Bike Atelier MTB Maraton wjeżdża na Jurę

HomeINFORMACJE PRASOWE

Bike Atelier MTB Maraton wjeżdża na Jurę

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jura Krakowsko-Częstochowska znana jest ze swoich walorów turystycznych i infrastruktury rowerowej. Za sprawą największego w województwie śląskim cyklu maratonów stała się również ważnym punktem na mapie kolarzy górskich, rywalizujących w wyścigach MTB. Po zeszłorocznym debiucie, Żarki, Janów i Niegowa ponownie ugoszczą uczestników maratonu, a ci mogą spodziewać się niezwykle atrakcyjnej, ale też wymagającej trasy.
– W ubiegłym roku pokochaliśmy te rejony, podobnie jak i nasi zawodnicy, więc tym razem wracamy i prezentujemy jeszcze ciekawszą, zmodyfikowaną pętlę – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

Zmagania rozpoczną się na terenie Leśniowskiej Frajdy w Żarkach, tuż obok Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Stamtąd peleton ruszy w stronę Złotego Potoku, a na 14.kilometrze usytuowany będzie rozjazd – na krótszy dystans HOBBY i FAMILY (25km) oraz dłuższy PRO (60km). Początkowa część trasy prowadzić będzie w sporej części po ścieżkach rowerowych, zarówno asfaltowych, jak i szutrowych. Nie oznacza to jednak, że będzie łatwo. Droga cały czas biegnie albo górę albo w dół i taka tendencja utrzyma się aż do mety w Żarkach. Na dystansie 60 kilometrów suma przewyższeń wyniesie blisko 1000 metrów. Na 25-kilometrowej rundzie – 430 metrów. Będzie zatem gdzie się zmęczyć. Tym bardziej, że w pewnym momencie trzeba będzie zjechać z drogi rowerowej i zmierzyć się z bardziej technicznymi fragmentami.

Zmęczenie choć odrobinę wynagrodzą widoki. – Zawodnicy przejeżdżać będą niedaleko największych atrakcji jurajskich, czyli m.in. obok zamków w Mirowie i Bobolicach, folwarku Antolka, czy strażnicy w Łutowcu – mówi Wójt Gminy Niegowa, Dorota Hajto-Mazur. – Ruszamy z Leśniowa, spod Klasztoru Ojców Paulinów. Tam usytuowany będzie start oraz miasteczko rowerowe. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału i kibicowania – dodaje Burmistrz Miasta i Gminy Żarki, Klemens Podlejski.

Zapisy

Tradycyjnie w miasteczku zawodów odbędą się wyścigi dziecięce. Na małych rowerzystów czekać będą dystanse dopasowane do danej kategorii wiekowej – od 200 metrów do 4 kilometrów. Zapisy przyjmowane są wyłącznie w dniu imprezy. Rejestracja on-line dla kategorii PRO, HOBBY i FAMILY trwają za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl. Drogą internetową można zapisać się do czwartku poprzedzającego zawody (do 7 września). Jeśli ktoś nie zdążył do tego terminu, ma możliwość wpisania się na listę startową także bezpośrednio przed wyścigiem, w biurze zawodów. Szczegóły dotyczące zapisów, programu, parkingów, dojazdu, sektorów startowych oraz regulamin znajdują się na stronie Bike Atelier MTB Maratonu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0