Finał Pucharu Świata z Mają Włoszczowską i z polskim komentarzem na żywo na Red Bull TV

HomeINFORMACJE PRASOWE

Finał Pucharu Świata z Mają Włoszczowską i z polskim komentarzem na żywo na Red Bull TV

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Już w najbliższy weekend w Val di Sole odbędą się ostatnie w sezonie zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Wielkie emocje szykują się w niedzielę podczas wyścigu cross country kobiet, podczas którego Maja Włoszczowska powalczy o pierwsze w karierze podium w klasyfikacji generalnej (aktualnie jest trzecia). Kibice będą mogli oglądać na żywo wszystkie wyścigi weekendu bezpłatnie na platformie Red Bull TV, gdzie relacjonowany jest cały sezon Pucharu Świata MTB. Nowością będzie polski komentarz podczas transmisji niedzielnej rywalizacji. W tej roli usłyszymy znanego komentatora kolarstwa, Adama Probosza. Transmisja dostępna będzie pod adresem: http://win.gs/ogladajMTB

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) jeszcze nigdy nie stała na podium w klasyfikacji generalnej PŚ, dlatego jednym z celów na ten sezon miała być walka o końcowe zwycięstwo. Po bardzo udanym początku sezonu nasza dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w lipcu doznała kontuzji ręki i musiała odpuścić pucharowy start w Kanadzie. Wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła jej jednak utrzymać miejsce na podium w „generalce” przed ostatnimi zawodami w sezonie.

– Kontuzja uniemożliwiła Majce walkę o triumf w całym sezonie, ale podium wciąż jest bardzo realne. Mimo urazu zdecydowała, że wystartuje w Val di Sole. Trasa tam jest dość szybka, czyli powinna Majce odpowiadać – mówi Tomasz Swierczyński, Dyrektor Sportowy Kross Racing Team.

Polski zespół, w którym oprócz Włoszczowskiej od tego sezonu jeździ także utytułowana Szwajcarka Jolanda Neff, radzi sobie w tym sezonie rewelacyjnie. Kross Racing Team zajmuje obecnie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w elicie kobiet.

– Znakomita postawa Mai oraz Jolandy sprawiły, że mamy dużą szansę na zwycięstwo w drużynie. Cieszę się, że jesteśmy w stanie zapewnić naszych zawodniczkom warunki, które pozwalają im osiągać tak znakomite rezultaty – dodaje Swierczyński.

Cały weekend PŚ w Val di Sole będzie można oglądać bezpłatnie na platformie Red Bull TV (www.redbull.tv). Z okazji finałowych zawodów widzowie będą mogli oglądać rywalizację kobiet i mężczyzn w niedzielę po raz pierwszy z polskim komentarzem. W tej roli usłyszymy znanego komentatora kolarstwa, Adama Probosza.

– Mam nadzieję, że w niedzielę będę mógł skomentować podium Majki. Jest to jedna z najbardziej walecznych zawodniczek, dlatego myślę, że czekają nas ogromne emocje. W czołówce jest bardzo ciasno i jeśli wszystko dobrze się ułoży, nasza zawodniczka ma szanse nawet na drugie miejsce. Jestem pod dużym wrażeniem polskiego zespołu Kross Racing Team, który potrafi zapewnić takim gwiazdom jak Włoszczowska i Jolanda Neff świetne warunki do ścigania – mówi Adam Probosz.

Plan transmisji PŚ MTB w Val di Sole na bezpłatnej platformie Red Bull TV:

Sobota, 26 sierpnia:

  • 13:00 – downhill kobiety
  • 15:00 – downhill mężczyźni

Niedziela, 27 sierpnia:

  • 12:00 – cross country kobiety (z komentarzem Adama Probosza)
  • 14:30 – cross country mężczyźni (z komentarzem Adama Probosza)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0