Szczęśliwa siódemka CST MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWE

Szczęśliwa siódemka CST MTB Team

Strefa MTB Sudety to system górskich tras rowerowych, na których odbywa się seria wyścigów o Puchar Strefy. Wyścig w Srebrnej Górze był siódmym z całego cyklu i ta siódemka okazała się szczęśliwa dla lidera CST MTB TEAM. Darek Batek był tego dnia bezkonkurencyjny i na trasie wokół Srebrnej Góry nie dał szans rywalom, wyprzedzając drugiego na mecie Filipa Heltę o blisko 4 minuty.

Trasa była przygotowana perfekcyjnie. Bardzo długie odcinki po sztucznie przygotowanych torach w okolicach Srebrnej Góry dawały dużo radości z jazdy – relacjonuje Darek. – Silna stawka kolarzy na starcie sprawiła, że lekko nie było, ale już po kilku kilometrach oderwałem się od rywali i utrzymywałem bezpieczną przewagę. Rower spisał się znakomicie, a opony dawały duży komfort na szybkich odcinkach trasy – dodaje zawodnik.

Drugi zawodnik grupy CST, który wystartował w wyścigu, czyli Karol Kucięba, ukończył maraton na 18. miejscu open i 7. w kategorii. Z całą pewnością wynik Karola byłby dużo lepszy, ale niestety nasz zawodnik miał na trasie problemy ze sprzętem. Cieszy, że forma kolarzy CST MTB TEAM utrzymuje się na wysokim poziomie, bowiem już za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski MTB XCM w Wałbrzychu.

COMMENTS

DISQUS: 0