Michalina Ziółkowska tuż za podium we Włoskim 3Epic MTB Marathon Lavaredo

HomeINFORMACJE PRASOWE

Michalina Ziółkowska tuż za podium we Włoskim 3Epic MTB Marathon Lavaredo

Komentarz Michaliny Ziółkowskiej – 5. miejsce w 3Epic MTB Marathon Lavaredo

Z wielką przyjemnością wróciłam kolejny raz w Dolomity, żeby zmierzyć się z kultowymi wysokogórskimi trasami i zawodniczkami z najwyższego, europejskiego poziomu. 3Epic Marathon to nie jest zwykła, sportowa impreza. W przyszłym roku na szlakach wokół słynnego masywu Tre Cime zorganizowane będą MŚ – mój kolejny wielki cel sportowy.

Otoczka już w tym roku była godna światowej imprezy. Uroczysta prezentacja faworytów z wręczeniem numerów startowych w centrum Auronzo di Cadore. W moje ręce trafił numer 111. Czekało mnie 95 km i ponad 3 tys. przewyższeń. Po ponad 30 km podjazdu od startu trzymałam się wysoko. Kiedy zaczęły się bardziej techniczne sekcje w wyższych partiach gór przesunęłam się na 3. pozycję. Niestety w końcówce osłabłam i wyścig skończyłam na 5. miejscu.

Zwyciężyła Mistrzyni Europy Christina Kollman. Trudy trasy odczułam boleśnie na własnej skórze. Upadki przypłaciłam szyciem podbródka i licznymi obtarciami. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona z samego startu i mam nadzieję, że za rok wystartuję tam ponownie tym razem w wyścigu o Mistrzostwo Świata.

COMMENTS

DISQUS: 0