Szymon Kobyliński (7anna / Rondo / NS Bikes) – Dobrzyń XCO, Dobrzyń nad Wisłą

Szymon Kobyliński (7anna / Rondo / NS Bikes) – Dobrzyń XCO, Dobrzyń nad Wisłą

REKLAMA
Marceli Bogusławski zwycięża w 3. edycji Pucharu Czech
Puchar Świata w Albstadt [sportowe foto story]
Wyniki – 6-7 lipca 2019
Maxime Marotte (Cannondale Factory Racing): wolę długie podjazdy
Bike Maraton 2020. Zapisy otwarte!

Żeby nie wyjść na malkontenta zacznę od tego, że zawody bardzo fajne i świetne się bawiłem. Z tego co widziałem podobne zdanie mieli wszyscy moi koledzy. Jednak zawsze można coś poprawić i moim zdaniem są to dwie rzeczy: pierwsza to trasa – pomimo tego że ma bardzo fajny “flow”, mogłaby mieć choć jedna trudną technicznie przeszkodę. Myślę, że w godzinę można zbudować w sekcji leśnej dropa i objazd, który weryfikował by umiejętności zawodników.

Druga sprawa to format kategorii – wolałbym aby moja kategoria (przyp. red. – Grand Masters) brała udział w ‘głównym’ wyścigu czyli 8 okrążeń tak jak wszyscy, abyśmy mogli rywalizować także w “open”. Oczywiście była opcja przepisania się do elity, ale też nie do końca o to chodzi. Myślę, że nie jesteśmy aż tak starzy by nas dyskryminować :)

Uwaga może nie bezpośrednio związana z samymi zawodami, ale XC stało się dla mnie teraz priorytetem własnie ze względu na to że trasy stają się trudne technicznie – a z moimi korzeniami w Downhillu bardzo mi to pasuje! Szczytem wypasu były Mistrzostwa Polski XC w Warszawie – kosmicznie techniczna trasa, super!

COMMENTS

DISQUS: 0