Adrian Brzózka gotowy na obronę tytułu mistrza

HomeINFORMACJE PRASOWE

Adrian Brzózka gotowy na obronę tytułu mistrza

W 2017 r. mistrzowski wyścig odbędzie się 9 września w Wałbrzychu. W barwach drużyny JBG-2 Professional MTB Team wystartują Adrian Brzózka, Piotr Brzózka, Patryk Piasecki, Mariusz Kozak, Mariusz Michałek i Karol Rożek. W kategorii masters zespół reprezentować będzie natomiast Jacek Brzózka. Aktualny mistrz Polski w maratonie MTB wskazuje, że jest gotowy na walkę o obronę tytułu. „Jestem zmotywowany do obrony tytułu mistrza. Moja dyspozycja jest wysoka. Nie dam sobie łatwo odebrać koszulki” – zapowiada Adrian Brzózka.

Dynamiczne starcie

W Wałbrzychu na zawodników czeka trasa licząca 72 km. Przewyższenia mają sięgać 2550 m, czyli będą niewiele mniejsze od tych, z którymi zawodnicy zmagali się podczas czerwcowych mistrzostw świata w niemieckim Singen „Nie znam dokładnie trasy w Wałbrzychu, ale wielokrotnie startowałem w tych okolicach i po rzucie okiem na mapę kojarzę wiele fragmentów. Wyścig powinien przebiegać dynamicznie, głównie ze względu na charakter podjazdów oraz krótki dystans – 72 km” – przewiduje Adrian Brzózka.

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się na masywie Chełmca oraz Trójgarbu. Jak zakłada inny z kolarzy JBG-2 Professional MTB Team, Patryk Piasecki, specyfika wałbrzyskiej trasy będzie najprawdopodobniej sprzyjać zaciętej walce. „Mistrzostwa Polski w maratonie MTB to w 2017 r. ostatni z kluczowych wyścigów w kraju. Z pewnością wszyscy się skrupulatnie do niego przygotowują, więc należy spodziewać się zaciętej walki” – mówi Patryk Piasecki.

Sprzęt startowy

Zawodnicy JBG-2 Professional MTB Team wystartują w Wałbrzychu na rowerach górskich szwajcarskiej marki BMC. W tym sezonie kolarze mają do swojej dyspozycji topowe modele z pojedynczym amortyzatorem (Teamelite 01) oraz pełnym zawieszeniem (Fourstroke 01). Sprzęt oparto na kołach w rozmiarze 29 cali. Na co dzień na rowerach BMC jeździ także m.in. Julien Absalon z BMC MTB Racing Team. „W warsztacie czeka już na trasę w Wałbrzychu mój BMC Teamelite 01 – odświeżony i wypieszczony po mistrzostwach Europy” – wskazuje Adrian Brzózka.

Z modelu z serii BMC Teamelite Adrian Brzózka korzystał już rok temu, wygrywając ubiegłoroczną edycję krajowych mistrzostw. Jak wskazuje kolarz, rower wyróżnia się wydajnością oraz odpowiednią lekkością i sztywnością, dzięki czemu możliwe staje się błyskawiczne przyspieszanie. Ten wyczynowy model wyposażony jest m.in. w system Micro Travel Technology (MTT). Autorska technologia BMC, która opiera się na zintegrowanym z ramą tłumiku drgań (XCell), poprawia komfort jazdy i w zasadzie nie ma wpływu na całkowitą wagę sprzętu. Nieco inaczej do wyścigu podchodzi z kolei Patryk Piasecki. Zawodnik zdecydował się bowiem na model z pełnym zawieszeniem. „W ostatnim czasie znacznie więcej czasu spędziłem na rowerze z pełnym zawieszeniem, więc także w przypadku tego wyścigu zdecydowałem się na BMC Fourstroke 01. Stawiam więc na lepsze czucie, mając przy tym gwarancję komfortu jazdy” – tłumaczy Patryk Piasecki.

Wyścig elity mężczyzn rozpocznie się w sobotę (9 września br.) o godz. 11:00. Punkt startu zlokalizowano na ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.

Więcej informacji nt. startów kolarzy JBG-2 Professional MTB Team:
https://www.facebook.com/jbg2team/
Więcej informacji nt. rowerów górskich marki BMC:
http://bmcracing.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0