Stanisław Nowak (Superior Zator) – Puchar Szlaku Solnego, Rabka Zdrój

Stanisław Nowak (Superior Zator) – Puchar Szlaku Solnego, Rabka Zdrój

REKLAMA
Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Chorzów
Plan na weekend 29/2018
Puchar Świata w kolarstwie górskim w Vallnord (Andora)- kiedy i gdzie oglądać?
Michał Topór (Superior Zator): “Chcę jeździć tak szybko jak to możliwe. Zawsze tego chciałem.”
Plan na weekend 36/2017

Sezon nie ukrywajmy szybko już chyli się ku końcowi, dni są krótsze, chłodniejsze no i zaczęła się szkoła. W pewnym momencie dużo motywacji prysło, gdy cel A okazał się jedynie mrzonką, więc zastępczo celem jesieni są dla mnie Mistrzostwa Polski w maratonie MTB.

Tydzień temu byłem na Małopolskiej Lidze Kolarskiej, w tym tygodniu pojawiłem się na finale Pucharu Szlaku Solnego. Jako że nie startowałem zaledwie jeden raz, nie walczyłem o klasyfikację generalną i podejście było bardzo luźne mimo, że tu w Małopolsce, chyba zagłębiu najlepszych kolarzy XC, nigdy nie brakuje poważnych rywali do ścigania.

Po starcie narzuciłem mocniejsze tempo, także Arek Mirek był aktywny. Choć nikt nie kwapił się do nadawania tempa na tyle mocnego by rozerwać grupkę, to co chwila ktoś tracił parę metrów czy to przez brak sił czy trudy jazdy po głębokim błocie. Na przedostatnim okrążeniu redukując przełożenie miałem chwilowy defekt i straciłem paręnaście sekund. Na zjazdach dzięki temu miałem okazję popuścić nieco hamulce by nadrobić straty. Dojechałem Arka, który miał parę metrów przewagi nad Jarkiem Żurem i Albertem Hudyką. Na ostatnią rundę wjechaliśmy sami. Arek przyśpieszył, po Arku przyśpieszyłem ja i wygrałem bardzo ładną szklaną statuetkę.

COMMENTS

DISQUS: 0