Adrian Brzózka gotowy na obronę tytułu mistrza

Adrian Brzózka gotowy na obronę tytułu mistrza

REKLAMA
UCI Bike Maraton Szklarska Poręba znów szczęśliwe dla JBG
31 Polaków na liście startowej Mistrzostw Europy w maratonie MTB – Svit, Słowacja
Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace): “liczyło się zwycięstwo jednego z zawodników naszej drużyny”
Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM) – Polacy całkiem nieźle!
20 Minut z Adrianem Brzózką

W 2017 r. mistrzowski wyścig odbędzie się 9 września w Wałbrzychu. W barwach drużyny JBG-2 Professional MTB Team wystartują Adrian Brzózka, Piotr Brzózka, Patryk Piasecki, Mariusz Kozak, Mariusz Michałek i Karol Rożek. W kategorii masters zespół reprezentować będzie natomiast Jacek Brzózka. Aktualny mistrz Polski w maratonie MTB wskazuje, że jest gotowy na walkę o obronę tytułu. „Jestem zmotywowany do obrony tytułu mistrza. Moja dyspozycja jest wysoka. Nie dam sobie łatwo odebrać koszulki” – zapowiada Adrian Brzózka.

Dynamiczne starcie

W Wałbrzychu na zawodników czeka trasa licząca 72 km. Przewyższenia mają sięgać 2550 m, czyli będą niewiele mniejsze od tych, z którymi zawodnicy zmagali się podczas czerwcowych mistrzostw świata w niemieckim Singen „Nie znam dokładnie trasy w Wałbrzychu, ale wielokrotnie startowałem w tych okolicach i po rzucie okiem na mapę kojarzę wiele fragmentów. Wyścig powinien przebiegać dynamicznie, głównie ze względu na charakter podjazdów oraz krótki dystans – 72 km” – przewiduje Adrian Brzózka.

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się na masywie Chełmca oraz Trójgarbu. Jak zakłada inny z kolarzy JBG-2 Professional MTB Team, Patryk Piasecki, specyfika wałbrzyskiej trasy będzie najprawdopodobniej sprzyjać zaciętej walce. „Mistrzostwa Polski w maratonie MTB to w 2017 r. ostatni z kluczowych wyścigów w kraju. Z pewnością wszyscy się skrupulatnie do niego przygotowują, więc należy spodziewać się zaciętej walki” – mówi Patryk Piasecki.

Sprzęt startowy

Zawodnicy JBG-2 Professional MTB Team wystartują w Wałbrzychu na rowerach górskich szwajcarskiej marki BMC. W tym sezonie kolarze mają do swojej dyspozycji topowe modele z pojedynczym amortyzatorem (Teamelite 01) oraz pełnym zawieszeniem (Fourstroke 01). Sprzęt oparto na kołach w rozmiarze 29 cali. Na co dzień na rowerach BMC jeździ także m.in. Julien Absalon z BMC MTB Racing Team. „W warsztacie czeka już na trasę w Wałbrzychu mój BMC Teamelite 01 – odświeżony i wypieszczony po mistrzostwach Europy” – wskazuje Adrian Brzózka.

Z modelu z serii BMC Teamelite Adrian Brzózka korzystał już rok temu, wygrywając ubiegłoroczną edycję krajowych mistrzostw. Jak wskazuje kolarz, rower wyróżnia się wydajnością oraz odpowiednią lekkością i sztywnością, dzięki czemu możliwe staje się błyskawiczne przyspieszanie. Ten wyczynowy model wyposażony jest m.in. w system Micro Travel Technology (MTT). Autorska technologia BMC, która opiera się na zintegrowanym z ramą tłumiku drgań (XCell), poprawia komfort jazdy i w zasadzie nie ma wpływu na całkowitą wagę sprzętu. Nieco inaczej do wyścigu podchodzi z kolei Patryk Piasecki. Zawodnik zdecydował się bowiem na model z pełnym zawieszeniem. „W ostatnim czasie znacznie więcej czasu spędziłem na rowerze z pełnym zawieszeniem, więc także w przypadku tego wyścigu zdecydowałem się na BMC Fourstroke 01. Stawiam więc na lepsze czucie, mając przy tym gwarancję komfortu jazdy” – tłumaczy Patryk Piasecki.

Wyścig elity mężczyzn rozpocznie się w sobotę (9 września br.) o godz. 11:00. Punkt startu zlokalizowano na ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.

Więcej informacji nt. startów kolarzy JBG-2 Professional MTB Team:
https://www.facebook.com/jbg2team/
Więcej informacji nt. rowerów górskich marki BMC:
http://bmcracing.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0