HomeRelacje

Puchar Świata XCO – Val di Sole, Włochy [relacja]

Val di Sole  w tym to potężna dawka kolarskich emocji, trochę jak u Hitchcocka – w piątek trzęsienie ziemi w postaci MŚ 4X, potem ostateczne rozstrzygnięcie PŚ w zjeździe na korzyść Aarona Gwina oraz Myriam Nicole.

Dla nas zostaje wisienka na torcie, czyli finałowe wyścigi Pucharu Świata w cross country, gdzie co prawda najwyższe stopnie podium są już rozdane, ale układ kolejnych nie jest do końca pewny. Emocji dodaje fakt, że na trzecim miejscu jest Maja Włoszczowska, która ma duże szanse na utrzymanie tej lokaty, a przy odrobinie szczęścia nawet wskoczenia na drugie miejsce. Wszystko zależy od dyspozycji rywalek oraz tego jak pęknięty nadgarstek będzie pracował w specjalnie przygotowanej ortezie.

Katarzyna Solus Miśkowicz jest aktualnie sklasyfikowana na 28 miejscu i jeśli jutro wszystko pójdzie jak należy, to może wskoczyć kilka oczek wyżej.

Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Bartłomiej Wawak (miejsce 35.) a dalej Marek Konwa (miejsce 51.).

Transmisja rywalizacji elity kobiet o 12:00, a mężczyzn o 14:30. Przypominamy, że tym razem Red Bull zafundował nam polski komentarz, którego autorem będzie Adam Probosz. Do obejrzenia na redbull.tv albo za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Wcześniej (8:30 i 10:15) odbędą się wyścigi kategorii U23. W sumie na starcie stanie 10 Polaków:

  • elita – Bartłomiej Wawak, Marek Konwa, Maciej Jeziorski, Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus Miśkowicz, Paula Gorycka
  • U23 – Jakub Zamroźniak, Marlena Droździok, Gabriela Wojtyła, Patrycja Piotrowska

COMMENTS

DISQUS: 0