Jedenasta eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

HomeINFORMACJE PRASOWE

Jedenasta eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

Tym razem przenieśliśmy się do Kamionki, nowego punktu na mapie, gdzie trasa była zbliżona do ubiegłorocznej w Pustkowie-Osiedlu. Wyścig ten był jednym z najszybszych w sezonie, który szybko zweryfikował wydolność czołówki zawodników. Malownicze teren w otoczeniu lasów, nieco piaszczystego podłoża i niewielkie przewyższenia sprawiły, że był to wyścig idealny dla osób, które zaczynają swoją przygodę z MTB. Pogoda tym razem urozmaiciła wyścig, zaskakując wszystkich pełnym słońcem, a następnie rzęsistym deszczem.

Tym razem na mecie pojawiło się 485 zawodników w tym 47 kobiet, które zdecydowały się wybrać mniejsze dystanse, pozostawiając dystans Giga męskiej części Cyklokarpatowiczów.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (27 km), Mega (62 km) i Giga (82 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 53 min. Zaledwie ułamek sekundy później metę przekroczyli Michał Niezgoda (MTB MOSiR Dukla) oraz Grzegorz Sowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl). Wśród kobiet zwyciężyła Iwona Piwowar (Baran Cycling Team), wyprzedzając rywalki o 3,5min i kończąc wyścig z czasem 1h 2min. Zaraz po niej na podium stanęły Natalia Kmak (Truck Partner Zettransport Nowy Sącz) oraz Joanna Głowacka (ROWEROMANIA Sanok).

Na dystansie Mega najlepszy okazał się Radosław Wasilewski (BSK Miód Kozacki) z czasem 2h 18min. Zaledwie ułamki sekundy po nim metę przekroczyli Sławomir Dziwisz (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) oraz Marcin Stanuszek (72D OSHEE WINDSPORT TEAM). Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Ruszała (Grupetto-Cyklopedia Gorlice), która ukończyła wyścig z czasem 2h 38min. Sekundy po niej na mecie pojawiły się Katarzyna Galewicz i Kamila Sowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl).

Na dystansie Giga zwyciężył Mateusz Rejch (SST Lubcza), wyprzedzając rywali o 4min i kończąc wyścig z czasem 2h 59min. Drugi na mecie pojawił się Kuba Tomski (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) z czasem 3h 3min. Jako trzeci wyścig ukończył Mateusz Bieleń (BIKERSHOP racing team) z czasem 3h 5min.Tym razem kobiety postawiły na mniejsze dystanse, na których osiągnęły świetne wyniki.

Organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania, zapewniając wszystkim uczestnikom urozmaiconą trasę, dzięki czemu utrzymują wśród zawodników chęć do kolejnych startów w ich cyklu maratonów rowerowych, które powoli zbliżają się do końca sezonu 2017. Po wyścigu na każdego zawodnika czekał posiłek regeneracyjny.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając udostępnionych urządzeń myjących.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o różnych poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu oraz tym razem pokazały wyjątkowy hart ducha i wolę walki. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i dyplom.

Już 9 września Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, który tym razem odbędzie się w Rzykach. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/rzyki/.

COMMENTS

DISQUS: 0