Kolarstwo górskie na Kaszubach – zbliża się cykl Garmin MTB Series 2017!

HomeINFORMACJE PRASOWE

Kolarstwo górskie na Kaszubach – zbliża się cykl Garmin MTB Series 2017!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Garmin MTB Series to cykl zawodów MTB cieszących się dużym powodzeniem wśród zawodników. Również w tym roku amatorzy rywalizacji w terenie będą mieli okazję ścigać się na Kaszubach. Na mapie tegorocznego cyklu pojawiła się nowa lokalizacja – urokliwa Stężyca.

Sukcesy dotychczasowych edycji powodują, że organizatorzy cyklu zawodów MTB z firmy Labosport Polska stale urozmaicają cykl, poszukując przede wszystkim kolejnych dogodnych lokalizacji. Zawodnicy biorący udział w tegorocznej edycji Garmin MTB Series, będą mogli wystartować w trzech etapach tydzień po tygodniu. Jak co roku, klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów ze wszystkich etapów.

Garmin MTB Series 2017 rozpocznie się 24 września zawodami w Wejherowie. Następnie zawodnicy pierwszy raz zagoszczą w urokliwej Stężycy (1 października) i rywalizować będą na malowniczej trasie biegnącej przez Kaszubski Park Krajobrazowy. Podczas ostatniego etapu będą się ścigać w Rumii (8 października), gdzie odbędzie się wielki finał cyklu. Na czas Garmin MTB Series 2017 Kaszuby staną się polską stolicą MTB.

  • Etap I – 24.09.2017 – Wejherowo
  • Etap II – 01.10.2017 – Stężyca
  • Etap III – 08.10.2017 – Rumia

Tradycyjnie zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: MINI o długości około 25 kilometrów (1 pętla) oraz MAXI z dystansem około 50 kilometrów (2 pętle). Możliwość wyboru sprawia, że w zawodach może wziąć udział każdy. Pierwszy dystans jest adresowany dla wszystkich miłośników „dwóch kółek”, drugi natomiast przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych zawodników. W myśl zasady „Minimum asfaltu, maksimum frajdy”, która przyświeca zawodom od chwili powstania – na wszystkich, którzy zdecydują się na start w Garmin MTB Series 2017 czekają urozmaicone trasy i wymagające odcinki.

„Ilość przewyższeń jest satysfakcjonująca, a lokalizacja zawodów perfekcyjna. Dodatkowy plus za ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Każdy etap Garmin MTB Series ma trochę inny charakter, co powoduje, że cykl po prostu się nie nudzi. Jak dla mnie ta seria zawodów MTB jest świetna i może zaskoczyć każdego „górala” – powiedziała Katarzyna Łysek, zwyciężczyni zeszłorocznej edycji na dystansie MAXI.

Cały czas trwają zapisy na tegoroczną edycję cyklu Garmin MTB Series. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.mtbseries.pl, a szczegółowe informacje o cyklu dostępne są również na facebookowym profilu imprezy: www.facebook.com/mtbseries.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0