Mazury MTB #8 Gałkowo – Wyścig szlakiem Starowierców

HomeINFORMACJE PRASOWE

Mazury MTB #8 Gałkowo – Wyścig szlakiem Starowierców

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W tym roku polski rynek maratonów MTB nabrał rumieńców. Znacząco i odważnie wkroczył cykl Mazury MTB rozgrywany w najpiękniejszych zakątkach krainy 1000 jezior. W tym sezonie zawodnicy ścigali się już w Giżycku, Mrągowie, Mikołajkach i Węgorzewie.

Advertisement

Przed nami dwa etapy w Puszczy Piskiej. Pierwszy już 3 września w Gałkowie. Drugi tydzień później w Krutyni, miejscowości położonej w otoczeniu Rezerwatów nad rzeką Krutynia, znanej głównie ze spływów kajakowych.

Gałkowo to malownicza wieś na skraju Puszczy Piskiej, znana głównie ze stadniny konni Ferenstein i fantastycznej kuchni serwowanej w zabytkowym Dworze Łowczego Państwa Potockich.

Start i Meta zlokalizowana będzie na dziedzińcu przed Dworem Łowczego. Na uczestników czekać będzie runda o długości 28,5 km. W zależności od wybranego dystansu uczestnicy pokonają ją jeden, dwa lub trzy razy. Na najdłuższym dystansie czekają nagrody finansowe, od 700 złotych dla pierwszego do 50 dla ósmego zawodnika. Sama trasa to kombinacja krętych duktów leśnych i singli poprowadzonych po największym głazowisku na Mazurach. Niektóre głazy sięgają 10 metrów w obwodzie. Na tym obszarze organizator przygotował fantastyczne single. Rock Arena, bo taką nosi nazwę ten odcinek, doprowadzi uczestników do Klasztoru Starowierców w Wojnowie, gdzie zlokalizowany będzie punkt kontrolny, bufet i strefa serwisu. Następnie zawodnicy zawrócą, po raz drugi przejadą przez polodowcowe głazowisko, by we wsi Rosocha przeciąć rzekę Krutynię. Dalej szybkimi, krętymi duktami leśnym dojadą do miasteczka wyścigu pod Dworem Łowczego.

Na zwycięzców Open i wszystkich Kategorii Wiekowych czekają ręcznie wykonane medale.

W ramach wszystkich wyścigów Mazur MTB rozgrywane są też wyścigi MINI RACE, w tych wyścigach start jest BEZPŁATNY.

Wyścig szlakiem Starowierców już w najbliższą niedzielę !!!

Zapraszamy !!!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0