Wawrzyniak)
  • Sprint drużynowy – Juniorka – KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska (Marta Jaskulska, Nikola Sibiak)
  • Sprint drużynowy – Junior Młodszy – UKS Copernicus – SMS Toruń (Michał Gałka, Bartłomiej Frątczak, Radosław Frątczak)
  • Sprint drużynowy – Juniorka Młodsza – LUKS JF DUET Goleniów (Nikola Seremak, Nikola Wielowska)
  • Sprint drużynowy – Masters – Łukasz Bolonek / Adam Marciniak / Krzysztof Wolski
  • Sprint – Elita
  • Sprint – Elita
  • Sprint – Orlik – Patryk Rajkowski – UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik
  • Sprint – Orliczka – Julita Jagodzińska – KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
  • Sprint – Junior – Daniel Rochna – UKS Copernicus – SMS Żyrardów
  • Sprint – Juniorka – Paulina Petri – KS Społem Ulisse Central Łódź
  • Sprint – Junior Młodszy – Robert Rzepka – UKKS Imielin Team Corratec
  • Sprint – Juniorka Młodsza – Nikola Wielowska – LUKS JF Duet Goleniów
  • Sprint – Cyklosport – Jakub Dec
  • Sprint – Masters I – Adam Marciniak – Peleton
  • Sprint – Kobiety Masters – Karolina Woźniak – GK Piast Szczecin
  • Sprint – Masters II – Marek Skórski – ŁTC – Exito Łódź
  • Sprint – Masters III – Franiszek Harbacewicz – LKS JF Duet Goleniów
  • Sprint – Masters IV – Kazimierz Dubas – KSN Omega
  • Keirin – Elita
  • Keirin – Elita
  • Keirin – Orlik – Patryk Rajkowski – UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik
  • Keirin – Orliczka – Justyna Kaczkowska – UKKS Imielin Team
  • Keirin – Junior – Daniel Rochna – UKS Copernicus – SMS Żyrardów
  • Keirin – Juniorka – Karolina Przybylak – UKS Mróz Jedynka Kórnik
  • Keirin – Junior Młodszy – Robert Rzepka – UKKS Imielin Team Corratec
  • Keirin – Nikola Seremak – LUKS JF Duet Goleniów
  • Wyścig indywidualny 1km – Cyklosport – Kacper Kistowski – Merx Team Wągrowiec
  • Wyścig indywidualny 1km – Masters I – Łukasz Bolonek – ŁTC
  • Wyścig indywidualny 1km – Masters II – Grzegorz Krejner – Danielo Sportswear LUKS Dwójka Stryków
  • Wyścig indywidualny 1km – Masters IV – Kazimierz Dubas – KSN Omega
  • Wyścig indywidualny 1km – Kobiety Masters – Karolina Woźniak – GK Piast Szczecin
  • Wyścig indywidualny 4km – Elita
  • Wyścig indywidualny 3km – Elita
  • Wyścig indywidualny 4km – U23
  • Wyścig indywidualny 3km – U23
  • Wyścig indywidualny 2km – Junior
  • Wyścig indywidualny 2km – Juniorka
  • Wyścig indywidualny 2km – Junior Młodszy – b.d.
  • Wyścig indywidualny 2km – Juniorka Młodsza – Zuzanna Olejniczak – KKS Gostyń
  • Wyścig indywidualny 3km – Cyklosport – Kacper Kistowski – Merx Team Wągrowiec
  • Wyścig indywidualny 3km – Masters I – Wojciech Ziółkowski – NTS Nexelo JF Duet
  • Wyścig indywidualny 3km – Masters II – Grzegorz Krejner – Danielo Sportswear LUKS Dwójka Stryków
  • Wyścig indywidualny 3km – Masters III – Dariusz Leduchowski – Danielo Sportswear LUKS Dwójka Stryków
  • Wyścig indywidualny 3km – Masters IV – Kazimierz Dubas – KSN Omega
  • Wyścig indywidualny 3km – Kobiety Masters – Beata Balcerzak-Łęszczak – LKS JF Duet Goleniów
  • Scratch – Elita
  • Scratch – Elita
  • Scratch – U23
  • Scratch – U23
  • Scratch – Junior
  • Scratch – Juniorka
  • Scratch – Junior Młodszy
  • Scratch – Juniorka Młodsza
  • Scratch – Cyklosport – Kacper Kistowski – Merx Team Wągrowiec
  • Scratch – Masters I – Wojciech Ziółkowski – NTS Nexelo JF Duet
  • Scratch – Masters II – Jan Zugaj – NTS Nexelo JF Duet
  • Scratch – Masters III – Zbigniew Szkołuda – LKS JF Duet Goleniów
  • Scratch – Masters IV – Kazimierz Dubas – KSN Omega
  • Scratch – Kobiety Masters – Anna Jarząbek
  • Wyścig punktowy – Elita
  • Wyścig punktowy – Elita
  • Wyścig punktowy – U23
  • Wyścig punktowy – U23
  • Wyścig punktowy – Junior
  • Wyścig punktowy – Juniorka
  • Wyścig punktowy – Cyklsport+Masters I – Wojciech Ziółowski – NTS Nexelo JF Duet
  • Wyścig punktowy – Masters II – Andrzej Zachacz – STC Stargard
  • Wyścig punktowy – Masters III+IV – Franiszek Harbacewicz – LKS JF Duet Goleniów
  • Wyścig eliminacyjny – Elita
  • Wyścig eliminacyjny – Elita
  • Wyścig eliminacyjny – U23
  • Wyścig eliminacyjny – U23
  • Wyścig eliminacyjny – Junior
  • Wyścig eliminacyjny – Juniorka
  • Wyścig eliminacyjny – Masters I – Cezary Jędrasik – Peleton
  • Wyścig eliminacyjny – Masters II – Marek Skórski – ŁTC Exito Łódź
  • Wyścig eliminacyjny – Masters III – Franciszek Harbacewicz – LKS JF Duet Goleniów
  • Wyścig eliminacyjny – Masters IV – Kazimierz Dubas – KSN Omega
  • Wyścig eliminacyjny – Kobiety Masters – Karolina Woźniak – GK Piast Szczecin
  • Madison – Elita
  • Madison – Elita
  • Madison – U23
  • Madison – U23
  • Madison – Junior
  • Madison – Juniorka
  • Madison – Junior Młodszy
  • Madison – Juniorka Młodsza

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym


  • ITT – Elita – Michał Kwiatkowski – Team Sky
  • ITT – Elita – Katarzyna Pawłowska – Boels Dolmans Cycling Team
  • ITT – Orlik – Piotr Brożyna – CCC Sprandi Polkowice
  • ITT – Junior – Filip Maciejuk – KS Pogoń Mostostal Puławy
  • ITT – Juniorka – Marta Jaskulska – KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  • ITT – Junior Młodszy – Michał Gałka – UKS Copernicus SMS Toruń
  • ITT – Juniorka Młodsza – Julia Kowalska – KTK Kalisz
  • ITT – Niewidomi i Niedowidzący – Podkościelna / Tecław – KKT Hetman Lublin
  • ITT – Cyklosport – Piotr Klin – Lubelski Klub Kolarski
  • ITT – Cyklosport – Sylwia Gajdka – Pabianickie Towarzystwo Cyklistów
  • ITT – Masters I – Wojciech Ziółkowski – NTS Nexelo JG Duet
  • ITT – Masters I – Agnieszka Kubik
  • ITT – Masters IIA – Grzegorz Tomasiak – Mayday Team Lublin
  • ITT – Masters IIB – Paweł Rychlicki – Team Merx Polska
  • ITT – Masters II – Katarzyna Pernal
  • ITT – Masters IIIA – Jacek Łuczkiewicz – Rycerze Rolanda Maciejewski
  • ITT – Masters IIIB – Mirosław Jaszowski
  • ITT – Masters IVA – Ryszard Ścierka – BKS MISD Kozacki
  • ITT – Masters IVB – Ryszard Rawski – Rawex Energy Saving
  • ITT – Masters VA – Zygmunt Pfeifer
  • ITT – Masters VB – Stanisław Peterka – TC Chrobry Merx Polska Głogów
  • ITT – Masters VI – Andrzej Wódkiewicz
  • TTT – Cyklosport – Paweł Kazanowski / Piotr Klin
  • TTT – Masters I – Michał Ładosz / Piiotr Sugier
  • TTT – Masters I – Aleksandra Gordon / Agnieszka Kubik
  • TTT – Masters IIA – Grzegorz Golonko / Marek Stram
  • TTT – Masters IIB – Robert Marciniak / Grzegorz Krejner
  • TTT – Masters II – Bogumiła Matusiak / Katarzyna Pernal
  • TTT – Masters IIIA – Jacek Łudzkiewicz / Paweł Drab
  • TTT – Masters IIIB – Mirosław Jaszowski / Lech Ergang
  • TTT – Masters IVA – Leszek Sadowski / Zdzisław Krawiec
  • TTT – Masters IVB – Ryszard Rawski / Zbigniew Szczęsny
  • TTT – Masters VA – Edward Lasciolo / Zygmunt Pfeifer
  • TTT – Masters VB – Józef Misiak / Stanisław Paterka
  • TTT – Masters VI – Wojciech Krzyżanowski / Tadeusz Pośpiech
  • Start wspólny – Elita – Adrian Kurek – CCC Sprandi Polkowice
  • Start wspólny – Elita – Karolina Karasiewicz – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  • Start wspólny – Orlik – Szymon Tracz – Wibatech 7R Fuji
  • Start wspólny – Junior – Adam Kuś – Międzygminny Ludowy Klub Sportowy
  • Start wspólny – Juniorka – Marta Jaskulska – KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  • Start wspólny – Junior Młodszy – Konrad Kołodziejski – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  • Start wspólny – Juniorka Młodsza – Małgorzata Dąbrowska – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
  • Start wspólny – Niewidomi i Niedowidzący – Podkościelna / Tecław – KKT Hetman Lublin
  • Start wspólny – Cyklosport – Kacper Kistowski
  • Start wspólny – Cyklosport – Izabela Blok
  • Start wspólny – Masters I – Michał Ładosz – KKT Hetman Lublin
  • Start wspólny – Masters I – Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  • Start wspólny – Masters IIA – Tomasz Kowalski – Bike Center Atak Sport Świdnica
  • Start wspólny – Masters IIB – Adrian Jach – Oponeo.pl
  • Start wspólny – Masters II – Magdalena Chmielewska – Warszawski Klub Kolarski
  • Start wspólny – Masters IIIA – Jarosław Chojnacki – ActiveJet
  • Start wspólny – Masters IIIB – Artur Spławski – Merx Team Wągrowiec
  • Start wspólny – Masters III – Iwona Wódkiewicz
  • Start wspólny – Masters IVA – Zbigniew Bielski – Grupa Kolarska Gryf Tczew
  • Start wspólny – Masters IVB – Helmut Szewczyk
  • Start wspólny – Masters V – Zbigniew Michalski – Retro Rowery Duda Team

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim


  • XCR – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (MMarceli Bogusławski, Piotr Kryński, Katarzyna Solus Miśkowicz, Marek Konwa)
  • XCO – Elita – Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • XCO – Elita – Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  • XCO – U23 – Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • XCO – U23 – Marlena Droździok – Scott Eurocycles.com
  • XCO – Junior – Mateusz Nieboras – JBG-2 Professional MTB Team
  • XCO – Juniorka – Patrycja Świerczyńska – OK Racing
  • XCO – Junior Młodszy – Łukasz Helizanowicz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów
  • XCO – Juniorka Młodsza – Matylda Szczecińska – Warszawski Klub Kolarski
  • XCO – Cyklosport M – Bartłomiej Oleszczuk – Stowarzyszenie Rybczyński Team
  • XCO – Cyklosport K – Weronika Lorkowska – Team Verge Polska
  • XCO – Masters K – Martyna Paszkowska – Superior Zator
  • XCO – Masters I – Albert Głowa – KCP Elzat Bieniasz Bike
  • XCO – Masters II – Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini Team
  • XCO – Masters III – Jacek Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  • XCO – Masters IV – Stanisław Jopek – TC Orzeł Spytkowice
  • XCE – Łukasz Szymczuk – KKW Superior Wałbrzych
  • XCE – Marta Turoboś – Hurom Sławno Kellys
  • DH – Elita – Sławomir Łukasik – NS Bike Factory Racing
  • DH – Kobiety – Sonia Skrzypnik
  • DH – Junior – Michał Ziobro – ABC Arek Bike Center
  • DH – Masters I – Michał Śliwa – HorizonBikes – Myślenice
  • DH – Masters II – Rafał Wiszniewski – 3City Racing
  • XCM – Elita – Dariusz Batek – CST MTB Team
  • XCM – Elita – Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • XCM – U23 – Michał Topór – Superior Zator
  • XCM – U23 – Karolina Sowa – 72D Windsport Powered by Oshee
  • XCM – Junior – Stanisław Nowak – Superior Zator
  • XCM – Juniorka – Agnieszka Szpocińska – Hurom Sławno Kellys
  • XCM – Cyklosport – Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • XCM – Cyklosport – Anita Kaputa – KKW Superior Wałbrzych
  • XCM – Masters I – Dariusz Poroś – MTB Votum Team Wrocław
  • XCM – Masters II – Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  • XCM – Masters – Aneta Imielska – MTB Votum Team Wrocław

Drużynowy Mistrz Polski w kolarstwie szosowym


  • Grupa A – FTI Racing Team ZOPNC/Golonko
  • Grupa B – Merx Team Wągrowiec
  • Grupa C – BSK Miód Kozacki

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski


  • Elita – Mateusz Taciak – CCC Sprandi Polkowice
  • Elita – Aurelia Nerlo – MAT Atom Deweloper
  • Junior – Jan Łamaszewski – UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik
  • Juniorka – Karolina Kumięga – TKK PAcific Nestle Fitness Cycling Team
  • Junior Młodszy – Jakub Byczkowski – UKS MOTO AGBUD Stelweld Jelcz
  • Juniorka Młodsza – Zuzanna Olejniczak – Kolarski Klub Sportowy Gostyń
  • Cyklosport – Błażej Wojciechowski – Ostrowska Kawaleria Kolarska
  • Cyklosport – Angelika Grabiec – Jas-Kółka
  • Masters I – Rafał Oleś – Team Hurom
  • Masters I – Sylwia Szafraniec – Trek Velonews.pl
  • Masters IIA – Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini Team
  • Masters IIB – Mariusz Piasecki – Gatta Bike RS
  • Masters II – Katarzyna Pernal
  • Masters IIIA – Adam Wolański – Buski Klub Kolarski Hydrogeotechnika
  • Masters IIIB – Mirosław Jaszowski – Merx Time Polska
  • Masters IVA – Zygmunt Krawczyk – CCC Środa Śląska
  • Masters IVB – Ryszard Rawski – RAWEX Energy Saving
  • Masters VA – Stanisław Paterka – Merx Polska
  • Masters VB – Ksawery Leszczyński – CZKKS Kolejarz Jura Częstochowska
  • Masters VI – Jerzy Drewnik – KK Żoliber

Mistrzostwa Polski BMX Racing


  • Elita – Szymon Biadacz – Lotto Aquila Wadowice
  • Kobiety – Marika Kudra – KS Lotto Aquila Wadowice
  • Junior Młodszy – Aleksander Marchwiński – Spark Nowa Sól
  • Młodzik – Szymon Adamczyk – KS ETI LKKG Lublin
  • Masters – Paweł Wieczorkiewicz

Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym


  • Elita 20″ – Karol Seriwn
  • Elita 26″ – Michał Nowak

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0